مزایای بیمه‌ عمر بیش از پس انداز در بانکهاست

مدیر عامل بیمه ایران در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
مزایای بیمه‌ عمر بیش از پس انداز در بانکهاست؛راه‌اندازی بیمه عمر خودرو و اشیاء

خبرگزاری فارس: مدیر عامل بیمه ایران با تأکید بر ضرورت توسعه بیمه‌های عمر در قالب سیاست‌های تشویقی از طریق دولت، مجلس و رسانه‌های ملی، گفت: بیمه‌های عمر در مقایسه با پس‌اندازهای بانکی از مزیت‌های بیشتری برخوردار بوده و تسهیلات بیشتری را به دارندگان خود ارائه می‌دهند.

جواد سهامیان مقدم در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به اهمیت ویژه بیمه‌های عمر در کشورهای دنیا، اظهار داشت: با مشاهده کارنامه صنعت بیمه کشورهای پیشرفته ملاحظه می‌شود نزدیک به 60 درصد از پرتفوی بیمه‌ای آنها مربوط به بیمه‌های اشخاص و به خصوص بیمه‌های عمر است.
وی با اشاره به اینکه کانون توجه اکثر آیات قرآنی رشد و کمال انسان است، گفت: با توجه به اینکه انسان کانون توجه در همه زمینه‌هاست، صنعت بیمه کشور باید به این سمت پیش برود که با اتخاذ سیاست‌های مناسب به نحو احسن نیاز‌های افراد را در جامعه برطرف کند.
این مقام مسئول بیمه با تأکید بر اینکه در صورت عدم وجود امنیت در جامعه انسان‌ها دچار تشویش خواهند شد، تصریح کرد: با ایجاد پوشش های بیمه‌ای مختلف در جامعه می‌توان میزان قابل توجهی از هنجارهای اجتماعی و مشکلات رفتاری افراد در جامعه را کاهش داد.


* توسعه کمی و کیفی پوشش‌های بیمه‌ای عمر

وی در خصوص موفقیت پوشش‌های بیمه‌های عمر در کشور، گفت: به دلیل آنکه پوشش‌های بیمه‌های عمر هنوز برای مردم ناشناخته هستند، استقبال چندانی برای خرید آنها نمی‌شود، بنابراین برای توسعه این بیمه‌نامه‌ها اطلاع رسانی گسترده و فرهنگ سازی در سطح جامعه مورد نیاز است.
مدیر عامل بیمه ایران آگاهی مردم از مزیت‌های بیمه‌نامه‌ی عمر را در توسعه آن مؤثر دانست و افزود: اگر مردم از مزیت‌های عینی و ملموس بیمه‌های عمر در جامعه اطلاع کسب کنند و حقوق و منافع بیمه‌گذاران عمر مخصوصاً بیمه‌های عمر پس‌انداز توسعه پیدا کند، طبیعتاً می‌توان انتظار رشد و توسعه این بیمه نامه‌ها را در جامعه داشت.

*مدیریت بهینه حق بیمه‌های عمر تمایل خرید اآنها را افزایش می‌دهد

وی از جمله وظایف شرکتهای بیمه‌ای را مدیریت بهینه حق بیمه‌های عمر عنوان کرد و گفت: شرکتهای بیمه باید با مدیریت مطلوب حق بیمه‌هایی را که از بیمه گذاران دریافت می‌کنند، در مسیر‌های مناسبی سرمایه گذاری کنند تا منافع مطلوبی نصیب بیمه گذارانشان شود.
این مقام مسئول بیمه در ادامه گفت: مدیریت بهینه حق بیمه‌های عمر، کاهش حق بیمه را به دنبال دارد که این امر تمایل افراد را نسبت به خرید این رشته از بیمه افزایش می‌دهد.
سهامیان به پرداخت وام به بیمه گذاران به عنوان یکی از مزیت‌های بیمه‌های عمر اشاره کرد و افزود: بیمه‌های عمر ارزش بازخریدی دارند و بیماری‌ها و عمل‌های جراحی مهم را نیز تحت پوشش قرار می‌دهند اما لازمه تحقق این بیمه‌نامه فرهنگ سازی و ارائه نرخ های فنی و محاسبه‌ای مناسب برای سرمایه‌ها در بیمه‌های عمر است تا بیشترین سود نصیب بیمه‌گذاران شود.


* بیمه‌های عمر و پس اندازهای بانکی

این کارشناس بیمه به مقایسه‌ای میان بیمه‌های عمر و پس اندازهای بانکی پرداخت و تصریح کرد: اگر یک مقایسه دقیق میان بیمه‌های عمر و پس‌اندازهای بانکی صورت گیرد ملاحظه خواهد شد که خرید بیمه‌نامه عمر به مراتب مزیت‌های بیشتری نسبت به پس‌اندازهای بانکی دارد.
وی در ادامه افزود: پس‌انداز در بانک‌ها به این صورت است که مشتری مبلغی برابر با آنچه به بانک پرداخته است، دریافت می‌کند، اما در بیمه‌های عمر با پرداخت مبالغ اندک بعد از چند سال مبالغ هنگفتی را در قالب سرمایه‌گذاری عمر دریافت می‌کند.
مدیر عامل بیمه ایران خاطرنشان کرد: عنوان بیمه عمر فقط خطر فوت نیست بلکه باید نام این بیمه نامه را بیمه حیات و زندگی نامید چرا که این بیمه ‌نامه تعهدی است که شرکت‌های بیمه نسبت به کسانی که نگران آینده خود و فرزندانشان هستند،ارائه می کند.


*طرح جدید بیمه ایران؛ بیمه های عمر اشیاء

وی به طرح جدید بیمه ایران در بیمه های عمر اشاره کرد و گفت: بیمه ایران برای اولین بار بیمه‌های عمر اتومبیل و اشیاء را در دست راه اندازی دارد به این صورت که این شرکت بیمه در مقابل دریافت حق بیمه برای طول مدت عمر یک اتومبیل و یا اشیاء در هنگام سررسید معادل تجدید خرید آن اتومبیل یا دارایی را به بیمه گذاران می دهد.
سهامیان افزود: به عنوان نمونه اگر کسی اتومبیلی با قیمت 14 میلیون تومان خریداری کند با خرید این بیمه نامه و پرداخت یک حق بیمه مناسب بعد از تمام شدن عمر مفید اتومبیل، شرکت بیمه سرمایه‌‌ای برای خرید اتومبیل جدید در اختیار آنها قرار می‌دهد.


* دولت باید سیاست‌های تشویقی را اعمال کند

وی در خصوص وظیفه دولت و مجلس در گسترش بیمه های عمر گفت: دولت و مجلس اقدامات مثبتی را جهت رشد این بیمه نامه‌ها انجام داده‌اند. به عنوان مثال کارکنان دولت تا رقم 3 میلیون تومان تحت پوشش بیمه عمر قرار گرفته‌اند اما این اقدامات ناکافی است و باید با اتخاذ سیاست‌های تشویقی خرید پوشش های بیمه‌ای عمر را برای مردم فراهم آورند.

* تمام دستگاه باید برای اطلاع رسانی مردم در خصوص بیمه های عمر کوشا باشند

به گفته وی از آنجا که اکثر معضلات اجتماعی ناشی از ضعف صنعت بیمه است، باید سیاست‌های تشویقی در قالب بیمه نامه‌های عمر صورت گیرد و اگر صنعت بیمه در کشور رشد پیدا کند قطعاً بسیاری از ناهنجاری‌ها حل خواهد شد.
وی در ادامه افزود: بیمه‌های عمر باید جهت تحقق عدالت در روستاها نیز آورده شود یعنی بیمه‌های عمر را نیز با یک مکانیزم تشویقی و کمک‌هایی که می‌شود، در روستاها ارائه دهیم.
سهامیان گفت: اگر توسعه بیمه‌های عمر در قالب سیاست‌های تشویقی از طریق دولت، مجلس و رسانه‌های ملی دنبال شود و شرکت‌های بیمه هم نسبت به طراحی بیمه‌های نوین در رعایت حداکثری حقوق بیمه‌گذاران دقت کنند، با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی بیمه‌های عمر رشد خواهد کرد.

/ 1 نظر / 5 بازدید
آزاد

سلام و عرض ادب ، با یک مطلب جدید پیرامون انفجارها درافغانستان به روز هستم . اگر فرصت داشتید ، خوشحال می شوم که سری بزنید. پیروز و سربلند باشید چشمه ریگی | http://blog.cheshmehregi.com