بیمه دانا بهانه را از سگ های گله می گیرد!

  بیمه دانا بهانه را از سگ های گله می گیرد!   وبلاگ>  درویش، محمد - و سرانجام، یک نهاد قدرتمند اقتصادی کشور تصمیم گرفت تا گامی عملی برای حفظ آخرین بازمانده های گونه ی یوزپلنگ آسیایی که فقط در خاک ایران حضور دارند، بردارد. باشد که زین پس صاحبان سگ های گله در سمنان و یزد و خراسان شمالی و… کمتر از توان یوزپلنگ گیری ایشان با افتخار یاد کنند…  

بیمه دانا بهانه را از سگ های گله می گیرد!

 

    دیروز - ۲۳ دی ماه ۱۳۹۲ - به طبقه ی دهم ساختمان پردیسان رفتم تا در آیین امضای تفاهم نامه بین سازمان حفاظت محیط زیست و شرکت بیمه دانا شرکت کنم؛ رخدادی که وقتی برای نخستین بار در ششمین روز از شهریور ۱۳۹۲ ، خواهان استفاده از فرصت حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به نفع حفاظت از یوزپلنگ آسیایی شدم، شاید حتی خوشبین ترین آدم ها از جمله آرش نورآقایی عزیز که در پنجمین روز از تیرماه ۱۳۹۲ در گفتگو با نگارنده از این ایده چون یک آرزوی دست نایافتنی یاد می کرد، تصور وقوعش را نمی کرد! می کرد؟ اما حالا این اتفاق خجسته و بی نظیر در تاریخ محیط زیست ایران و شاید جهان رخ داده و وقتی خبرش را ساعتی بعد به آرش دادم، با خوشحالی می گفت: باید جشنی بزرگ برای پاسداشت این موفقیت برپا کنیم.
یوزپلنگ ایران یزد بیمه سگ گله دانا گربه موفقیت برزیل

    اما این جشن برای چیست؟ مگر بیمه ی ۵۰ میلیون تومانی آن چند قلاده یوزپلنگ باقیمانده در ایران می تواند حضور این تیزپاترین دونده ی جهان را در سرزمین مان تضمین کند؟
    پاسخ البته منفی است! منتها اگر بدانیم که علاوه بر آن چند قلاده یوز، ۱۲۶ محیط بان زحمتکشی هم که مسئولیت حراست از زیستگاه شش میلیون هکتاری یوز در خاور ایران را برعهده دارند هم از مزایای بیمه ی مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثالث بهره مند می شوند، آنگاه موضوع اندکی تفاوت خواهد کرد! نه؟
    مهم تر آن که بیمه دانا متعهد شده است که زین پس اگر دامداران منطقه در مواجهه با یوزپلنگ، متحمل خسارت شده و دام شان طعمه ی این گربه سان زیبارو چالاک شود، دیگر لازم نیست تا سگ های گله را به جانش انداخته و نفسش را به شماره اندازند و یا با اسلحه ی خویش گلوله های سربی را به سویش نشانه روند؛ بلکه بیمه دانا خسارت دام ایشان را نقداً پرداخت می کند.
    اینک شما به من بگویید: آیا از این خبر خوش تر برای یوزها هم وجود دارد؟
    البته من به شما خواهم گفت: آری!
    خبری که به زودی آن را با شما خوبان روزگار در میان خواهم نهاد… منتها تا آن زمان، خواهش می کنم که به واکنش یک محیط بان زیستگاه یوز ، پس از شنیدن امضای این تفاهم نامه دقت کنید!


یکی از کارمندان پروژه یوز نوشته:

به نقل از “جواد نجفی”:

بیمه نشدیم نشدیم آخر یوزپلنگ ما رو بیمه کرد…

به لطف تلاش های جناب آقای حاتمی از دوستداران محیط زیست و مدیران بیمه دانا و استاد خوبم مهندس جوکار و مهندس کارگر مشاور پروژه یوز یوزپلنگ ها و زیستگاه هاش و همینطور محیط بان ها و خانواده هاشون بیمه شدند.

که در این بین ماهم زیر پوشش این بیمه قرار گرفتیم.

جالبه…..

در واقع یوزپلنگ ما رو بیمه کرد، اینجاست که باید بگم یوزهای عزیز دستتون رو بخاطر این خدمتتون می بوسم…

یوز ایرانی بیمه عمر می شود

جامعه > محیط زیست - مدیرعامل بیمه دانا اعلام کرد هر قلاده یوز ایرانی به مبلغ 50 میلیون تومان بیمه عمر می شود

به گزارش خبرآنلاین یوز ایرانی، به عنوان نماد تیم فوتبال ایران در جام جهانی فوتبال آینده انتخاب شده و هم اکنون جزء گونه های جانوری در معرض خطر انقراض است. شاید به همین دلیل، بیمه دانا، آستینها را بالا زده تا از این حیوان کم یاب، مراقبت کند.

دکتر بیژن صادق، مدیرعامل بیمه دانا، در گفتگو با خبرآنلاین اعلام کرد: امروز، یکشنبه، هیئت مدیره این سازمان بیمه گر، مصوبه ای را گذراند که در راستای مسئولیت اجتماعی این بیمه است. طبق این مصوبه، بیمه نامه رایگانی در اختیار سازمان محیط زیست قرار داده می شود تا در صورت مرگ غیرطبیعی هر یوز ایرانی، مبلغ 50 میلیون تومان به حساب صندوق حمایت از یوز ایرانی، واریز شود.

صادق همچنین مفاد دیگر این مصوبه را توضیح داد. به گفته او به حافظان یوز ایرانی نیز بیمه نامه رایگان تکمیلی خدمات درمانی با پوشش مناسب، داده می شود، همچنین این بیمه، بیمه نامه رایگان مسئولیت مدنی را برای محیط بانان و محافظان یوز ایرانی تقبل کرده است.

طبق این مصوبه، بیمه نامه حوادث گروهی نیز به صورت رایگان به حافظان یوز داده می شود. بیمه دانا همچنین بیمه آتش سوزی در پاسگاه های محیط بانی را به صورت رایگان تقبل کرده است.

مدیرعامل بیمه دانا، اعتبار پیش بینی شده برای این مصوبه را حدود یک میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بیمه نامه عمر یوز طرحی منحصر به فرد است و برای اولین بار اجرا شده و امیدواریم این حمایتها باعث شود نسل یوز ایرانی که متعلق به این آب و خاک است، بیش از گذشته، حفظ شود.

او همچنین اعلام کرد بیمه دانا طرحهای مختلفی که باعث حفاظت بیشتر از نسل یوز ایرانی می شود را حمایت مالی و اعتباری می کند.

/ 0 نظر / 30 بازدید