بیمه های عمر و پس انداز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩۳/۸/٢۸

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩۳/۸/٢٠

پوستر سمینار

پوستر سومین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های زندگی

پوستر 5.PNG

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩۳/۸/٦

برگزاری دهمین نشست کار گروه توسعه بیمه های زندگی

 

مفاد مجموعه شرایط عمومی بیمه‌های زندگی توسط اعضای کار گروه مورد تایید قرار گرفت و مقرر گردیدکه مراتب جهت اقدامات بعدی از طرف سندیکا بیمه گران ایران به شورای عالی بیمه ارسال گردد.

صنعت بیمه - دهمین نشست کار گروه توسعه بیمه های زندگی با حضور نمایندگان شرکت های بیمه در محل سندیکای بیمه گران ایران برگزار شد .


عباس رنجبر کلهرودی عضو کارگروه و دبیر کمیته تدوین و بازنگری شرایط عمومی بیمه های زندگی با اعلام خبر مذکور افرود: در دهمین جلسه کار گروه توسعه بیمه های زندگی ابتدا نامه شرکت بیمه سرمد در خصوص نحوه اجرای آیین نامه شماره 54 ( نمایندگی فروش بیمه زندگی ) و مشکلات آن توسط آقای سعید نصیری دبیر کارگروه توسعه بیمه های زندگی مطرح گردید و سپس گزارش دبیر کمیته تدوین و بازنگری شرایط عمومی بیمه های زندگی ارائه شد و مفاد مجموعه شرایط عمومی بیمه‌های زندگی توسط اعضای کار گروه مورد تایید قرار گرفت و مقرر گردیدکه مراتب جهت اقدامات بعدی از طرف سندیکا بیمه گران ایران به شورای عالی بیمه ارسال گردد.


دبیر کمیته تدوین و بازنگری شرایط عمومی بیمه‌های زندگی در ادامه یادآور شد: مجموعه شرایط عمومی بیمه‌های زندگی شامل بیمه عمر جامع ، بیمه‌های عمر و پس انداز ، بیمه تمام عمر و بیمههای خطر فوت است که طی 28 جلسه کارشناسی در کمیته مذکور تدوین و بازنگری گردیده و امید است با تصویب آن از طریق شورای عالی بیمه ، ابهامات و مشکلات ناشی از عدم وجود شرایط عمومی استاندارد در بیمه های زندگی مرتفع گردد.
 

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩۳/۸/٦

سومین همایش بازاریابی و فروش

بیمه های زندگیسومین همایش سراسری بازاریابی و فروش بیمه های زندگی هفته اول آذر ماه جاری با حضورکارشناسان ،  متخصصان و فروشندگان حرفه ای بیمه های زندگی در تهران برگزار  می شود.

 

سومین همایش بازاریابی و فروش بیمه های زندگی
 

 

 به گزارش روابط عمومی بیمه دانا ، عباس رنجبر کلهرودی مدیر بیمه های عمر وپس انداز شرکت بیمه دانا و دبیر سومین همایش بازاریابی و فروش بیمه های زندگی جزئیات برگزاری این همایش را تشریح کرد .

    وی هدف از برگزاری این سمینار را بستر سازی لازم  بمنظور  عرضه و گسترش هر چه بیشتر بیمه های زندگی در کشور اعلام کرد و افزود: با توجه به مزایا و کارکردهای بسیار متنوع بیمه های زندگی برای بیمه شدگان ، جامعه و اقتصاد کشور و با توجه به پائین بودن میزان نفوذ بیمه های زندگی در بین اقشارجامعه و فاصله بسیار زیاد ضریب  نفوذ بیمه در کشور در مقایسه با  جوامع توسعه یافته ، ظرفیت های زیادی برای توسعه بیمه های زندگی در کشور وجود دارد که امیدواریم با برگزاری سمینارها و دوره های آموزشی حرفه ای و انتقال تجارب بتوانیم قدم های موثری را در جهت توسعه بیمه های زندگی در کشور برداریم .

    مدیر بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا در باره مدعوین این سمینار نیز اظهار داشت : در این سمینار علاوه بر نمایندگان وکارگزاران فعال در بیمه های زندگی ، کارشناسان بیمه های عمرو پس انداز شعب شرکت بیمه دانا در سراسر کشور ، مسئولین و مدیران بیمه دانا و صنعت بیمه مشارکت خواهند داشت .

    رنجبر کلهرودی در باره محور ها و سخنرانان سمینار نیز گفت : موضوع سمینار ، بازاریابی و فروش بیمه های زندگی است که با توجه به برنامه ریزی بعمل آمده سخنرانان در باره راهکارها و تکنیک های فروش بیمه های زندگی ، فروش بیمه های زندگی به صورت گروهی به سازمان ها و بنگاه ها ، معرفی محصولات جدید  ، معافیت های مالیاتی بیمه های زندگی ،  تجارب فروشندگان حرفه ای ، تحولات جدید در حوزه بیمه های زندگی در صنعت بیمه و در شرکت بیمه دانا  و.... مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت علاوه برآن معرفی و فروش  بیمه های حوادث اشخاص نیز در برنامه پیش بینی شده است.

   دبیر سومین سمینار فروش بیمه های زندگی در باره برنامه های جنبی سمینار نیز گفت : علاوه بر نمایشگاه و فروشگاه عرضه کتب و محصولات مرتبط با بازاریابی و فروش بیمه های زندگی ، پانل های پرسش وپاسخ بیمه  ای در سایر رشته های بیمه ای  نیز پیش بینی شده است .

    مدیر بیمه عمرو پس انداز شرکت بیمه دانا درباره نحوه ثبت نام مدعوین اعلام کرد ثبت نام از مدعوین از طریق شعب شرکت بیمه دانا در سراسر کشور و انجمن صنفی نمایندگان بیمه دانا و همچنین دبیرخانه سمینار مستقر در بیمه های عمر و پس انداز شرکت  انجام می شود .

 

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩۳/۸/٤

 فرزند کمتر ،  بمعنی  زندگی بهتر نیست !

رضا قزوینه

Bimehdana_1915@yahoo.com

 

آقای قزوینه.jpg

   در باره رشد جمعیت و آثار آن در چند سال اخیر مطالب فراونی شنیده اید . در سالیان نه چندان دور ، سیاست دولت ها تشویق مردم به فرزند کمتر بود و شعار " فرزندکمتر،  زندگی بهتر " سیاست جمعیتی دولت تلقی می شد. اما در چند سال اخیر و بدنبال پیامد های سیاست های قبلی ، سیاست دولت بر تشویق مردم به آوردن تعداد فرزندان بیشتر است.اما براستی  آیا فرزندکمتر زندگی بهتری را بدنبال خواهد داشت.

تجربه ژاپن

     سالیان  پیش در کشور ژاپن سیاست کاهش جمعیت صورت گرفت. مردم به خاطر زندگی  بهتر و به این امید که سطح رفاهی بالاتری داشته باشند فرزند کمتری به دنیا آوردند . از طرفی ثروت خود را به صورت ملک نگهداری کردند . سالها بعد با توجه به اینکه اکثریت قریب  به اتفاق مردم به همین مسئله فکر کرده بودند که در ایام پیری از محل اجاره املاک خود و با توجه به فرزند کمتر زندگی بهتری خواهند داشت.  اما برخلاف پیش بینی اتفاق کاملا متفاوتی افتاد .تعداد سالمندان بازنشسته افزایش یافت ؛ دولت قادر به اخذ مالیات از بازنشستگان نبود . بنا براین- این  فرزندان کمتر- برای جبران هزینه های والدین خود مجبور به پرداخت مالیات بیشتری شدند. از طرفی با توجه به کاهش جمعیت ،  دیگر مستاجری برای خانه هایی که قرار بود منبع درآمد باشند وجود نداشت و مالکین مجبور به پرداخت هزینه تعمیر و نگهداری همچنین مالیات بیشتری شدند و مالیات بر ارث این املاک نیز هزینه ای اضافه تر برای فرزندان شد و نتیجه اینکه سرنوشت مردم پیر و جوان ژاپن طور دیگری رقم خورد.

هرم جمعیتی که دارد وارونه می شود

با نگاهی به تغییرات جمعیت ، به راحتی می توانید به وضعیت بیمه های اجتماعی و بازنشستگی  و کار کرد آنها نیز پی ببرید . هرم جمعیتی جامعه  شامل افراد زیر 30 سال ،  آماده فعالیت و شاغلین  و بازنشستگان و مستمری بگیران   در گذشته بشرح زیر بوده است:      

                       

هرم جمعیتی جامعه  ودر صورت کنترل بیشتر  جمعیت در زمان آینده در حالی که اکثریت جامعه سالمند و  بازنشسته خواهند  شد وارونه و بشکل زیر  خواهد بود :

 

 

از طرف دیگر  هزینه های پزشکی سالانه  در حدود 25درصد افزایش می یابد و  بیمه های اجتماعی و صندوق های بازنشستگی امروزه حتی با توجه به تعداد زیاد کسانی که حق بیمه پرداخت می کنند در مقابل بازنشستگان قادر به رفع نیازهای  بیمه شدگان خود نیستند ، در آینده  نه چندان دور ،  با مشکلات عدیده و یا بحران های بیشتری روبرو خواهند شد.

      افزایش سن امید به زندگی  از 65 به 74سال در شرایط کنونی و 100 سال در سالهای نه چندان دور  ،  همچنین افزایش هزینه های پزشکی سالانه در حدود 25درصد ،( یعنی هر 4 سال 2 برابر میشوند) بطوریکه اگر  این افزایش ها طبق روند کنونی افزایش یابد ، حق ویزیت 25 هزار تومانی حال حاضر ،  در 20سال آینده 800 هزار تومان خواهد بود و با این  روند  در آینده ،  بیمه های اجتماعی مقابل بازنشستگان قادر به رفع نیازهای  بیمه شدگان خود نیستند وهمچنین  نسبت بازنشستگان به شاغلین بر عکس خواهد گردید .

پاسخ به یک سوال

       شاید با خود بگویید که با توجه به آنچه گفته شد،  در حال حاضرر مردم ژاپن باید فقیر و زیر بار مالیات و هزینه های درمان باید نابود شده باشند ولی چرا چنین نشده است.؟

      پوشش در حدود 80 درصدی بیمه های زندگی در ژاپن و به کار گیری سرمایه های عظیم این نوع بیمه نامه های تجاری در اقتصاد آن کشور و همچنین سرمایه گذاریهای خارجی باعث گردیده است که اشتغال مولد در این کشور و نیروی کار خارجی و رباط های کارگر بتوانند تا حد زیادی به اقتصاد ژاپن کمک نماید 0 از طرفی پوشش کامل بیمه های اموال نیز باعث گردیده که هنگام نزول بلایای طبیعی در ژاپن  ،  تمام دنیا سهمی از خسارت آن کشور را پرداخت نمایند و مردم ژاپن بدون دغدغه به زندگی آرام خود مشغول باشند.

    اگر چه دیگر کسی مانند مالتوس فکر نمی کند  و نگرانی عمده و  بد بینی زیادی  نسبت به افزایش جمعیت مانند گذشته وجود ندارد ، اما هنوز فقر ، نابرابری اقتصادی و پیامد های ناگوار ،  تهدید کننده زندگی بخشی از مردم جامعه  است . البته راهکارها و راه حل های  زیادی نیز در این باره وجود دارد یکی از بهترین  این راهکارها تعمیم  و توسعه هرچه بیشتر بیمه های زندگی درکشور است که می تواند آینده کشور و آحاد جامعه را  باثبات و آرام و مطمئن سازد.

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩۳/۸/۳

 

برگزاری جلسه کمیته اجرایی

 سومین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های زندگی

     اولین جلسه کمیته اجرایی سومین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های زندگی با حضور جناب آقای دکتر عطری ، عضو هیئت مدیره و معاون بیمه های اشخاص و مدیران روابط عمومی و بیمه های عمر و پس انداز و نمایندگان مدیریت های برنامه ، آموزش و بودجه و تدارکات ، ساختمان و تاسیسات و معاونین مدیران روابط عمومی و عمر و پس انداز در ساختمان مرکزی شرکت برگزارشد.

در این جلسه در باره محل و تاریخ دقیق برگزاری سمینار ، تعداد مدعوین ، سخنرانان ، برنامه های جنبی و... مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

جزئیات برنامه سومین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های زندگی از طریق  جراید ، سایت شرکت ، وبلاگ مدیریت بیمه های عمر و پس انداز و شعب شرکت و همچنین انجمن صنفی نمایندگان بیمه دانا اطلاع رسانی خواهد شد.

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :