سرانه 6 دلاری بیمه عمر در ایران

مدیر عامل بیمه دانا خبر داد
سرانه 6 دلاری بیمه عمر در ایران/ تأثیر بیمه‌های زندگی بر رشد اقتصادی

خبرگزاری فارس: مدیر عامل بیمه دانا با اشاره به تأثیر بیمه‌های زندگی بر رشد اقتصادی کشور‌ها و سرانه 6 دلاری بیمه عمر در ایران، بر لزوم گسترش بیمه‌های زندگی در کشور با توجه به ظرفیت‌های موجود تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: سرانه 6 دلاری بیمه عمر در ایران/ تأثیر بیمه‌های زندگی بر رشد اقتصادی

 به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، دومین سمینار بازاریابی و فروش بیمه‌های زندگی به همت شرکت بیمه دانا آغاز شد.

در آغاز این همایش مدیر عامل بیمه دانا با اشاره به اهمیت بیمه‌های زندگی اظهار داشت: بیمه‌های زندگی بزرگترین بخش صنعت بیمه در دنیا را تشکیل می‌دهند.

ابراهیم کاردگر افزود: این رشته بیمه‌ای با هدایت سرمایه‌های کوچک خانوارها به سمت ایجاد ظرفیت‌های اقتصادی و از سوی دیگر در راستای رفع دغدغه‌های نهاد خانواده حرکت می‌کنند.

مدیر عامل بیمه دانا تصریح کرد: براساس سالنامه آماری سال 89 صنعت بیمه کشور، سهم بیمه عمر در پرتفوی 7.9 درصد و ضریب نفوذ آن 0.3 در کشور است.

وی ادامه داد: همچنین سرانه بیمه عمر در کشور ما سالانه 6 دلار است در حالی که این رقم در کشورهای پیشرفته 364 دلار است.

کاردگر در خصوص اهمیت توسعه بیمه‌های زندگی، گفت: این بیمه‌ها در رشد شاخص مالی صنعت بسیار مؤثر بوده و همچنین از دیدگاه نهادی، از طریق افزایش مشارکت بیمه‌گذاران و بیمه‌گران در بازار مبادله‌ای ناشی از رشد بهره مشترک تبلور خواهد یافت.

وی با اشاره به دیدگاه مرسوم در بررسی بیمه زندگی، تصریح کرد: این دیدگاه بیمه را تنها از منظر انباشت سرمایه و تجهیز پس‌اندازها و رشد اقتصادی بررسی می‌کند و از این جهت فاقد جامعیت لازم است، زیرا نهادهای تأثیرگذار بر آن را مورد نظر قرار نمی‌دهد.

مدیر عامل بیمه دانا تصریح کرد: مطالعات مختلفی در خصوص تأثیر بیمه‌های زندگی بر رشد اقتصادی مبتنی بر دیدگاه‌های غیرمرسوم صورت گرفته که دربرگیرنده ابعاد نهادی و توسعه‌ای است.

کاردگر با اشاره به رشد بیمه‌های زندگی در کشور هند، گفت: بازار این رشته بیمه‌ای در کشور هند در دهه اخیر رشد چشمگیری داشته به طوری که هند را به یازدهمین بازار بیمه‌‌های زندگی در دنیا تبدیل کرده است.

وی در مورد نهادهای مؤثر بر توسعه بیمه هند، گفت: جمعیت فعال عظیم، رشد اقتصادی بالا، افزایش نرخ پس‌انداز و تنوع بیمه‌های زندگی از مهمترین عوامل مؤثر بر توسعه این رشته بیمه‌ای در کشور هند است.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به جمعیت کنونی کشور و بازار بکر در زمینه‌ بیمه‌های عمر، این رشته بیمه‌ای در کشور گسترش یابد.

/ 0 نظر / 7 بازدید