بیمه های عمر و پس انداز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٤/٢/٢٧

نویسنده: بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٤/٢/٢۱

 

همکار محترم

جناب آقای حمید رضا  حاج اشرفی

    بدینوسیله  مصیبت وارده و درگذشت مادر محترم را به جناب عالی و خانواده و سایربازماندگان مکرم تسلیت عرض می نماییم و برای شما و خانواده محترم صبر و اجر وبرای آن فقید سعید مغفرت الهی را مسئلت داریم.

  

 

نویسنده: بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٤/٢/۱٥

ابزار فروش هرچه بیشتر به‌مشتری

Image result for ‫فروش‬‎

سیدمحمد اعظمی‌نژاد
رئیس کمیته آموزش و پژوهش-انجمن مدیریت ایران
منبع: brooksgroup


آیا می‌دانید شانس فروش به مشتریان فعلی، هفت برابر بیشتر از کسانی است که احتمال دارد در آینده مشتری شما شوند؟!
در این نوشتار ابزاری برای کمک به تیم فروش شما، برای به حداکثر رساندن این با ارزش‌ترین دارایی سازمان ارائه خواهد شد.
معمولا بعد از هر مبارزه انتخاباتی، کار اصلی و دشوار کاندیدای برنده تازه آغاز می‌شود، چرا که باید به مهم‌ترین کار خود -یعنی محقق کردن وعده‌های انتخاباتی- بپردازد. شاید، موضوع «فروش» نیز بی‌شباهت به داستان انتخابات نباشد. در بسیاری از موارد قسمت مشکل و خسته کننده مواجهه با مشتریان جدید در فرآیند فروش نیست؛ بلکه دشوارترین کار، بعد از انجام فروش آغاز می‌شود.
تیم فروش شما، چه وضعیتی را برای فروش یک کالا یا خدمت ترجیح می‌دهد؟
تیم فروش شرکت شما، ممکن است یکی از سه رویکرد زیر را ترجیح دهد:
• فروش بیشتر به مشتریان موجود همیشه آسان‌تر از پیدا کردن مشتریان جدید است.
• فروش به مشتریان موجود هزینه کمتری نسبت به یافتن یک مشتری جدید دارد.
• فروش به مشتریان موجود امکان پیش‌بینی مناسب‌تری از درآمد و گردش مالی، نسبت به مشتریان احتمالی می‌دهد.
شاید مقایسه دوباره فروش با دنیای سیاست خالی از لطف نباشد! یک فرد انتخاب شده، بسیار آسان‌تر می‌تواند به افرادی که در دفتر کار حضور دارند نسبت به کسانی که به‌تازگی وارد رقابت انتخاباتی می‌شوند، وعده بدهد!
پیتر دراکر می‌گوید:
شانس شما برای فروش به مشتریان جدید 1 به 14 است!
شانس شما برای فروش به کسی که در حال حاضر مشتری شما نیست، اما قبلا از شما خرید کرده است، 1 به 4 است!!
• و شانس شما برای فروش به مشتری موجود، 1 به 2 است!!!
واضح است که برای تیم فروش شما، مشتریان مهم‌ترین هدف هستند. اما باید اطمینان حاصل کنید کارکنان تیم فروش روش‌های لازم برای حفظ و نگهداری مشتریان را به خوبی می‌دانند. برای حفظ و نگهداری مشتریان موجود خود این اقدامات را انجام دهید:
1. باور داشته باشید کار اصلی شما، پس از انجام فروش آغاز می‌شود. فروش‌های بزرگ خود را جشن بگیرید، اما انجام کامل تعهدات به مشتری از برگزاری این جشن بسیار مهم است.
2. نظرات مشتری را به‌طور کامل تامین کنید. عدم تامین انتظارات و خواسته‌های مشتری، به سرعت منجر به کاهش یا خاتمه ارتباط با وی خواهد شد. غفلت از رقبا نیز، می‌تواند بسیار خطرناک باشد، به خاطر داشته باشید رقبای کسب و کار در کمین کم‌کاری‌های شما برای فریب مشتری شما هستند.
3. فراموش نکنید حق مسلم با مشتری است. برای درک نیازها و خواسته‌های مشتریان خود انرژی مصرف کنید.
4. به جزئیات توجه کنید. توجه به جزئیات در تعاملات با مشتریان بسیار مهم است، چرا که اگر به درستی مورد توجه قرار نگیرد، ممکن است موجب نابودی کامل اعتبار شما نزد مشتری شود.
5. در شناسایی افراد کلیدی در سازمان مشتری، استاد شوید. فکر می‌کنید در سازمان مشتری شما، چه کسانی صاحبان قدرت هستند؟ شما باید اطمینان حاصل کنید که با افراد کلیدی سازمان مشتری ارتباط برقرار کرده‌اید و در این کار مهارت کامل داشته باشید.
6. مسائل احتمالی با مشتری را پیش‌بینی کنید. نباید اجازه دهید که در تعامل با مشتری برای شما شگفتی(surprise) ایجاد شود. اگر درباره مواردی چون کیفیت، نحوه تحویل محصول یا خدمت خود اطمینان کامل داشته باشید و همه جوانب احتمالی را پیش بینی کرده باشید، شانسی برای بروز مشکلات بین شما و مشتری باقی نمی‌ماند.
7. برای فروش مشتاق باشید، اما خود را به مشتری تحمیل نکنید. همیشه در فرصت‌های پیش رو و ارائه راه‌حل‌هایی مناسب‌تر به مشتریان پیش قدم باشید، اما مراقب باشید که خود را به آنها تحمیل نکنید. وقتی مشتری بداند راه‌حل مناسبی که برای او ارزش ایجاد می‌کند، در اختیار شما است، حتما به شما مراجعه خواهد کرد.
8. اطمینان از درستی صورتحساب مشتری. یکی از مهم‌ترین اقدامات فروش، اطمینان از درستی محتوای صورتحساب و ارسال به موقع آن به مشتری است. علاوه‌بر این همیشه پرداخت بهنگام صورتحساب توسط مشتری در زمان توافق شده نیز باید بدون تاخیرانجام شود.
9. آگاه باشید که همه چیز می‌تواند تغییر کند. ارتباطات، ارزش، سود فروش و ادامه فروش می‌تواند با کوچک‌ترین موضوعی تغییر کند. بنابراین بهتر است از این موضوع به خوبی آگاه باشید و تغییرات را با محکم کاری در نحوه عملکرد خود و همکارانتان با مشتری به نفع خود رقم بزنید.
10. مراقب باشید مشتری خوب خود را به عامل تولید زیان تبدیل نکنید. در بسیاری از مواقع، مشاهده می‌شود که برای اینکه مشتری موجود راضی نگه داشته شود، تخفیف‌های ویژه و خدمات رایگان اضافی خاصی در نظر گرفته می‌شود و این مارپیچ نزولی تا جایی پیشروی می‌کند که مشتری به جای تولید سود و منفعت تبدیل به یک عامل تولید زیان می‌شود.
فروش، یک سرمایه گذاری بلندمدت است و استمرار آن، نیاز به انجام جدی تعهدات و برآورده کردن نیازها و انتظارات مشتری دارد. شاید به همین خاطر باشد که می‌توان مرز بسیار باریکی بین فروش و خدمات پس از فروش قائل شد، چرا که هر کدام دو روی یک سکه هستند که ضریب اهمیت آن برای مشتری با هم برابری دارد.
به یاد داشته باشید: وظیفه تیم فروش، سختکوشی برای فروش هرچه بیشتر به مشتریان برای ایجاد ارزش و سودآوری برای سازمان است، اما در عوض شما نیز باید تیم فروش خود را یکی از باارزش ترین واحدهای سازمانی در نظر بگیرید، بنابراین به‌خوبی هوای آنها را داشته باشید!
www.hrjournalist.com


دنیای اقتصاد: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/877867
نویسنده: بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٤/٢/۱۱

http:///images/oe8zolpjr15nmoz3oruq.jpg

نویسنده: بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٤/٢/٥

عادت‌هایی برای فروش حرفه‌ای موفق

سیدمحمد اعظمی‌نژاد     
رئیس کمیته آموزش و پژوهش انجمن مدیریت ایران
منبع: entrepreneur
در نظرسنجی که به‌تازگی موسسه گالوپ درباره صداقت و اخلاق در کسب‌وکارهای حرفه‌ای انجام داده است، فروشندگان بیمه و خودرو در پایین‌ترین رتبه‌بندی فهرست ارائه شده قرار گرفته‌اند. البته ممکن است شنیدن این موضوع خیلی شما را متعجب نکند، جالب است بدانید مطابق با پژوهشی که در موسسه Brooks Group صورت گرفته است، بیش از 85درصد مشتریان نسبت به فروشندگان بدبین هستند!
اما احتمالا هیچ حرفه‌ای رقابتی‌تر و به‌طور بالقوه سودآورتر از فروش وجود ندارد. البته، فروش کار آسانی نیست و نیاز به اختصاص وقت و انرژی فراوان برای انتظارات منحصربه‌فرد هریک از مشتریان دارد و ممکن است برای افراد بسیار خسته کننده باشد. برای موفقیت چشمگیر در فروش حرفه‌ای، یادگیری و توسعه عملکرد به‌طور مستمر و شناسایی و استقرار بهترین شیوه‌ها در تمامی جنبه‌های کسب‌وکار مورد نیاز است.
در این نوشتار به عادت‌هایی برای فروش حرفه‌ای موفق اشاره می‌شود:
1. به جای «چگونه می‌توانم بفروشم؟» از خود بپرسید«چگونه می‌توانم کمک کنم؟». فروشندگان فوق‌حرفه‌ای خود را از فروشندگان متوسط با نحوه دیدگاه خود نسبت به مشتری متمایز می‌کنند. معمولا فروشندگان متوسط، در طول تعامل با مشتری با خود می‌گویند: «اگر بتوانم امروز چیزی به این مشتری بفروشم، هدف فروش این ماه خود را محقق کرده ام!»، در عوض فروشندگان فوق حرفه‌ای رویکردی کمی غیرمنطقی و متفاوت دارند. آنها می‌پرسند «چگونه می‌توانم به این مشتری کمک کنم؟» و البته این دیدگاه به سرعت برای مشتری آشکار می‌شود و همین تغییر ساده می‌تواند پایه و اساس یک همکاری بلندمدت را تامین کند.
2. سعی کنید بیشتر سوال کنید و با دقت کامل به مشتری گوش دهید. یکی از اشتباهات رایج فروشندگان معمولی، آن است که گمان می‌کنند که نیازهای مشتری را می‌شناسند و برای آن محصول آماده‌ای در جیب خود دارند ! این افراد کماکان درگیر سوال«چگونه می‌توانم به مشتری بفروشم؟» هستند. این رویکرد سطحی موجب می‌شود تا مشتری وقت و پول خود را در جای دیگری خرج کند، اما فروشندگان فوق حرفه ای، همیشه مجموعه‌ای از سوالات هوشمندانه از مشتری می‌پرسند و پس از آن با دقت به پاسخ‌ها گوش داده و تجزیه وتحلیل می‌کنند. آنها به خوبی می‌دانند که چگونه می‌توانند به مشتری کمک کنند و به وی بهترین و باارزش‌ترین راه‌حل ممکن را ارائه دهند.
3. انعطاف پذیر و خلاق باشید. گفته می‌شود اغلب مشتریان محصول نمی‌خرند، بلکه آنها خریدار راه‌حل هستند. این همان جایی است که فروشندگان معمولی با شکست مواجه می‌شوند، چرا که تمرکز اصلی آنها روی فروش محصول یا خدمت است. در مقابل فروشندگان فوق حرفه‌ای راه حل های خود را با نیازهای مشتری تنظیم می‌کنند. به یاد داشته باشید شما می‌توانید محصول یا خدمت خود را به عنوان بخشی از راه حل بزرگ‌تری که برای مشتری بسیار جذاب است، قرار دهید. هرگز برای کشف ایده‌های خارج از چارچوب‌های معمول برای ارائه راه‌حل به مشتریان تردید نکنید.
4. با سازمان مشتری ارتباط برقرار کنید. در فرآیند سنتی فروش، تمرکز فروشنده بر شناسایی تصمیم‌گیرندگان اصلی در سازمان مشتری و ارائه پیشنهاد به آنها است. بدیهی است فروش به یک تصمیم‌گیرنده بدون داشتن هیچ‌گونه حمایتی، کاری دشوار است. اما اگر بتوانید در درون سازمان با مشتری ارتباط مناسبی برقرار کنید، خواهید توانست با ایجاد روابط مناسب و اعتماد برای خود در نزد فرد تصمیم گیرنده مشتری، اعتبار لازم برای فروش به تصمیم گیرنده اصلی را به‌دست آورید.
5. به‌طور منظم و صادقانه، نتایج به‌دست آمده را اندازه گیری کنید. معمولا فروشندگان معمولی، تحمل حقایق را ندارند. آنها از اینکه نتایج عملکرد کاری ماه گذشته خود را مرور کنند به شدت طفره می‌روند، مگر آنکه در آن ماه عملکرد فروش خوبی داشته باشند! اما فروشندگان فوق حرفه‌ای به خوبی می‌دانند که راز موفقیت فروش در مرور اعداد –چه خوب و چه بد-است، چرا که اعداد همیشه چیزی برای یادگیری در درون خود دارند.
فروش شما صعودی است؟ این خیلی خوب است. اکنون باید کاری کنید که این عملکرد را حفظ کنید و آن را توسعه دهید. فروش شما نزولی است؟ عصبی نشوید! به دنبال دلایل و رفع آنها باشید. فروشندگان حرفه‌ای اندازه‌گیری و واکنش مناسب به نتایج آن را بسیار جدی می‌گیرند.
6. به مشتری متعهد باشید. معمولا فروشندگان سنتی وقتی حتی به انجام یک معامله فروش نزدیک می‌شوند، دچار هیجان‌زدگی (و آسودگی) می‌شوند. درحالی‌که فروشندگان فوق حرفه‌ای در چنین شرایطی با وجود احساس خوشحالی به خوبی می‌دانند که بسته شدن یک معامله فروش، اولین گام برای ورود به جاده موفقیت فروش مستمر به مشتری است.
معمولا هزینه و انرژی فروش به یک مشتری جدید 5 برابر بیشتر از یک مشتری موجود است و جالب‌تر اینکه با گذشت زمان و افزایش سطح اعتماد مشتری موجود میزان خرید او تا 80 درصد بیش از یک مشتری جدید خواهد بود. بنابراین فروشندگان فوق حرفه‌ای نحوه برخورد و اختصاص وقت برای هر دو گروه مشتری را در نظر گرفته و به خوبی مدیریت می‌کنند.
7. نگرش مثبت داشته باشید. همه به خوبی می‌دانیم که فروش کار بسیار دشواری است.مخصوصا هنگامی که اوضاع اقتصادی دچار رکود می‌شود و شرایط نیز خیلی قابل پیش‌بینی نیست، اما در همین شرایط فروشندگان فوق‌حرفه‌ای اجازه نمی‌دهند که این شرایط بر روحیه آنها تاثیرگذار باشد و سعی می‌کنند با تعامل مناسب با مشتریان از همین شرایط نیز به عنوان فرصت استفاده کنند. این افراد ترکیب منحصربه‌فردی از اعتماد به نفس، خوش‌بینی، شور و اشتیاق هستند و حتی چالش‌های کاری را فرصتی برای جست‌وجوی راه‌حل‌های جدید فروش می‌بینند.
به خاطر داشته باشیم یکی از مهم‌ترین نشانه‌های موفقیت هر کسب‌وکار، موفقیت بخش فروش آن است، بنابراین برای توانمندسازی کارکنان فروش خود از همین امروز اقدام کنید.


www.hrjournalist.com


 http://www.donya-e-eqtesad.com/news/873813
نویسنده: بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٤/٢/٢

پیامد های صدور الحاقیه رایگان بیمه شخص ثالث بر صنعت بیمه

 

عباس رنجبر کلهرودی

ranjbarkalahrodi@yahoo.com

اشاره

   قوه محترم قضاییه از ابتدای سال جاری میزان دیه را افزایش داد و بدنبال آن میزان تعهدات شرکت های بیمه در بیمه شخص ثالث افزایش یافت و بنا بر تصمیم بیمه مرکزی ج ا ا  مقرر گردید شرکت های بیمه بدون افزایش مبلغ حق بیمه و با صدور الحاقیه تعهدات خود را در بیمه شخص ثالث تعدیل نمایند. این مقاله دلایل و تبعات این تصمیم را مورد بررسی قرارداده است.

     خرید ارزان و منصفانه کالا و خدمات ، ازجمله بیمه شخص ثالث ، حق مردم عزیز کشورمان است .   در حال حاضر، شرکت های بیمه از حق بیمه ی بیمه شخص ثالث و مردم نیز از حق بیمه و هم از خدمات شرکت های بیمه در رشته بیمه شخص ثالث ناراضی هستند. بعنوان یک شهروند از اینکه بیمه نامه شخص ثالث خود را ارزانتر تهیه کنم خوشنود خواهم شد . اما بعنوان یک کارشناس بیمه  و با توجه سوابق موجود از پیامدهای الزام شرکت بیمه کشور به ارائه بیمه شخص ثالث بدون افزایش حق بیمه ،  بشرحی که خواهد آمد نگرانم.

      طبق پیش بینی بعمل آمده ، نرخ تورم درسال جاری درحدود 15 درصد خواهدبود و از طرف دیگر تعهدات شرکت های بیمه،  با عنایت به افزایش میزان دیه، 10 درصد  نسبت به سال گذشته افزایش یافته است ؛ بنابراین باید حق بیمه ی بیمه نامه شخص ثالث در حدود 25 درصد افزایش یابد تا شرکت های بیمه بتوانند تعهدات خود را در سال جاری عملی سازند.

    آمارها نشان می دهد صنعت بیمه در سالهای گذشته در رشته بیمه شخص ثالث بدلایل متعددی از جمله : افزایش دیات ، عوارض اضافی بابت وزارت بهداشت ،  نیروی انتظامی و  بسیاری عوامل دیگر  زیان ده بوده  است. بنابراین کاهش حق بیمه دامنه ضرر این رشته را در سال پیش رو تا 25 درصد افزایش خواهد داد و صنعت بیمه را با مشکل تامین منابع مالی جهت ایفای تعهدات و  بحران ورشکستگی روبروخواهد ساخت . ضرر 1700 میلیارد تومانی شرکت بیمه ایران درسال 1392موید این ادعاست.

دلایل بروزاین مشکلات چیست؟

      یکی از مشکلات صنعت بیمه  ،و شاید سایر بخش های اقتصادی کشور، این است که تحلیل های ارائه شده در باره صنعت بیمه و بیمه شخص ثالث فاقد پشتوانه دقیق کارشناسی و براساس اطلاعات ناقص و یا مشاهدات موردی است.متاسفانه بر مبنای همین تحلیل های نیز تصمیم سازی می شود و تکالیفی به بنگاهای اقتصادی کشورو شرکت های بیمه تحمیل می گردد که فعالیت آنها را از مدار منطقی و اقتصادی خارج می سازد که در ذیل به بخشی از این تحلیلها و برداشت های ناثواب در باره بیمه شخص ثالث اشاره می گردد:

الف - مهمترین استدلال این  است که اگر بیمه شخص ثالث ضرر ده است  ؛ چرا شرکت های بیمه آن را می فروشند و هنگام فروش  تخفیف هم می دهند؟!

    ارائه تخفیف در هنگام  فروش یک کالا و یا فروش آن به قیمت کمتر،  همیشه بمعنی سود آور بودن آن کالا نیست .در برخی موارد ضرورت هایی وجود دارد که فروشنده کالا مجبور است با توجه نوع کالا و یا وضعیت بازارو برای حضور در بازارو یا الزامات فنی و قانونی کالای خود را بقیمت کمتر و با تخفیف  و یا مشابه سایرین ارائه کند.این ضرورت ها در فروش بیمه شخص ثالث شامل موارد زیر است:

1-    بازار بیمه کشور در کمتر از یک دهه گذشته تغییرات بسیاری را تجربه کرده است که مهمترین آن ورود شرکت خصوصی به بازار بیمه دولتی بوده است.و تبعا یکی از ابزار های ورود شرکت های جدید به بازار و باز کردن جای پا استفاده از ابزار و کارت قیمت ها بوده است.

2-     بیمه شخص ثالث بزرگترین سهم را در پرتفوی حق بیمه ی صنعت بیمه  دارد وخرید آن برای صاحبان خودرو  الزامی است .

3-    جریان نقدینگی این رشته نسبت سایر رشته ها بالاتر و پرداخت خسارت نیز معمولا با فاصله می باشد.

4-    برخی تخفیف های اعمال شده درانواع  بیمه نامه ها الزام فنی و قانونی دارد .بعنوان مثال تخفیف عدم خسارت سال قبل ، تخفیف گروهی ، تخفیف خودروهای صفر کیلومترو... از مواردی است که شرکت های بیمه ملزم به رعایت آن هستند .بنابراین ذکر کلمه تخفیف  همیشه بمعنی ارزان فروشی نیست!

ب- حق بیمه شخص ثالث گران است و هزینه آن بردوش رانندگان و صاحبان خودرو سنگینی می کند و دلیل بیمه گریزی بسیاری از هموطنان همین گرانی است.

   شکی نیست که میزان حق بیمه نسبت به سطح در آمد بسیاری از اقشار مردم زیاد است و بسیاری نمی توانند حق بیمه متعلقه را پرداخت نمایند اما این امر بمعنی گران بودن حق بیمه نیست زیرا با توجه به آمار تصادفات منجر به خسارت های جانی و مالی و میزان آن ، با حق بیمه های دریافتی ، امکان تکافوی خسارت های مذکور وجود ندارد. به بیان دیگر قیمت تمام شده بیمه مذکور در سالهای گذشته هم برای شرکت های بیمه منطقی ویا مقرون بصرفه نبوده است.

ج- ممکن است شرکت های بیمه در بیمه شخص ثالث ضرربدهند اما شرکت های بیمه در سایر رشته ها سودآورند کسری خود را در بیمه شخص ثالث از آن محل جبران نمایند.

          ترکیب پرتفوی شرکت های بیمه نشان میدهد که بطور میانگین در حدود  45درصد پرتفوی شرکت های بیمه به بیمه شخص ثالث و  بالغ بر20درحدود درصد مربوط به بیمه درمان و درحدود کمتر از  35 درصد باقیمانده  هم مربوط به سایر رشته هاست . بیمه درمان بدلیل سیاست های وزارت بهداشت از اواخر سال گذشته دچار چالش اساسی شده است که تبعات آن درسال جاری نمایان خواهد شد. بنابراین با توجه به میزان پرتفوی دو رشته اخیر امکان جبران خسارت های سنگین این 2 رشته از محل سایر رشته ها منتفی است و علاوه براین چه لزومی دارد بیمه گذاری که بیمه آتش سوزی یا بیمه بدنه اتومبیل و یا عمر و پس اندازدارد تاوان خسارت بیمه گذار دیگری در رشته دیگر را  بدهد؟

د-براساس آیین نامه های شورای عالی بیمه  شرکت های بیمه موظفند در هر رشته حداقل و حداکثر ضریب خسارت مشخص  شده را رعایت نمایند و در صورتی که ضریب خسارت مذکور کمتر و یا بیشتراز میزان مشخص شده باشد ؛ باید حق بیمه خود را تعدیل نمایند . با این تصمیم آیین نامه مذکور از این بابت بی اثر شده است و مشخص نیست که خسارات فراتر از حق بیمه دریافتی شرکت های بیمه از چه محلی باید جبران شود ؟

ه – بر اساس آمارهای اعلام شده از طرف نیروی محترم انتظامی ،  از درصد تصادفات  جاده ای منجر به فوت کمی کاسته شده است اما این کاهش با توجه به ثابت بودن سایر حوادث و افزایش بعضی عوامل دیگر ، بهبود قابل توجه و اثرگذاری بر خسارت های بیمه شخص ثالث نداشته است.

و‌-    علیرغم درخواست های مردم و مسئولان ، ایمنی  بعضی از خوورو ها در چند سال گذشته بهبود مورد نظر را پیدا نکرده است و از طرف دیگر میزان شتاب  خودرو ها نسبتا افزایش یافته و مخاطرات و صدمات ناشی از تصافات بیشتر از گذشته شده است.

     بنابراین شرکت های بیمه مجبورند در چارچوب الزامات قانونی و عرفی صنعت بیمه و فضایی که متاثر برخی  از عوامل دیگر اقتصادی کشوراست،  فعالیت کنند و بیمه شخص ثالث را بفروشند و عدم عرضه بیمه شخص ثالث وعدم پیروی از بازار ، مشکلات بزرگتری را برای هریک از شرکت های بیمه بدنبال خواهد داشت.

        با توجه به آنچه گفته آمد مسئولین دستگاه های دولتی بویژه وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت بهداشت در راستای اجرای سیاست های دولت مبنی بر کاهش نرخ تورم و افزایش خدمات رسانی بیشتر به هموطنان عزیز تکالیفی را بصورت غیر مستقیم به دوش  شرکت های بیمه نهاده اند که هزینه آن  مشکلات زیادی را به صنعت بیمه تحمیل می کند. چنانچه شرکت های بیمه ، همانند گذشته،  دولتی بودند،  قطعا ضرر و زیان صنعت بیمه  مفهومی نداشت. اما باعنایت به اینکه به غیر ازشرکت بیمه ایران بقیه شرکت های بیمه خصوصی محسوب می گردند ؛ تصمیات اینگونه پیامد های  اقتصادی زیادی را برای شرکت بیمه و بیمه گذاران و صاحبان سهام و صنعت بیمه  و آینده آن بهمراه خواهد داشت.

       بنظر می رسد جهت جلوگیری از تبعات احتمالی این تصمیم لازم است دولت سیاستی را اجرا کند که هزینه مازاد مربوطه را از محل درآمدهای دولت پرداخت گردد تا هم  مردم  از خدمات بیمه بیشتر بهره مند شوند و هم اینکه صنعت بیمه دچار ورشکستگی نشود و حقوق صاحبان سهام حقیقی و حقوقی شرکت های بیمه  نیزحفظ شود . همچنین شایسته است  بیمه مرکزی ج اا قبل از ابلاغ  چنین مواردی  ،  راهکارهایی را به  شرکت های بیمه اعلام کند که آنان بتوانند بدون سقوط به ورطه ضرو زیان و با پیامدهای احتمالی آن مقابله کنند.

قصه درازست و اشارت بس است

دیده فزون دار و سخن مختصر

----------------------------------------------------------

لینک ها:

http://www.naghdineh.com/fa/page/5428/

http://risknews.ir/news/52849/

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :