رویکرد جدید صنعت بیمه و نامگذاری سال جدید

 

رویکرد جدید صنعت بیمه و نامگذاری سال جدید | دوشنبه 21 فروردین 1391 ساعت 12:32

بینا- صنعت بیمه با گسترش بیمه‌های عمر و اعتبار ظرفیت‌‌های لازم را برای تحقق تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه داخلی ایجاد می‌کند.

به گزارش بینا، دکتر غدیر مهدوی، رئیس پژوهشکده بیمه، در دیدار نوروزی با پرسنل پژوهشکده بیمه ضمن اعلام مطلب بالا گفت: رویکرد جدید صنعت بیمه با نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری ارتباط تنگاتنگی دارد و اگر قرار است سرمایه‌گذاری از سوی صنعت بیمه در اقتصاد ملی سرازیر و منجر به افزایش تولید و سرمایه‌گذاری شود عمدتاً در زمینه بیمه‌های عمر باید این پس‌انداز صورت پذیرد.
وی در تشریح این رویکرد ابراز داشت: سرمایه‌گذاری در اقتصاد احتیاج به امنیت دارد که سرمایه‌گذاران با آسودگی خاطر سرمایه‌های خود را در صنعت سرازیر کنند و لذا صنعت بیمه عامل مؤثری است که منجر به افزایش تولید و رونق اقتصادی خواهد شد و می‌تواند این امنیت را ایجاد نماید.
دکتر مهدوی در ادامه افزود: خوشبختانه رویکرد جدید صنعت بیمه با نامگذاری مقام معظم رهبری همخوانی دارد. بنابراین رسالت ما در پژوهشکده بیمه جدی‌تر می‌شود و ما باید به عنوان صف‌شکنان صنعت بیمه راهکارهایی را نشان دهیم که مجریان امور بیمه با روش‌های علمی محصولات خود را عرضه نمایند و ارزیابی خود را بهبود بخشند و ریسک‌ها را بهتر تشخیص دهند. در این صورت توانسته‌ایم به سهم خود گامی در تحقق اهداف مقام معظم رهبری برداریم.
به گزارش سایت تحلیلی- خبری آیین و به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه، وی با طرح این موضوع که بیمه‌های عمر انباشت سرمایه‌ ایجاد کرده و باعث افزایش تولید و سرمایه‌گذاری می‌شوند اظهار داشت: مطالعه اجمالی صنعت بیمه در دنیا نشان می‌دهد که وقتی تأثیر بیمه بر بازارهای داخلی و افزایش اشتغال مدنظر قرار می‌گیرد توجه اصلی به بیمه‌های زندگی معطوف می‌گردد، زیرا طبیعتاً آنچه ذخایر ریاضی قابل توجه ایجاد می‌کند بیمه‌های عمر هستند.
رئیس پژوهشکده بیمه همچنین در مورد نقش بیمه اعتبار در تحقق اشتغال و تولید ملی گفت: اگر قرار است انباشت سرمایه ایجاد شده از طریق بیمه‌های عمر به کار تبدیل شود، قطعاً باید بیمه‌های اعتبار از این سرمایه‌ها حمایت کنند تا به اشتغال‌زایی منجر شود.

/ 1 نظر / 5 بازدید
ایمان آرزه

سلام . از وبلاگِ زیباتون کوتاه دیدن کردم. با سلیقه اید ، خسته نباشید . حتما بهتر از این هم میشه . اگر وقت داشتید خوشحال می شم به دست نوشته های بنده سری بزنید و نظر زیباتون رو ثبت کنید. ضمنا! یادتون نره! تو نظرسنجی هم حتما شرکت کنید. سپاس