اختصاص بخشی از یارانه‌های نقدی به بیمه‌های زندگی

مدیرعامل بیمه دانا پیشنهاد داد:


اختصاص بخشی از یارانه‌های نقدی به بیمه‌های زندگی

 

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: اقتصاد

 

مراسم تقدیر از نمایندگان برتر

اختصاص بخشی از یارانه‌های نقدی به بیمه‌های زندگی موجب ارتقای این صنعت می‌شود

 

 

 

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، مدیر عامل بیمه دانا، نهادینه کردن بیمه در سبد خانواده های ایرانی را نیازمند تلاش و عزم ملی دانست و با بیان مطلب بالا اظهار کرد: علاوه بر خانواده ها و صنعت بیمه، باید تمام نهادهای فرهنگی و اقتصادی دست به دست دهند و این هدف را با برنامه ریزی کوتاه مدت وبلند مدت تحقق بخشند.

هادی اویار حسین پیشنهاد کرد که با اختصاص بخشی از یارانه های نقدی به بیمه های زندگی گام موثری در این باره برداشته شود.

وی معتقد است که شرکتهای بیمه با توان تخصصی خود در ارزیابی ریسک ونگهداری آن می توانند تمامی ریسکهایی که جان و مال کلیه آحاد اجتماع را به مخاطره اندازد حفظ و حراست کنند.

مدیر عامل بیمه دانا با اشاره به بزرگداشت فعالان، مدیران و پیشکسوتان صنعت بیمه در دومین کنفرانس بازاریابی تخصصی بیمه، از این ابتکار تجلیل کرد و گفت: افتخار می کنم که از استادان و افراد برجسته صنعت بیمه تجلیل و تقدیر می شود.

اویار حسین اضافه کرد: قطعاً چنین اقداماتی علاوه بر سپاسگزاری از پیشکسوتان صنعت بیمه ، موجب دلگرمی همه دست اندرکاران صنعت و سنت حسنه ای است که انشاءالله باعث برکات مختلفی برای صنعت می شود.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت بیمه های زندگی در کشور شایسته ملت بزرگوار ایران نیست، اظهار کرد: متاسفانه سرانه حق بیمه بیمه های زندگی در ایران در حدود شش دلار و در کشورهای توسعه یافته در حدود 364 دلار است.

اویار حسین با بیان اینکه البته بی انصافی است اگر تلاشهای صورت گرفته در سالهای اخیر در بیمه های زندگی را نادیده بگیریم، گفت: وقتی صحبت از بیمه های زندگی می‌شود، منظور هم بیمه نامه های انفرادی و بیمه های عمر گروهی است که توسط موسسات و سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی برای کارکنان و به عنوان یک مزیت رفاهی یا بطور اجباری خریداری می شود و در آمارهای ارائه شده هم بیمه های زندگی انفرادی و گروهی با هم ارائه می شود که باید بین آن دو تفاوت قائل شد.

مدیر عامل بیمه دانا به عوامل بسیاری که در عدم توسعه بیمه های زندگی در کشور نقش تعیین کننده دارند، اشاره کرد و یادآور شد: سرانه حق بیمه، ضریب نفوذ بیمه، تعداد بیمه نامه های اختیاری خریداری شده، در کشور در مقایسه با کشورهای توسعه یافته، نشان دهنده نهادینه نشدن فرهنگ بیمه بین مردم است.

وی وجود برخی کاستی ها در شبکه فروش شرکت های بیمه را نیز جزو عوامل توسعه نیافتگی بیمه های عمر عنوان و ابراز کرد: سطح آموزشی نمایندگان و فروشندگان حضوری خدمات بیمه ضعیف و نا مناسب است و ساختار نامناسب اداری مرتبط با شبکه فروش در شرکتهای بیمه، درک نادرست برخی مدیران از بازار بیمه و شبکه فروش، شیوه نامناسب جذب و نگهداری نمایندگان، عدم هدایت صحیح نمایندگان در راستای فروش بهتر و بیشتر و عدم نظارت مستمر و راهبردی بر عملکرد نمایندگان، موجب شده است که بیمه عمر از طریق شبکه فروش آنطور که باید توسعه پیدا نکند.

وی، عدم توجه کافی به سیاستگذاری های کلان در صنعت بیمه و عدم وجود استراتژی در جهت توسعه بیمه های زندگی را عامل دیگر توسعه نیافتگی این بیمه در کشور دانست و گفت: پایین بودن قدرت اقتصادی مردم، کافی نبودن تنوع پوشش ها و تامین های ارائه شده توسط شرکت های بیمه، بازدهی پایین سرمایه گذاری ذخایر ریاضی بیمه های زندگی نسبت به سایر سرمایه گذاریها، عدم استفاده بهینه از فن‌آوری های جدید و تکنولوژی اطلاعات (IT) ، تفاوت نرخ های بهره فنی مورد اعمال در این بیمه با نرخ های بانکی و بازار، باعث عدم رشد و گسترش بیمه‌های زندگی شده است.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید