سود اصلی بیمه ها در سرمایه گذاری است

سود اصلی بیمه ها در سرمایه گذاری است | چاپ | سه شنبه 07 تیر 1390 ساعت 14:49

بینا- دکتر فرشباف اعلام کرد: آیین نامه های لازم برای تحقق برنامه تحول در صنعت بیمه کشور طی سه سال اخیر به تصویب شورای عالی بیمه رسیده و به مرحله اجرا درآمده است و در دو مورد از آنها نیز در حال نهایی و آماده شدن برای اجراست.
به گزارش بینا، رئیس کل بیمه مرکزی و رئیس شورای عالی بیمه که در نشست شورای معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور وزیر اقتصاد و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محل بیمه مرکزی سخن می گفت، افزود: اصلاح آیین نامه بیمه های زندگی هم اکنون در کمیسیون های تخصصی شورای عالی بیمه در مراحل نهایی شدن است.
وی همچنین با اشاره به تصویب آیین نامه مؤسسات ارزیابی خسارت در شورای عالی بیمه گفت: فرایند اجرای این آیین نامه مراحل نهایی خود را طی می کند.
بر اساس این آیین نامه،‌ شرکت های بیمه موظف اند در فرایند ارزیابی خسارت در آینده صرفا از خدمات مؤسسات و اشخاصی که دارای پروانه ارزیابی خسارت از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران هستند، استفاده کنند.
رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد که شرکت های بیمه نباید در پی کسب تمام سود مورد انتظار از عملیات بیمه ای باشند. وی تأکید کرد سود عملیات بیمه ای می تواند 2 تا3 درصد باشد و سود اصلی شرکت های بیمه باید از عملیات سرمایه گذاری از محل ذخایر آنها کسب شود.

 

/ 0 نظر / 6 بازدید