عدم شناخت جامعه از مزایای بیمه عمر

 

عضو هیأت مدیره بیمه دانا در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:

مهدی فلاح


عدم شناخت جامعه از مزایای بیمه عمر/ کاهش نرخ تورم و آموزش شبکه فروش بیمه‌های عمر را توسعه می‌‌دهد

عضو هیأت مدیره شرکت بیمه دانا با بیان اینکه یکی از علل سهم پایین بیمه عمر از پرتفوی صنعت بیمه عدم آشنایی مردم با این نوع بیمه است، گفت: با اقداماتی که در این شرکت انجام شد، سهم بیمه عمر از پرتفوی شرکت به 13 درصد رسیده است.

خبرگزاری فارس: عدم شناخت جامعه از مزایای بیمه عمر/ کاهش نرخ تورم و آموزش شبکه فروش بیمه‌های عمر را توسعه می‌‌دهد

مهدی فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به کاهش نرخ تورم و تاثیر آن بر تمایل بیشتر مردم به دریافت بیمه زندگی، اظهارداشت: مشکل اساسی در این زمینه، عدم شناخت جامعه از ویژگی‌های بیمه‌های عمر است.

وی افزود: آیا مردم می‌دانند که بیمه عمر چه مزایایی دارد؟ می‌دانند چه نیازهایی از آنها را برطرف می‌‌کند؟؛ به همین دلیل اگر به آموزش‌ نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه توجه شود و بتوانند مردم را در جریان مزایای این نوع بیمه قرار دهند، شرکت‌های بیمه، نمایندگی‌ها و مردم از آن نفع خواهند برد.

عضو هیات مدیره شرکت بیمه دانا با اشاره به سهم بیمه زندگی از کل پرتفوی شرکت، تصریح کرد: حدود 600 هزار بیمه‌نامه عمر فروخته‌ایم که سهم آن از پرتفوی شرکت حدود 13 درصد است که بیشتر از میانگین کل صنعت بیمه است.

فلاح درخصوص اقدامات انجام شده برای توسعه بیمه‌های عمر در شرکت بیمه دانا، گفت: در سه سال اخیر، هیات مدیره شرکت این مساله را پذیرفت که در جهت توسعه بیمه عمر تلاش کند که این رویکرد نتیجه‌بخش بوده است.

وی ادامه داد: به مدیریت بیمه‌های عمر و پس‌انداز شرکت این اجازه داده شد که بیمه‌های عمر را به‌نحوی طراحی کنند که جاذبه بیشتری داشته باشد و همچنین توجه بیشتری به شبکه فروش شد و اجازه دادیم نمایندگی‌ها در این زمینه راسا به صدور بیمه‌نامه اقدام کنند؛ پرداخت سود مشارکت یکی دیگر از عواملی بود که بر افزایش سهم بیمه‌های عمر از پرتفوی شرکت داشته باشد.

عضو هیات مدیره شرکت بیمه دانا در پاسخ به این سوال که برای سال جاری و سال‌‌های آینده برنامه مشخصی برای توسعه بیشتر بیمه عمر دارید، گفت: دو برنامه در این زمینه در دست تهیه است که پس از نهایی شدن، اعلام می‌شود.

/ 0 نظر / 55 بازدید