در همین بیمه عمر هم من هیچ مورد منفی نمی‌بینیم

عقد و قرارداد بیمه کاملا مقبول است

گروه بازار پول - رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه هیچ یک از علما با بیمه عمر مخالفت نکرده گفت: عقد و قرارداد بیمه در کشور ما کاملا پذیرفته شده و مقبول است.

 

به گزارش روابط عمومی بیمه مرکزی آیت‌الله محمد یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار رییس کل، معاون طرح و توسعه و تعدادی از مدیران کل بیمه مرکزی اظهار کرد: عقد و قرارداد بیمه امروز در کشورهای اسلامی و بخصوص درکشور ما یک امر معقول، منطقی و عقلایی است و با شاخه‌های مختلفی که دارد، کاملا پذیرفته شده و مقبول است.
وی ادامه داد: صنعت بیمه در سال‌های اخیر توسعه پیدا کرده و در زمینه‌های مختلف از جمله بیمه‌های عمر وارد شده است و قراردادهایی که در این خصوص منعقد می‌شود و شاخه‌های جدید بیمه، موضوع بحث فقها قرار می‌گیرد.
آیت‌الله یزدی گفت: کسانی همچون امام ‌خمینی(ره) و مقام معظم رهبری از این نگاه بهره می‌برند و خوشبختانه این مبنا را اکثر فقهای شورای نگهبان هم قبول دارند و فتوای مقام معظم رهبری بر نظرات دیگر فقها مقدم است، مگر اینکه ایشان نظری نداشته باشند.
وی افزود: مثلا در همین بیمه عمر هم من هیچ مورد منفی نمی‌بینیم و هیچ یک از علما هم با آن مخالفتی نکرده است.
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود:قضیه را این‌گونه ببینید که صنعت بیمه می‌آید و مسوولیت انتقال تا نصب ضریح جدید امام حسین(ع) را بر عهده می‌گیرد و متعهد می‌شود که در صورت بروز هر گونه مشکلی تمامی خسارات را پرداخت کند، با این کار آرامش و اطمینان برای سازندگان آن به وجود می‌آید و این قراردادی است که عقلانی منعقد می‌شود و حتی علما آن را ضروری می‌بینند.
آیت‌الله یزدی تاکید کرد: افکار عمومی را باید برای توسعه بیمه و کارهای بزرگتر آماده کرد و این موضوع کمک جمعی را می‌طلبد و رسانه‌ها و رسانه ملی، دولت و حکومت باید کمک کرده و بیمه را برای مردم تشریح کنند.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=330846

 

/ 0 نظر / 6 بازدید