به بیمه‌های زندگی بسیار کم توجه شده است

 

به بیمه‌های زندگی بسیار کم توجهشده است

دکتر بیژن صادق که در آستانه سالروز تاسیس بیمه دانا و روز بیمه از خبرگزاری ایسنا بازدید کرد، با بیان این‌که ضریب نفوذ بیمه در کشور ما مطلوب نیست، گفت : مجموع پرتفوی صنعت بیمه نشان‌دهنده‌ی آن است که به بیمه‌های زندگی بسیار کم توجه شده است لذا جای بسیار زیادی برای کار وجود دارد .

وی افزود: با فرهنگ‌سازی و توسعه زمینه‌های مناسب و همچنین ایجاد انگیزه در مردم می‌توان بیمه‌های زندگی و اشخاص را گسترش داد تا نهایتا موجب افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور شود .

مدیرعامل بیمه دانا خاطر نشان کرد که ضریب نفوذ بیمه در کشور ما حتی در مقایسه با کشورهای همسایه نیز مناسب نیست، بنابراین باید با توجه بیشتر به حوزه‌های مغفول در صنعت بیمه به ویژه بیمه‌های زندگی کاری کنیم تا از پتانسیل‌های موجود در این حوزه و همچنین فضای بالقوه‌ موجود، استفاده بهینه شود . .

وی خاطرنشان کرد: بیمه دانا برای توسعه و رونق بیمه‌های زندگی، آموزش‌های مداوم و گسترده‌ای برای نمایندگان و شبکه فروش دارد و در جهت رسیدن به اهداف خود با بهره‌گیری از نیروهای انسانی که نزدیک به سه دهه تجربه کار در صنعت بیمه دارند مسیر تحقق توسعه بیمه‌های زندگی را برای خود همواره می‌بیند .

صادق با بیان اینکه شرکت بیمه متبوعش به دلیل فعالیت گسترده در حوزه بیمه‌های اشخاص و درمان در بین مردم کشور وجهه خوبی دارد و برند بیمه دانا با اقبال روبروست، افزود: ان‌شاءالله با گسترش بیمه‌های درمان که آرامش خاطر زیادی در بین مردم ایجاد می‌کند این حوزه را رونق بیشتری خواهیم بخشید همچنین در کنار آن، در سایر بیمه‌ها همچون عمر و سرمایه‌گذاری فعالیت بیشتری می‌کنیم تا پرتفوی این رشته‌ها نیز توسعه یابد. بیمه درمان تکمیلی درمان جزو ‌پر‌رونق‌ترین رشته بیمه در شرکت بیمه داناست و حدود 40 درصد حق بیمه‌ها را تشکیل می‌دهد . .

مدیرعامل بیمه دانا درباره برنامه‌های آینده این شرکت برای توسعه پرتفو نیز گفت : معمولا از نظر جذب پرتفو در مقام دوم یا سوم شرکت‌های خصوصی قرار داریم اما می‌خواهیم ترکیب پرتفوی بیمه‌نامه‌ها را بهبود بخشیم که در این راستا اصلاح زیرساخت‌های فنی، نرم‌افزاری و مالی در دستور کار است و تغییرات جدید در این بسترهای تازه اعمال خواهند شد

 

/ 0 نظر / 28 بازدید