بانک یا بیمه ؟؟

بانک یا بیمه؟؟؟ شرکت های بیمه کمتر از بانک های بزرگ جهان خطرپذیرند  

"انجمن ژنو" در گزارشی با مقایسه عملکرد سیستم ۲۸ بانک مهم بین المللی با ۲۸ شرکت بزرگ بیمه در جهان، به بررسی شرایط این صنعت در جهان امروز پرداخت.
 

صنعت بیمه -   "انجمن ژنو" در گزارشی با مقایسه عملکرد سیستم 28 بانک مهم بین المللی با 28 شرکت بزرگ بیمه در جهان، به بررسی شرایط این صنعت در جهان امروز پرداخت.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از اینشورنس ژورنال، انجمن ژنو، اندیشکده بین المللی در مسائل استراتژیک مهم بیمه ای و مدیریت ریسک، با مقایسه عملکرد 28 بانک مهم بین المللی با 28 شرکت بیمه بزرگ جهان به تجزیه و تحلیل متقابل این دو صنعت پرداخته است.

انجمن ژنو هر ساله روش های بنیادی و مسائل استراتژیکی که در صنعت بیمه نقش مهمی ایفا می کند و یا در این صنعت تاثیرگذار است را بررسی و معرفی می کند.

به گفته "جان فیتزپاتریک" مدیرکل این انجمن، هدف اصلی این تحقیق آشنایی سیاستگذاران و سهامداران با تحلیل های واقعی است که بیمه گذاران را با ریسک های موجود در بانکداری آشنا می کند تا آنان بتوانند در تصمیم گیری های خود از این موارد استفاده کنند.

در این گزارش آمده است که این انجمن تلاش می کند تا قانونگذاران را با تفاوت های اساسی بین صنعت بانکداری و بیمه آشنا کند و این مسئله به عنوان مهمترین بخش از این پروژه در حال تکمیل است.

فیتزپاتریک گفت: شرکت های بیمه، بانک نیستند، از همین رو تنظیم کنندگان قوانین باید در ارائه نظرات خود مسائل جزئی تری را در نظر بگیرند.

در گزارش این انجمن تفاوت بین صنعت بانکداری و بیمه بدین گونه تشریح شده است؛ شرکت های بیمه به طور ملموسی کوچک تر از بانک ها هستند. میانیگین دارایی بانک ها 3.9 بار بیشتر از شرکت های بیمه است. همچنین در رده بندی های موجود، بزرگترین شرکت بیمه در کنار بیست و دومین بانک مهم و بزرگ جهان جای می گیرد. از سوی دیگر، بدهی های شرکت های بیمه به طور قابل ملاحظه ای در مقابل دارایی های آنان قرار می گیرد و ترازنامه مالی آنان، در قیاس با بانک های هم تراز خود، از نظر سیستماتیک کمتر خطرپذیر است.

در نتیجه این تحقیق آمده است که  "CDS" (اعتبار مبادله به طور پیش فرض) شرکت های بیمه نسبت به بانک ها بسیار کمتر است. بانک ها به طور میانیگین 185 بار بیشتر از شرکت های بیمه ارزش ناخالص CDS خود را ثبت می کنند. حتی کوچک ترین بانک ها به طور میانگین 12.5 بار بیشتر از شرکت های بیمه CDS خود را ارائه می کنند.

همچنین بیمه گذاران در قیاس با بانکداران کمتر از بودجه های کوتاه مدت بهره می برند. بودجه های کوتاه مدت به عنوان بخشی از دارایی های بانک ها، 6.5 بار بیشتر از بخشی از دارایی های شرکت های بیمه است.

در نتیجه تحقیقات انجمن ژنو همچنین آمده است، شرکت های بیمه نسبت به بانک ها با دیگر بخش های مالی کمتر در ارتباط هستند.

فیتزپاتریک تاکید کرد: انجمن ژنو بر این باور است که این تحقیق واقعیت های کاربردی را در اختیار قانونگذاران و ناظران قرار می دهد تا آنان این مسائل مهم سیستماتیک را در نظرات خود لحاظ کنند.

او ادامه داد: آنچه به وضوح مشخص است، آن است که شرکت های بیمه نسبت به 28 بانک بزرگ جهان با خطرات سیستماتیک کمتری مواجه هستند.  

 

/ 0 نظر / 3 بازدید