آئین نامه مؤسسات ارزیابی خسارت ابهام دارد

 

مدیرعامل بیمه دانا :

آئین نامه مؤسسات ارزیابی خسارت ابهام دارد

 

 

 

مدیرعامل شرکت بیمه دانا خواستار شفافیت و ایهام زدایی از چگونگی فعالیت مؤسسات ارزیابی خسارت شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا ، آقای هادی اویارحسین -رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا که در همایش آموزشی –تخصصی مدیران شعب صنعت بیمه در تالار بزرگ وزارت کشور سخن می گفت ، ضمن تبریک چهلمین سالگرد تأسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، به برخی از مواد آیین نامه مؤسسات ارزیابی خسارت اشاره کرد و با تأکید بر نقاط ابهام آنها ، خواستار تمهیدات لازم برای اجرای موفق این برنامه شد . وی گفت : با آغاز فعالیت مؤسسات ارزیابی خسارت معلوم نیست تکلیف نیروهای ورزیده و کارشناس شرکتهای بیمه و سرمایه گذاری این شرکت ها برای تقویت بدنه کارشناسی این سازمان ها چه خواهد شد ؟

آقای اویارحسین میزان سرمایه گذاری مؤسسات ارزیابی خسارت ، رشته های فعالیت ، چگونگی انجام تغییرات گسترده و نحوه تشکیلات آنها را از جمله موارد مبهم این آیین نامه بر شمرد و با اشاره به اینکه با وجود سیستم های نظارتی و کنترلی هنوز در صنعت بیمه تخلفاتی بوقوع می پیوندد ، اظهار داشت : با این وجود هنوز بدرستی مشخص نیست چه کسی وظیفه سنگین نظارت بر ارزیابی را بعهده میگیرد و نظر قطعی درباره میزان پرداخت خسارت با کیست ؟

مدیرعامل بیمه دانا خواستار مشخص شدن بحث اختیار شرکتهای بیمه در استفاده از ارزیابان خسارت ، تمهیدات لازم برای اجرای صحیح آن ، زمان بندی مشخص و استفاده از روشهای مختلف برای اجرایی شدن این برنامه شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید