چگونگی فروش بیمه های درمان خانواده بیمه دانا

عضو هیأت مدیره تشریح کرد:

چگونگی فروش بیمه های درمان خانواده بیمه دانا

 

 

عضو هیأت مدیره شرکت بیمه دانا نحوه فروش بیمه های درمان خانواده و جزئیات این بیمه را تشریح کرد.به گزارش روابط عمومی بیمه دانا،آقای علیرضا هادی عضو هیأت مدیره بیمه دانا در گفت و گویی درباره چگونگی فروش بیمه های درمان خانواده توضیحاتی ارائه کرد. این اظهارات در پی مصاحبه خبری رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر آغاز فروش بیمه های درمان خانواده انجام شده است. متن گفت و گو به شرح زیر است:

1-     بیمه درمان خانواده را توضیح بدهید.

بیمه درمان خانواده در واقع بیمه درمان تکمیلی برای خانواده و یا مجردین است،همانطور که می دانید بیمه درمان خانواده از لحاظ شرایط انتخاب افراد،میزان حق بیمه،تعهدات بیمه گر و ... با بیمه درمان گروهی متفاوت و نیازمند طراحی و محاسبات خاص خود است که خوشبختانه بیمه دانا با توجه به سابقه فعالیت و کارشناسان خبره در بیمه های درمان موفق به طراحی و ارائه آن شده است.

در طرح اولیه این بیمه که در حال حاضر در تهران در حال اجراست و به تدریج درکل کشور اجرایی خواهد شد هزینه درمان برای موارد بستری تا سقف 000ر000ر150 ریال و هزینه های پاراکلینیکی مانند آندوسکوپی،نوارمغز،سی تی اسکن و ... تا سقف 000ر000ر3 ریال تحت پوشش قرار گرفته و به نظر ما تا حدقابل توجهی می تواند دغدغه ها و نگرانی خانواده ها را از هزینه های احتمالی بیماری ها کاهش و آرامش و امنیت خاطر را برایشان به ارمغان آورد.

طرح های دیگر با تعهدات متنوع تر و بیشتر در حال بررسی داریم که به زودی به بازار عرضه خواهد شد.

2- آیا این بیمه،هزینه زایمان را هم تحت پوشش قرار می دهد؟

در یکی از طرح های جدید که در دستور کار کارشناسان و محاسبان است، زایمان تا میزان و تعهدات مشخصی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

3-آنهایی که بیمه خدمات درمانی یا تأمین اجتماعی ندارند می توانند بیمه بشوند؟

بله در این بیمه الزاما متقاضی نباید تحت پوشش بیمه های پایه مثل تأمین اجتماعی و خدمات درمانی باشد و مشاغل آزاد مانند کاسب ها،تعمیرکاران،مدرسین آموزش گاه ها،آن هایی که کارهای نیمه وقت دارند و یا در منزل کار می کنندو ... می توانند از مزایای این بیمه بهره مند شوند.

4- اگربخواهیم بیمه شویم از کجا باید شروع کنیم به کجا باید مراجعه کنیم و ...

در این طرح در وب سایت شرکت به آدرس www.dana-insuance.ir فضایی برای ثبت اطلاعات توسط متقاضیان پیش بینی شده و متقاضیان می توانند اطلاعات خود و خانواده را در آن ثبت و نزدیک ترین نمایندگی بیمه دانا،به خود را در آن انتخاب نمایند و منتظر تماس همکاران ما برای ادامه کار باشند.

 همکاران ما پس از بررسی اطلاعات متقاضی با ایشان تماس گرفته و برای ادامه کار راهنمایی می نمایند. ادامه کار هم به این ترتیب است که توسط پزشک معتمد مورد معاینه قرارمی گیرند،آزمایشات احتمالی برایشان تجویز می شود و بعد از بررسی نتیجه معاینه و آزمایشات توسط پزشک معتمد،شرایط بیمه نامه تنظیم و تقدیم مشتری می شود.

5- پس متقاضی باید حداقل مراجعه به پزشک معتمد و مراکز تشخیصی را داشته باشد درحالیکه در بیمه درمان گروهی این چنین نیست ؟

در بیمه درمان گروهی هم در صورت تشخیص شرکت بیمه،همین اقدامات برای متقاضیان می تواند وجود داشته باشد ولی انگیزه تشکیل گروه سوابق بیمه ای متقاضیان و ... در پذیرش ریسک توسط شرکت بیمه تأثیر گذاشته و لزوم انجام معاینات،آزمایشات و ... را کمرنگ می نماید.

همانطور که دربیمه درمان خانواده هم،بیمه گذاران در سال های بعد از این معاینات و آزمایشات معاف خواهند بود.

6- به طوریکه می دانید معمولا بیماران به فکر خرید بیمه درمان هستند، آیا بیماران هم می توانند از بیمه درمان تکمیلی استفاده کنند؟

ببینید اساس کار بیمه و بیمه درمان بر احتمال است،یعنی آن رویدادی قابل بیمه کردن است که وقوع آن در آینده محتمل باشد و رویداد قطعی جزء استثنائات بیمه قرار می گیرد، اما معمولا آینده نگری موقعی به سراغ ما می آید که درمعرض یک واقعه ای قرار گرفته باشیم و مجبور شویم به ترتیبی نیازهای به وجود آمده را پاسخ دهیم. مثلا وقتی فرزندمان به سن کار کردن در بازار می رسد به فکر تأمین سرمایه برای او می افتیم و چون با مشکلاتی برای تأمین سرمایه اولیه کار مواجه می شویم،به همه توصیه می کنیم از همان  کودکی به فکر آینده فرزندشان باشند و مثلا با خرید یک بیمه عمر و پس انداز،یک سرمایه گذاری مطمئن و مناسب برای آینده فرزندشان داشته باشند،این که ما در وقت بیماری و مواجه شدن با هزینه های درمان به فکر بیمه کردن  می افتیم چیزی مشابه همین مثال است و این در واقع یک فرصت است برای آینده نگری، که باید از آن بهره برداری نمود و به سرعت به فکر تأمین پوشش بیمه ای مناسب باشیم و با خرید بیمه درمان برای خود و خانواده آرامش و امنیت خاطر را جایگزین نگرانی و اضطراب برای تأمین هزینه های درمانی کنیم.

/ 1 نظر / 5 بازدید
گشنه!

وبلاگت خیلی خوشگله. من از وبلاگم نون می خورم