تجربه هایی از پیوند بانک و بیمه

تجربه های پیوند بانک و بیمه
 
 
درهندوستان و برای اجرای سه طرح اجتماعی جدید رخ داد:
پیوند بانک ها و بیمه ها با ایجاد بانک اطلاعاتی مشترک

دولت هندوستان اعلام کرده است، برای اجرای سه طرح اجتماعی جدید، بانک ها و شرکت های بیمه باید تا ماه ژوئن، ماژول مشترکی برای تکنولوژی های اطلاعاتی خود ارایه دهند.

به گزارش ریسک نیوز،دولت هندوستان اعلام کرده است برای اجرای سه طرح اجتماعی جدید، بانک ها و شرکت های بیمه باید تا ماه ژوئن، ماژول مشترکی برای تکنولوژی های اطلاعاتی خود توسعه دهند.

عملیاتی شدن این سه طرح جدید، از طریق همکاری بانک ها با شرکت های بیمه دولتی و تنظیم مقررات از سوی سازمان نظارت بر توسعه (PFRDA)، اجرا می شود. با توجه به بیانیه ای که وزارت دارایی به بانک ها و بیمه کنندگان اعلام کرده ، مشارکت در این سه طرح فقط از طریق حساب های بانکی و بدهی مشترکین ممکن است.

بنابراین بانک ها و شرکت های بیمه دولتی باید پلتفرم مشترکی برای تکنولوژی اطلاعاتی خود فراهم کنند تا بتوانند این سه طرح را به عنوان بخشی از طرح Jan Dhan اجرا کنند.

طرح های جدید اجتماعی عبارتند از : بیمه بازنشستگی Atal، بیمه Pradhan Mantri Suraksha و بیمه عمر Pradhan Mantri Jeeven Jyoti Bima  .

همه این سه طرح با سیستم کربنکینگ مورد استفاده در بانک ها یکپارچه می شوند و طرح ثبت نام یکپارچه ای برای مشترکین ایجاد می گردد.

کی سانات کومار، مدیر جدید بیمه در هند به خبرگزاری PTI گفت: « بدیهی است که تکنولوژی اصلی ترین پل میان اعضا، شماره حساب ها، بدهی ها و انتقال اطلاعات می باشد. این امر، در ارائه بیمه های کم هزینه به تعداد زیادی از دارندگان حساب های بانکی موفق خواهد بود و ما با همکاری بانک ها توانستیم به این موفقیت دست یابیم. انجام این طرح تا حد زیادی به ثبت نام سریع و ارسال به موقع اطلاعات دارندگان حساب ها بستگی دارد.»

بانک ها لیست اطلاعات خود را به سرورهای شرکت های بیمه می فرستند و پس از آن مطابق با سیاست های گروه بیمه و تحت بیمه Pradhan Mantri Suraksha Bima Yojana، تا اول ژوئن و به مدت یک سال بیمه می شوند. این سیاست در اول ژوئن 2016 نیز تمدید خواهد شد.

در 19 مارس، انجمن بانک های هندی ملاقاتی با بیمه کنندگان غیرعمر و بیمه کنندگان عمر و هم چنین PFRDA داشتند و ارائه طرح های مذکور توسط شرکت های جدید بیمه هندی انجام گرفت.

منبع : http://economictimes.indiatimes.com/industry/banking/finance/banking/banks-insurance-companies-asked-to-create-common-module-for-new-schemes/articleshow/46813275.cms

/ 0 نظر / 30 بازدید