فرهنگ سازی درصنعت بیمه

  فرهنگ سازی درصنعت بیمه باید به یک نهضت فراگیر تبدیل شود   بیمه آنلاین: فرهنگ سازی در خصوص بیمه کار یک نفر، یک گروه و یا یک سازمان نیست ؛ این امر به عزم ملی نیاز دارد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صنعت بیمه، عباس رنجبر کلهرودی ، سرپرست مدیریت بیمه های عمر و پس انداز شرکت بیمه دانا در باره بیمه های عمر و پس انداز گفت: بیمه های عمر و پس انداز به لحاظ تامین های مالی و بیمه ای که برای بیمه گذاران فراهم می سازد و نیز به دلیل محاسبات پیچیده ای که دارد ، یکی از مهمترین و تخصصی ترین رشته های بیمه ای در صنعت بیمه و شرکت های بیمه محسوب می گردد ؛ و به همین دلیل جایگاه ویژه ای در صنعت بیمه ، اقتصاد ملی و ارتقاء و بهبود سطح رفاه اجتماعی در کشور دارد؛ تعرفه آن نیز بسبب اینکه مانند سایر رشته های بیمه ای صرفا مبتنی بر ریسک های  بیمه ای نیست ، هنوز از طرف بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران آزاد نگردیده است.
   رنجبرکلهرودی در ادامه افزود: شرکت بیمه دانا بعنوان اولین شرکتی که فعالیت خود را از بعد انقلاب اسلامی ایران به صورت تخصصی در بیمه های اشخاص آغاز کرده است ؛ با ارائه طرح بیمه ای " بیمه جامع عمر ارمغان زندگی" گام موثری در عرضه بیمه های عمر در کشور آغاز نموده است. این طرح بیمه ای بر اساس آخرین دستاوردهای دانش بیمه و تجارب طولانی شرکت بیمه دانا ارائه شده است و از جهت پوشش های متنوع بیمه ای و مزایای سرمایه گذاری از استقبال خوبی در کشور برخوردار شده است.
   سرپرست مدیریت بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا در خصوص فرهنگ سازی بیمه ای نیز اظهار داشت: فرهنگ سازی و تقویت باورهای مثبت در خصوص بیمه کار یک نفر ، یک گروه  و یا یک سازمان نیست ؛ این امر نیاز به یک عزم ملی دارد و باید فرایند فرهنگ سازی از چهارچوب مصوبات و شیوه های سنتی خارج و بصورت یک نهضت فراگیر و با اطلاع رسانی بموقع از طرف دست اندر کاران و نهاد های مسئول بصورت مستمر دنبال شود.
   وی در ادامه خاطر نشان کرد: شرکت بیمه دانا بعنوان سومین شرکت بیمه ای و با سابقه طولانی و پیشرو در صنعت بیمه ، به سهم خود در حوزه فرهنگ سازی در موضوع بیمه اقدامات موثری  در این باره به انجام رسانده است؛ برگزاری همایش های علمی  ملی و منطقه ای از جمله : برگزاری " اولین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های عمر" در تیر ماه گذشته و راه اندازی وبلاگ " مدیریت بیمه های عمر و پس انداز" ، تدوین متون آموزشی و ترویجی ، مشارکت فعال در تدوین آیین نامه های حرفه ای در سندیکای بیمه گران ایران ، و...  از آن جمله است.البته اقدامات مذکور کافی بنظر نمی رسد و باید اقدامات موثرتری از لحاظ کمی و کیفی و با مشارکت همه سازمان ها در کشور در این باره بعمل آید.
   رنجبر کلهرودی در باره روند توسعه بیمه های عمر در کشور و اقبال عمومی به آن توسط هموطنان عزیز اظهار داشت: اینکه بگوییم میزان خرید بیمه های عمر و پس انداز توسط شهروندان محترم از چه کیفیت و مطلوبیتی برخوردار است ؛ شاید کمی دشوار باشد، لیکن آمارهای موجود سال جاری و سنوات قبل در این باره بسیار گویاست . طبق آمارهای موجود تعداد بیمه نامه های صادر شده درپیش از انقلاب در حدود 5000 فقره اعلام شده است ؛ در حالی که در سال های اخیر بعضا ، تعداد بیمه نامه های صادره در یک روز بسیار بیشتر از تعداد مذکور بوده است. وی افزود ظرفیت عرضه بیمه های عمر و پس انداز در کشور بسیار بالاست، بطوریکه این رشته در هر سال نسبت به سال های قبل از رشد بسیار خوبی  در مقایسه با سایر رشته های بیمه ای برخوردار است.
   سرپرست مدیریت بیمه های عمر و پس انداز شرکت بیمه دانا در ادامه گفت : با توجه به جمعیت 75 میلیون نفری کشور و  حدود 2 میلیون فقره بیمه نامه های صادره و جاری ، و با لحاظ افراد غیر واجد شرایط ، حداقل امکان عرضه 50 میلیون فقره بیمه نامه در کشور وجود دارد که این یک پتانسیل ارزشمند و امید وار کننده برای صنعت بیمه و اقتصاد کشور می باشد و امیدواریم با تدوین برنامه های کلان و راهبردی ، حمایت های دولت  و تغییر در نگرش های سنتی در صنعت بیمه ؛ در آینده نه چندان دور ، هرایرانی حداقل یک بیمه نامه عمر و پس انداز داشته باشد.

  ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۴:۴۳

 

http://www.bimehonline.net/newsdetail-1906-fa.html

http://bima.ir/view-11212.html

/ 0 نظر / 5 بازدید