ضرورت تاسیس شرکت بیمه عمر

ضرورت تاسیس شرکت بیمه عمر       

بیما- ایثاری گفت: اگر نیروی انسانی متخصص وجود داشته باشد، اکنون می توانیم 10 شرکت بیمه عمر هم تاسیس کنیم.
به گزارش بیما،بهزاد ایثاری کارشناس مسائل بیمه ای  در خصوص ضرورت تاسیس شرکت تخصصی بیمه عمر در کشور گفت: تاسیس شرکت بیمه عمر در کشوری که 70 میلیون نفر جمعیت دارد، نه تنها امری بسیار مناسب بلکه موفقیت آمیز خواهد بود.
وی افزود: شرکتهای بیمه ای می توانند یا در تخصص بیمه عمر باشند، یا غیر عمر یا بیمه مختلط؛ هر کدام از اینها بازار خاص خودش را دارد اما فعالیت در خارج از زیر مجموعه این رشته ها چندان در دنیا مرسوم نیست و جواب نمی دهد.
این کارشناس بیمه ای اظهار داشت: شرکت بیمه عمر می تواند یک شرکت مستقل باشد اما در فروش، بازاریابی و نگهداری حساب و کتابها با شرکت های دیگر فرق می کند.
وی بر تربیت نیروهای متخصص بیمه ای تاکید کرد و به موج گفت: اگر نیروی انسانی متخصص وجود داشته باشد، اکنون می توانیم 10 شرکت بیمه عمر هم تاسیس کنیم.
ایثاری در عین خاطر نشان کرد: تاسیس شرکت های تخصصی بیمه ای بستگی به وضعیت اقتصادی کشور هم دارد؛ هم اکنون اقتصاد ایران در حالت رکود است در نتیجه بیمه گذاری وجود ندارد که آن را بیمه کنید اما در بیمه عمر این طور نیست.
ایثاری در بخش دیگری از این گفتگو بر ایجاد فرهنگ بیمه عمر در بخش عرضه (شرکت های بیمه ای)تاکید کرد و گفت: چه کسی می گوید که مردم بیمه عمر را نمی خواهند؛ برعکس مردم بیمه عمر می خواهند اما اسم آن را نمی دانند.
وی ضمن بیان اینکه، تامین امنیت و نگرانی از آینده به معنای تقاضای بیمه عمر است، گفت: ما باید فرهنگ سازی و اعتماد سازی کنیم و کالاهایی را به تولید در بیاوریم که با خود امنیت، آرامش و اعتماد بیاورد.

/ 0 نظر / 3 بازدید