نگرانی بازنشستگان از فعالیت بیمه تکمیلی درمان آتیه سازان حافظ

 

فارس گزارش می‌دهد:نگرانی بازنشستگان از فعالیت بیمه تکمیلی درمان آتیه سازان حافظ

خبرگزاری فارس: در شرایطی که بیمه مرکزی فعالیت‌ بیمه آتیه سازان را در زمینه درمانی غیر قانونی عنوان کرده است برخی از بازنشستگان عضو این بیمه نسبت به آینده این شرکت نگران هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا»‌،‌ طی چند روز اخیر خبرهای مختلفی در خصوص فعالیت غیرقانونی شرکت بیمه تکمیلی درمان آتیه سازان حافظ از سوی بیمه مرکزی در رسانه‌ها مطرح شده است و این در حالی است که هم اکنون بسیاری از دستگاه‌ها و سازمان‌ها در زمینه بیمه تکمیلی درمان با این شرکت بیمه قرارداد بسته‌اند.
شرکت بیمه آتیه سازان حافظ طی یک دهه فعالیت خود توانسته به یکی از شرکت‌های بزرگ بیمه تکمیلی در کشور تبدیل شود و در عرصه خدمت رسانی به بیمه شدگان با شرکت‌های بیمه‌ای از جمله دانا و ایران رقابت جدی داشته باشد.
رقابت بین شرکت‌های بیمه تکمیلی از جمله بیمه دانا، ایران و آتیه سازان حافظ همیشه حاشیه‌های را در پی داشته است و طی سال‌های گذشته در مواقعی که سازمان‌ها و صندوق‌ها اقدام به قرارداد با شرکت‌های بیمه‌ای کرده‌اند حرف و حدیث‌های فراوانی مطرح شده است.
در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها در خصوص بیمه تکمیلی درمان قرار دادهای جدیدی را با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در سال جاری منعقد کرده‌اند به طوری که بیش از میلیون‌ها نفر هم اکنون با این شرکت قرارداد دارند و اینک نگران فعالیت آینده شرکت آیته سازان هستند.
فعالیت آتیه سازان حافظ غیرقانونی بوده و به مراجع قضایی شکایت کرده‌ایم

--------------------------------------------------------------------------------------------
یکی ازمواردی که بیمه مرکزی بر آن تأکید دارد عدم مجوز شرکت بیمه آتیه سازان از بیمه مرکزی است به طوری که در تاریخ یک تیر 90 رحیم مصدق معاون نظارت بیمه مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» ضمن تأکید بر اینکه فعالیت شرکت بیمه آتیه سازان حافظ از نظر بیمه مرکزی در حوزه بیمه‌گری فاقد مجوز است، اظهار داشت: بیمه مرکزی در چند سال اخیر به کرات به این شرکت برای دریافت مجوز نامه‌های را ارسال کرده اما نتیجه‌ای را در بر نداشته است.
وی دلایل شرکت بیمه آتیه سازان حافظ را در خصوص عدم دریافت مجوز را فاقد ارزش قانونی دانست و گفت: بیمه مرکزی از شرکت بیمه آتیه سازان به مراجع قانونی شکایت به عمل آورده است.
فعالیت شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ درباره بیمه تکمیلی درمان قانونی است
--------------------------------------------------------------------------------------------
واکنش سازمان بیمه خدمات درمانی به صحبت های مسئولان بیمه مرکزی قابل توجه است به طوری که بیمه خدمات درمانی در تاریخ 4 تیر 90 اطلاعیه‌ای را منتشر کرد که درآن ضمن تکذیب اظهار نظر مسئولان بیمه مرکزی تأکید کرد: فعالیت شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ در مورد بیمه تکمیلی درمان قانونی است.
در این اطلاعیه آمده است:
1-صلاحیت سازمان بیمه خدمات درمانی جهت انجام فعالیت در حوزه بیمه تکمیلی وفق مواد 2 و 3 و 4 و 5 و 6 و تبصره 1 ماده 7 قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور مصوبه شماره 3485 ت 28066 هیئت وزیران و نیز مواد 2 و 9 و 11 و 12 و 19 قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و تبصره 5 ماده 38 قانون پنجم توسعه محرز و قانونی است.
2- تمامی سرمایه و سهام و منافع سهام شرکت آتیه‌سازان حافظ وفق مصوبه هیئت محترم وزیران دولتی بوده و متعلق به سازمان بیمه خدمات درمانی است.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: شرکت بیمه آتیه‌‌سازان حافظ یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان بیمه خدمات درمانی به عنوان کارگزار سازمان بوده و با رعایت بند 4 ماده 12 قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مصوب 21 اردیبهشت 83 در حدود قرارداد کارگزاری مربوطه فعالیت می‌‌کند.
بیمه مرکزی و آتیه سازان شفاف سازی کنند
------------------------------------------------------
علیرضا یکی از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص مشکلات به وجود آمده در بیمه مرکزی و آتیه سازان حافظ اظهار داشت: تنها کسانی که در این بین آسیب می‌بینند بازنشستگان هستند که امیدواریم به زودی مشکلات به وجود آمده بر طرف شود.
وی تصریح کرد: تنها راه حل برای برطرف کردن مشکلات به وجود آمده شفاف سازی در خصوص داشتن یا نداشتن مجوز بیمه آتیه سازان حافظ است که امید می‌رود مسئولان شرکت آتیه سازان حافظ و بیمه مرکزی این کار انجام دهند.
اگر آتیه سازان مجوز ندارد چرا 10سال فعالیت می‌کند؟
-----------------------------------------------------------------
محمد یکی دیگر از بازنشستگان صندوق بازنشستگان کشوری با طرح این پرسش که اگر صحبت‌های مسئولان بیمه مرکزی صحت داشته باشد پس چرا طی 10 گذشته از ورود شرکت بیمه آتیه سازان به مناقصات جلوگیری نشده است، گفت: ابهامی که امروز به وجود آمده است عملکرد ضعیف دستگاه‌های نظارتی بوده است.
وی ادامه داد:‌چنانچه داشتن مجوز برای شرکت‌های بیمه‌‌های تکمیلی درمان از سوی بیمه مرکزی لازم است چرا صندوق بازنشسته کشوری بدون توجه به این موضوع با این شرکت قرارداد بسته است؟
تکلیف بازنشستگان را مشخص کنید
-----------------------------------------------
وحید یکی دیگر از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری با انتقاد از عملکرد این صندوق گفت:‌ در اردیبهشت سال جاری که مناقصه برگزار شد چرا مسئولان مجوز بیمه آتیه سازان حافظ در بخش درمانی دریافت نکرده‌اند.
وی ادامه داد: خدمت رسانی شرکت بیمه آتیه سازان حافظ نسبت به سایر بیمه‌های تکمیلی مطلوب‌تر است و رضایت بیمه شدگان را همراه دارد.
شرکت بیمه آتیه سازان حافظ با داشتن مجوز در مناقصه شرکت کرده است
-------------------------------------------------------------------------------------------
ایراندخت عطاریان در تاریخ 17 خرداد امسال در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: امسال سطح ارائه خدمات نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری خواهد داشت.
وی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی در تمامی مناقصه‌های خود قوانین را کاملاً رعایت می‌کند ضمن اینکه در مناقصه امسال نیز شرکت بیمه آتیه ساران حافظ از بیمه مرکزی مجوز داشته است.
عطاریان گفت: با توجه به مناقصه‌ای که برگزار شد شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در این مناقصه برنده شد و در ادامه تمامی بازنشستگان تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی بیمه آتیه سازان حافظ قرار گرفتند.
به گزارش «توانا» صحبت‌های ضد و نقیض در خصوص داشتن یا نداشتن مجوز شرکت آتیه سازان حافظ نگرانی‌های را در قشر بازنشستگان ایجاد کرده است که امیدواریم با شفاف سازی در این خصوص مشکل بزودی برطرف شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید