بیمه های عمر و پس انداز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٩

بنام خدا

ابلاغ دو بخشنامه جدید

بخشنامه های 187 و 188 مدیریت بیمه های عمر و پس انداز به کلیه شعب و واحد های صدور شرکت بترتیب در باره موارد زیر ابلاغ گردید:

1- نحوه تحقق بودجه عملیاتی سال 1390 هریک از شعبات

2- نحوه و الزامات حفظ و حراست از اطلاعات بیمه ای

متن و جزییات بخشنامه های مذکور از طریق پرتال شرکت در دسترس همکاران محترم می باشد

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٥

بیمه دانا: رتبه سوم در صنعت بیمه

رتبه بندی شرکت‌های بیمه از لحاظ سهم بازار

 

بیمه آنلاین- بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران رتبه شرکت‌های بیمه را از لحاظ سهم هرشرکت ازکل بازار بیمه سال ۱۳۸۹ اعلام کرد. این رتبه بندی سهم بازار شرکت‌های بیمه مستقیم فعال درسال ۱۳۸۹را که براساس قانون، بخشی از ریسک‌های پذیرفته شده خود را نزد بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تحت پوشش بیمه اتکایی اجباری ( قانونی) قرارداده‌اند، مشخص کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صنعت بیمه به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه ایران با در اختیار داشتن بیش از۴۶ درصد از بازار بیمه کشور همچنان بزرگ‌ترین سهم از بازار بیمه رادارد و از این لحاظ اولین شرکت بیمه کشوراست. شرکت بیمه آسیا با داشتن بیش از۱۱درصد از بازار بیمه کشورهمچون سال‌های قبل رتبه دوم خود راحفظ کرده است وشرکت بیمه دانا نیز درسال گذشته نزدیک به ۹ درصد از بازار را در اختیار داشت و از لحاظ سهم بازار رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
بر اساس این گزارش شرکت بیمه البرز با داشتن بیش از۸/۵ درصد از بازار و پارسیان  با داشتن بیش از۶/۵ درصد بازار به ترتیب در ردیف‌های چهارم وپنجم بازار بیمه قرارگرفته‌اند.
شرکت بیمه توسعه باسهم بیش از۶/۳ درصد، ملت با سهم بیش از۳/۳ درصد و کارآفرین با در اختیار داشتن بیش از۳ درصد بازار بیمه کشور ازلحاظ سهم دربازار رتبه‌های ششم، هفتم وهشتم را به خود اختصاص داده و شرکت‌های بیمه سینا و نوین نهمین و دهمین شرکت از نظرسهم بازار هستند. پاسارگاد، معلم، رازی، سامان، دی و میهن به ترتیب در ردیف‌های یازدهم تا شانزدهم قرارگرفته اند.

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٥

 

 اطلاعیه فروش بیمه درمان انفرادی بیمه دانا

 

 

شرکت بیمه دانا  در گامی جدید اقدام به عرضه بیمه نامه درمان انفرادی (خانواده) نموده است .شرایط و جزییات این بیمه بعداز عید سعید نیمه شعبان به اطلاع خواهد رسید.

    

 

 آدرس سایت بیمه درمان انفرادی بیمه دانا

 http://ebordereau.dana-insurance.com:8080/darmanenf/

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٥

هشدار!!!

کلاهبرداری از بیمه شدگان  تحت عنوان قرعه کشی

 

     یک باند کلاهبرداری سازمان یافته در شهرستانهای مختلف  با تماس با شعب و نمایندگی های بیمه و بیمه گذاران  شرکت های بیمه و با عنوان اینکه از روابط عمومی تماس می گیرم  و اسم شما در قرعه کشی برنده شده است وگرفتن اطلاعات از آنان، از حساب های بانکی بیمه گذاران دزدی می کنند  که موارد فوق هیچ ارتباطی به شرکت های بیمه ندارد.

 

 

خبر  کلاهبرداری مشابه در بانک ها

ارسال پیامک پیروزی در قرعه کشی خودرو بانک کلاهبرداری است  

 

پنجشنبه 09 تیر 1390 ساعت 22:20

بینا- بر اساس اطلاعیه منتشر از سوی برخی بانک ها چند روزی است برخی از شهروندان پیامک هایی را مبنی بر پیروزی در قرعه کشی خودرو بانک دریافت می کنند که تحت هیچ شرایطی صحت ندارد.
به گزارش بینا، طی دو هفته گذشته برخی شهروندان پیامکی دریافت کرده اند که به آنان پیرامون برنده شدن یک دستگاه خودرو در قرعه کشی بانک تبریک گفته شده است.
این پیامک ها که از آن به عنوان شیوه جدید کلاهبرداری نام برده می شود به دور از واقعیت است و طی همین روز های اخیر رواج پیدا کرده است.
در همین رابطه و در روز های پایانی هفته روابط عمومی بانک مرکزی اطلاعیه ای منتشر کرد که ضمن هشدار به مشتریان، به آنان اندرز داد این بانک اسامی برندگان خود را فقط و فقط از طریق سایت رسمی بانک اعلام خواهد کرد.
بر این اساس شهروندانی که پیامک تبریک به مناسبت پیروزی در قرعه کشی بانک را دریافت می کنند توجه داشته باشند که این اقدام از سوی گروهی به قصد کلاهبرداری صورت می گیرد.

 

 

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٥

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد

رشد شرکت‌های بیمه دانا، سامان و نوین بیش از50 درصد است
تولید حق بیمه در شرکت های بیمه دانا، سامان، نوین، در سال 1389 به ترتیب 73 درصد، 66 درصد و بیش از 50 درصد رشد یافت و این سه شرکت از لحاظ رشد حق بیمه تولیدی بین شرکت های بیمه در مقام های چهارم  تا  ششم قرار گرفتند.
رشد حق بیمه در شرکت های بیمه سینا و کارآفرین نیز به ترتیب 53/45 درصد و بیش از 43/36 درصد بود و از این لحاظ بالاتر از میانگین رشد حق بیمه تولیدی بازار بیمه کشور قرار داشت. چهار شرکت بیمه شامل شرکت‌های بیمه آسیا، ملت، البرز و پارسیان نیز در سال 1389 از رشد حق بیمه تولیدی برخوردار شدند اما این رشد کمتر از میانگین رشد صنعت بیمه کشور بود

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٥

پرداخت یکی از بزرگترین خسارات بیمه ای صنعت بیمه

 توسط شرکت بیمه دانا

 
به گزارش بیما، این شرکت بابت خسارت دکل NDC 118   مبلغ 103 میلیارد و 836 میلیون و 182 هزار و 664 ریال خسارت را در قالب یک فقره چک به مدیران شرکت حفاری شمال پرداخت کرد.
بر اساس این گزارش، در پی دریافت این چک میلیاردی، هدایت الله خادمی مدیرعامل شرکت حفاری شمال در لوح سپاسی خطاب به مدیرعامل بیمه دانا، انجام به موقع تعهدات و پرداخت خسارت ها را باعث دلگرمی و آرامش خاطر بیمه گزاران و صاحبان سرمایه و صنایع ذکر کرد.
وی در این نامه افزوده است: انتخاب بیمه گر مناسب، داشتن توانایی مالی، توجه و احترام به حقوق مشتری، پرداخت خسارت و بهره مندی از خدمات و مزایای مختلف بیمه ای، از مهم ترین شاخص ها و عواملی است که موجب اطمینان خاطر بیمه گزاران برای پیوستن به یک شرکت بیمه و استفاده از خدمات آن شرکت خواهد شد.
   

 6h6d8c3hdktrddi0glk.bmp

 

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٢

 

 
واکاوی عدم توسعه بیمه عمر در ایران  
یکشنبه 12 تیر 1390 ساعت 09:17

بینا- به رغم آنکه معاونت بیمه عمر بیمه کارآفرین از رشد و توسعه بیمه عمر در کشور خبر می‌دهد اما به دلیل نبود متخصصین و شرکت‌های تخصصی بیمه عمر در کشور گسترش این بیمه نامه در جامعه هنوز با کندی همراه است.
بر اساس گزارش«توانا»، طی سال‌های اخیر بیمه عمر به عنوان یک رشته جدید بیمه‌ای توانسته است تا حدودی در میان سایر رشته‌های بیمه‌ای با اقبال عمومی مردم روبه‌رو شود اما با توجه به ظرفیت و پتانسیل کشور این میزان قابل توجه نبوده و سعی بیشتر مسئولان را برای معرفی بیش از پیش این بیمه‌نامه می‌طلبد.
دراین خصوص فریدون خلیلی‌فرد که در حال حاضر معاونت بیمه عمر شرکت بیمه کار آفرین را برعهده دارد به عنوان نخستین فردی که بیمه عمر را وارد کشور نموده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از مزایای این رشته جدید بیمه‌ای و علل رکود آن در جامعه سخن می‌گوید.
خلیلی فرد ضمن بیان این مطلب که بیمه عمر در مقایسه با روزهای نخست که به کشور ورود پیدا کرده دچار تغییرات قابل توجهی شده است، اظهار داشت: این رشته بیمه‌ای طی چند سال گذشته به خصوص دراین سه سال اخیر پیشرفت مطلوبی را در کل بازار داشته که به واسطه این امرچشم انداز مطلوبی در آینده برای این رشته بیمه‌ای متصور است.
وی یکی از علل رکود بیمه عمر در کشور را به روز نبودن آن با استاندارد‌های جهانی دانست و اظهار داشت: عملکرد شرکت‌های بیمه در ملاک قرار ندادن تورم و سرمایه‌های اندک افراد در این رشته بیمه‌ای منجر شده توجه و ترغیب مردم به خرید بیمه‌های عمر در سطح جامعه کاهش پیدا کند.
این کارشناس بیمه عمر در ادامه افزود: با توجه به ظرفیت کشور شرایط مناسبی برای پیشرفت بیمه عمر مهیا است زیرا مردم با توجه به اقدامات مناسب نهادهای مربوطه هر روز گرایش بیشتری به خرید این بیمه نامه پیدا می‌کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا تاکنون از ظرفیت‌های بالقوه کشور برای توسعه این بیمه نامه استفاده نشده است، گفت: توسعه بیمه عمر در تمام دنیا نیازمند زمان است به نحوی‌که شرکت‌ها و نمایندگی‌ها نمی‌توانند در زمان کوتاه به موفقیت‌ها و سود مناسب دست پیدا کنند.
به گفته خلیلی فرد، هر زمان که بخواهیم محصول جدید بیمه‌ای را به مردم معرفی کنیم باید صبر و زمان زیادی را در اختیار داشته باشیم چراکه به مرور می‌توان مزایایی یک رشته را به مردم معرفی و آنها را ترغیب به خرید این پوشش‌ها نمود.

*لازمه توسعه بیمه عمر ازدیاد نمایندگی‌های بیمه نیست
وی ضمن بیان این مطلب که اگر یکباره تعداد زیادی از شرکت‌های بیمه و نمایندگان برای عرضه این بیمه نامه تأسیس شوند؛ نتایج مثبتی کسب نخواهد شد، افزود: ظهور نمایندگی‌ها بیمه بدون زیر ساخت و زیربنای لازم در کشور باعث می‌شود که عمده فعالیت بیمه‌ای با تمرکز در شهرهای بزرگ عرصه رقابت سالمی را برای فروش محصولات بیمه‌ای فراهم نیاورد.
خلیلی فرد درادامه تصریح کرد: عدم وجود یک بازار رقابتی سالم میان نمایندگان بیمه؛ ارائه اطلاعات خلاف واقع و غیر منطقی را به مشتریان به دنبال دارد که همین امر در عدم گرایش مردم به خرید بیمه‌های عمر تا حد قابل توجهی نقش مؤثری را ایفاء می‌کند.
به گفته وی، ارائه اطلاعات اندک و حتی نادرست به مردم باعث می‌شود آنان از بیمه‌نامه‌ها آگاهی کامل پیدا نکرده و حتی اگر در مواردی اقدام به خرید پوشش‌ها می‌کنند درآینده با تعهدات خلاف واقع نمایندگی‌ها مواجهه شوند.
خلیلی فرد با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود 25 هزار نماینده فروش بیمه در سراسر کشور تأسیس شده‌ است، گفت: این تعداد نماینده به دلیل آنکه افراد متخصص و آموزش دیده‌ای را شامل نمی‌شوند با تخصصی عمل نکردن نقش مهمی را فروش بیمه نامه عمر و معرفی آن به افراد جامعه بازی می‌کنند.
به گفته وی، برای توسعه بیمه عمر باید بسترهای لازم در جامعه فراهم باشد البته در این راستا کنترل و نظارت مسئولین بر نحوه فعالیت شرکت‌ها و نمایندگی‌های بیمه نیز مؤثر است.
وی درادامه این گفت‌وگو با بیان وضعیت کشورهایی که در آنها بیمه عمر توسعه مطلوبی داشته است اشاره کرد و افزود: در کشورهای توسعه یافته نمایندگان بیمه به ویژه بیمه عمر باید در توضیح و تشریح مزایای بیمه دقت بالایی را انجام دهند چراکه در هر زمان فعالیت آنها مورد نظارت قرار می‌گیرد.
این کارشناس بیمه اضافه کرد: حتی این کشورها در آینده عملکرد بیمه نامه‌های عرضه شده و میزان جوابگوئی آنها به نیازهای بیمه گذاران را نیز مورد تحلیل قرار می‌دهند.
به گفته وی، این در حالیست که در کشور ما اولین نکته‌ای که در فروش بیمه نامه به آن توجه می‌شود مسئله سرمایه گذاری و سود آوری است و رفع نیاز بیمه گذاران در حاشیه قرار دارد.

*فلسفه بیمه عمر پوشش خانواده است نه سرمایه‌گذاری
وی با اشاره به اینکه نمایندگان بیمه در زمان عرضه بیمه عمر اصل را بر سرمایه گذای و سودآوری حق بیمه‌ها قرار داده و مردم را تشویق به خرید آنها می‌کنند، تصریح کرد: اصل بیمه عمر براساس پوشش خانواده است به این صورت که اگردر آینده اتفاقی برای مسئول و یا یکی از اعضاء خانوده به وجود آمد خانواده بدون حمایت قرار نگیرد.
به گفته وی، در بیمه عمر فرمولی است که براساس آن حق بیمه‌های دریافتی برای ارائه پوشش به شخص در حال و آینده و در صورت فوت اختصاص می‌یابد چرا که زمان قید حیات بودن افراد مشخص نیست.
وی در ادامه ضمن بیان این مطلب که خریداری ریسک دراین بیمه نامه به معنای سرمایه گذاری نیست، افزود: در سیستم شرکت‌های بیمه اصولاً حق بیمه‌های دریافتی از رشته بیمه عمر بیش از مبالغ لازم برای پرداخت ریسک‌ها است اما این امر به معنای سرمایه گذاری برای بیمه گذاران به شمار نمی‌آید.

*لازمه توسعه بیمه عمر سرمایه‌گذاری شفاف حق بیمه‌ها است
خلیلی فرد با اشاره به اینکه مازاد حق بیمه‌های دریافتی وارد بخش سرمایه گذاری شده و درآینده برای افراد به نوعی اندوخته تلقی می‌شود، تصریح کرد: براساس جدولی به نام مرگ ومیر، شرکت‌های بیمه نرخ گذاری رشته بیمه عمر را انجام می‌دهند به صورتی که پایه نرخ ها را مطابق میزان فوت بیمه گذاران در سال بررسی و با محاسبه ضرایبی فعالیت خود را برنامه ریزی می‌کنند.
وی ضمن تأکید براینکه مازاد حق بیمه‌های رشته بیمه عمر باید توسط شرکت‌های بیمه مورد سرمایه گذاری قرار گیرد، گفت: سرمایه مازاد بیمه عمر با سرمایه گذاری دربخش‌های مختلف اقتصادی باید هرساله افزایش پیدا کند چراکه زمان جبران تعهدات این بیمه نامه نامشخص است.
وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا به بیمه عمر بیمه پس اندازی نیز گفته می‌شود، افزود: به این دلیل آنکه نرخ گذاری این رشته بر اساس حق بیمه معلوم در یک مدت زمان مشخص ارائه می‌شود به این نام معروف است به صورتی که سرمایه فوت و سرمایه پس اندازی افراد در آینده مشخص است.
معاون بیمه عمر بیمه کارآفرین در ادامه به ذکر مثالی برای درک بهتر این مفهوم اشاره کرد و گفت: اگریک نفر 10 میلیون تومان بیمه نامه خریداری کند شرکت بیمه در طول 10 سال آینده در صورت فوت بیمه گذار این مبلغ را به خانواده و در صورت حیات این مبلغ را به عنوان پس انداز در اختیار بیمه گذار قرار خواهد داد.
به گفته وی، البته این محاسبه براساس فرمول اندوخته موجود در شرکت‌های بیمه است که تا چه میران سود آور بوده و به رقمی که شخص خواستارآن است برسد؛ حال این رقم درست یا واقعی است جای سئوال دارد.
خلیلی فرد با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت‌های بیمه به دلیل شرایط جامعه و تورم؛ مبالغ مشخصی را بعد از یک بازه زمانی اعلام نمی‌کنند، تصریح کرد: بیمه عمر مبالغ بیمه گذاران را بعد از پرداخت هزینه‌های بیمه‌گری سرمایه‌گذاری کرده و سود حاصله از این سرمایه گذاری را به نسبت 80 یا 85 درصد به بیمه گذار و مازاد را به شرکت بیمه اختصاص می دهد.
این کارشناس بیمه علل مذکور را دلیل نامیدن بیمه عمر به سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: به واسطه آنکه در پس‌انداز میزان سرمایه گذاری بعد از یک بازه زمانی مشخص است این نام برای این بیمه نامه در نظر گرفته شده در حالی که به نکته مهمی و اساسی که ارزش رقم های اعلامی در سال های آینده از دست خواهد رفت به هیچ عنوان توجه نشده است.
این کارشناس بیمه با اعتقاد بر اینکه لازمه توسعه بیمه عمر سرمایه گذاری مشخص و شفاف حق بیمه‌ها است، یادآور شد: متأسفانه در کشور به نحوه مطلوب این امر صورت نمی‌گیرد.

*نظارت بر فعالیت نمایندگان بیمه رضایت مشتری را به دنبال دارد
وی در خصوص تجربه کشورهایی که درآنها بیمه عمر پیشرفت مناسبی داشته است، گفت: دراین کشورها هر شرکت بیمه دارای یک اداره نظارت است به نحوی که در صورت عملکرد نامناسب هر یک از نمایندگی‌ها درارائه بیمه نامه‌ها و تکرار تخلف مجوز فعالیت آنها لغو می‌گردد.
معاون بیمه عمر بیمه کارآفرین در ادامه به دیگر مشکلات اساسی عدم پیشرفت بیمه عمر در کشور که تخصصی عمل نکردن نمایندگی‌ شرکت‌های بیمه است اشاره کرد و گفت: تخصصی عمل نکردن شرکت‌های بیمه را می توان از جمله علل عدم ورود نمایندگی تخصصی در کشور دانست.
وی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا با توجه به ظرفیت بالای کشور هنوز شاهد حضور شرکت های تخصصی بیمه در صنعت بیمه نیستیم، اظهارداشت: دو عامل در این موضوع دخالت دارند به این صورت که در حال حاضرشرکت‌های بیمه معمولاً متعلق به خود سهامداران مانند صنایع، بانک و غیره هستند که خواستار تحت پوشش قراردادن فعالیت‌های خود می‌باشند.
به گفته وی، البته بیمه عمر به دلیل خرد بودن و متوسط حق بیمه‌های اندک، کمتر توجهی از جانب مؤسسین شرکت‌های بیمه دارد چراکه آنان باید بیشترین وقت خود را صرف تربیت و آموزش نمایندگانی کنند که درآینده سود آوری آنان مشخص نیست.
این کارشناس بیمه در ادامه با اشاره به اینکه درسال‌های اخیر اقدامات مناسبی از سوی شرکت‌های بیمه برای توسعه بیمه عمر صورت گرفته است، افزود: بیمه عمر احتیاج به زمان، حوصله و انرژی دارد به نحوی که با تصمیم گیری‌های سریع و گسترش نمایندگی‌ها نمی‌توان به توسعه این بیمه نامه دست یافت.
خلیلی فرد اضافه کرد: بیمه‌های عمر باید نمایندگان تخصصی داشته باشد چراکه نماینده‌ای که همه نوع بیمه نامه‌ای را ارائه می دهد اجباراً درتمام بیمه‌ها فعالیت کرده و زمان اندکی را برای بیمه عمر صرف خواهد نمود.
وی درادامه با اشاره به اینکه وجود شرکت‌ها و نمایندگان بیمه عمری که فقط اجازه صدوراین بیمه نامه را داشته باشند بسیاردر توسعه بیمه عمرمؤثر است ، گفت: آیین نامه فعالیت چنین شرکت‌هایی تدوین و مورد تصویب شورای عالی بیمه قرار گرفته است که از آن زمان به بعد تحولات مؤثری در این بیمه نامه اتفاق افتاده است.
به گفته این کارشناس بیمه، آیین نامه مذکور باعث تأسیس نمایندگان تخصصی شرکت‌های بیمه عمر درسطح کشور شده است اما این اقدامات‌ کافی نبوده و باید شرکت‌های بیمه تخصصی نیز تأسیس شوند.

*عدم نیاز تأسیس شرکت بیمه عمر به سرمایه اولیه
وی درادامه دیگرعلل وجود شرکت های بیمه تخصصی در کشور را سرمایه زیاد برای تأسیس شرکت‌های مذکور دانست و گفت: کسانی که متخصص بیمه عمر به شمار می‌آیند به دلیل آنکه تأسیس یک شرکت تخصصی نیاز به سرمایه 28 تا 40 میلیارد تومانی دارد چندان تمایلی به این اقدام ندارند.
به گفته وی، بیمه عمراحتیاجی به سرمایه اولیه ندارد چراکه شرکت بیمه از مسیر دریافت و ذخیره کردن این حق بیمه‌ها و پرداخت هزینه‌های بیمه‌گری خود برای آینده سرمایه گذاری‌های لازم را انجام می‌دهد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه برای گسترش بیمه عمر نیازی به منابع انبوه نیست، اضافه کرد: به عقیده بنده سرمایه زیاد باعث عدم تأسیس شرکت‌های بیمه تخصصی می‌شوند زیرا اگر صاحبان شرکت‌ها منابع زیادی در اختیار داشته باشند بیمه ها را از تمام جوانب مورد بررسی قرار داده و به بیمه گذاران ارائه می‌دهند که بیمه عمردر حاشیه قرارمی‌گیرد.

*صنعت بیمه یک اکچوئر ندارد
این کارشناس بیمه عمر علاوه بر موراد مذکور مهم ترین علل موفق نبودن بیمه عمر در کشور را نبود اکچوئرها می‌داند و معتقد است زمانی که بانک مرکزی بخواهد نرخ سود سپرده بانکی را تعیین کند از افراد و مدیران شعبه استفاده نمی کند بلکه با به کارگیری اکچوئرهای قوی این نرخ ها را مشخص و به بازار عرضه می کند این امر در حالی است که صنعت بیمه فاقد یک نفر اکچوئر در کشور برای محاسبات حق بیمه عمر و ریسک این بیمه نامه است.
وی در ادامه افزود: در تمام دنیا عمده کارهای بیمه ای از طریق اکچوئرها بررسی و سپس به بیمه گذاران معرفی می‌شود چراکه با این ارزیابی‌ها میزان موفقیت و سود آوری بیمه نامه بیش از پیش خواهد بود.
به گفته وی اگر یک شرکت بیمه اکچوئر نداشته باشد محاسبات آنها خلاف واقع بوده امکان فروش آنها در بازار بسیار اندک است با این اوصاف آیا منطقی نیست بیمه مرکزی به جای اصلاح آیین نامه درهر فرصت زمانی اقدامی برای تربیت اکچوئر و یا حتی استفاده از تجربیات اکچوئرهای منطقه را در اولویت کاری خود قرار دهد.

 
نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٢

بیمه عمر تنها در شرکت‌های تخصصی بیمه ، توسعه می یابد

 

بیمه نیوز - آسوده معتقد است بیمه‌های عمر زمانی توسعه پیدا خواهند کرد که شرکت‌های بیمه‌ در ارائه این بیمه‎نامه تخصصی کار کنند؛ چراکه ماهیت بیمه عمر قابل مقایسه با بیمه‌های غیر زندگی نیست.

وی در رابطه با تفاوت‌های بیمه ‌عمر با دیگر بیمه‌نامه‌ها به خبرنگار فارس اظهار داشت: فعالیت در بیمه‌های غیرزندگی راحت‌تر است زیرا در قالب بیمه‌های کوتاه‎مدت قرار می‌گیرد و سود و زیان مطلوبی دارد، حتی در مقابل تورم‌های اقتصادی نیز تأثیر چندانی نمی‌بینند در حالی که بیمه‌های عمر این‎گونه نیستند.

این فعال صنعت بیمه در ادامه افزود: اگر شرکت‌های بیمه بخواهند همزمان در دو بخش بیمه‎نامه‌های زندگی و غیرزندگی فعالیت کنند به‎دلیل آنکه هرکدام تشکیلات، ضوابط و معیارهای خاص خود را می‌طلبد در توسعه بیمه‎های عمر موفق نخواهند بود.

آسوده معتقد است امروزه در اغلب کشورهای دنیا شرکت‌های بیمه عمومی و بیمه عمر به صورت مجزا از یکدیگر تأسیس و فعالیت می‌کنند. به عنوان مثال در کشور چین در کنار 27 شرکت بیمه غیرزندگی (عمومی) 27 شرکت بیمه عمر نیز وجود دارد.

مدیرعامل بیمه اتکایی ایرانیان درپاسخ به این پرسش که آیا در گذشته نیز بحث رشد بیمه‏نامه‌های زندگی مطرح بوده یا خیر، تصریح کرد: در آن زمان شرکت بیمه دانا برای فعالیت تخصصی در بخش بیمه عمر انتخاب شده بود، اما این شرکت در فعالیت‌های خود از مدیران معتقد، متخصص و کارآمد استفاده نکرد؛ در حالی که در آن زمان دولت می‌توانست با اتخاذ مکانیزم‌های مؤثر و ایجاد انگیزه و واگذاری این بخش از صنعت بیمه به متخصصین قدم‌های مناسبی را بردارد.

به گفته وی در دنیا 58 درصد بیمه‌ها را بیمه زندگی به خود اختصاص داده‌اند در حالی که در ایران این آمار حدود 95 درصد غیرزندگی و 5 درصد زندگی است. البته این درصد اندک نیز عمدتاً در قالب بیمه‌های عمر زمانی و کوتاه‎مدت قرار دارد و به معنای واقعی این میزان شاید حدود 2 درصد است.

 

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٢
چگونه یک فروشنده بیمه موفق باشیم؟
 
 
  
بیما- همه می‌دانند که ردشدن در حرفه‌ی فروشندگی بیمه، یکی از واقعیت‌هاست. این "ترس از ردشدن" است که در وهله اول، سبب می‌شود افراد بسیاری شغل فروشندگی بیمه را در همان ابتدای کار، رها کنند! همه ما می‌دانیم که ردشدن نامطلوب است و سبب تضعیف روحیه می‌شود و دلیل اصلی شکست بسیاری از فروشندگان بیمه است. بنابراین بیایید از همین ابتدا با این واقعیت روبه‌رو شویم. در مقام یک فروشنده بیمه، به‌احتمال خیلی زیاد، در شغل خود، ردشدن را بیشتر از تأییدشدن تجربه کرده‌اید. این یک موضوع بدیهی در زندگی شغلی ماست. پس از پذیرش این واقعیت، قدم منطقی بعدی، یافتن بهترین راه برای کنار آمدن با این "دشمن" شماره یک موفقیت در فروش است. درست مثل دریانوردی که باید بیاموزد چگونه با باد، امواج و طوفان‌های موسمی دریا کنار بیاید، یک فروشنده (بازاریاب)بیمه نیز باید بدانند که چگونه با نپذیرفتن و ردشدن، مقابله کند. درست مانند سربازانی که باید یک ارتش را در جبهه‌ی جنگ شکست بدهند، فروشندگان بیمه هم باید بر دشمن عمومی خود، یعنی ردشدن، غلبه کنند.
به تمامی نکات زیر توجه کنید، آنها را به‌خاطر بسپارید و تمرین کنید. به‌زودی اتفاقات خوبی می‌افتد و درمی‌یابید که درحقیقت، ردشدن، بیش از آنکه شما را ناکام کند، به نفع شماست! می‌توانید از این دشمن، یک هم‌پیمان بسازید و همین اتحاد و پیمان، سبب خلاقیت بیشتر شما می‌شود!
1. به‌محض اینکه از سوی مشتری رد می‌شوید، به‌عضویت گروه مقتدری از فروشندگان حرفه‌ای بیمه، پذیرفته خواهید شد! از زمان‌های قدیم، میلیون‌ها فروشنده بیمه، نبرد مشابهی با همین دشمن، داشته‌اند. تمامی فروشندگان حرفه‌ای بیمه، به این واقعیت پی برده‌اند که تا وقتی خطر شکست را نپذیری، هرگز پیروز نمی‌شوی. وقتی که سنّ شما بیشتر شود و به زندگی حرفه‌ای گذشته‌ی خود می‌اندیشید براساس اینکه برخورد شما در اوج مبارزه با ردشدن، چگونه بوده است، احساس غرور، پشیمانی یا رضایت خواهید کرد.
2. ردشدن یا سبب می‌شود که کارتان را رها کنید و یا اینکه شما را محکم‌تر می‌سازد. همچنین درمی‌یابید که از گروه فروشندگان موفق بیمه هستید یا نه. اگر رد شوید و به آن انعطاف نشان دهید، قوی‌تر خواهید شد؛ درست مثل درختی که بر اثر وزش باد، خم می‌شود. اگر نتوانید آن را تحمل کنید و مانند یک شاخه‌ی کوچک خشکیده بشکنید، بدانید که باید به دنبال شغل دیگری به‌جز فروشندگی بیمه بروید.
3. ردشدن، ذهن شما را هوشیارتر می‌کند، اگر هرگز آن را تجربه نکنید، نمی‌توانید برای مقابله با آن، حواس جمعی و قدرت مورد نیاز را به‌دست آورید. هرگز فکر نکنید که فروشندگی بیمه، ساده است. فراموش نکنید که اگر فروختن بیمه‌نامه شما آسان بود، شرکت‌های بیمه، بچه‌های دبیرستانی را با کمترین دستمزد، استخدام می‌کردند تا کار شما را انجام دهند. از کنار آمدن با ردشدن، به تجربه‌های ذهنی خواهید رسید. آن را به منزله‌ی دوره‌ی کارشناسی ارشد در رشته فروشندگی بیمه، تلقی کنید!
4. ردشدن، شما را برای موفقیت آماده می‌کند. بردن یا باختن خیلی مهم نیست بلکه چگونگی کنار آمدن با برد و باخت اهمیت دارد. بدترین چیزی که ممکن است برای یک فروشنده‌ی تازه نفس بیمه اتفاق بیفتد، این است که فروش‌های ساده و راحتی را تجربه کند. شما باید منتظر ردشدن باشید و اجازه بدهید شما را برای پیروزی‌های آینده‌تان آماده نماید.
5. با اندکی تأمل، درمی‌یابید که ردشدن، به شما اعتماد به نفس می‌دهد. پادوها و یا کسانی که سفارش می‌گیرند، هرگز هنگام کارشان، ردشدن را تجربه نمی‌کنند. چرا؟ زیرا شغل‌هایی که دستمزدهای پایین دارند، پناهگاه امنی در برابر ردشدن است. پس اگر ردشدن، قسمتی از شغل فعلی شماست، در جایگاه درستی قرار گرفته‌اید. شما در خط مقدم جبهه هستید و شاید هر لحظه، کسی به شما شلیک کند. اگر شکیبا و پُرطاقت باشید، می‌توانید از پس مبارزه برآیید و آسیبی نخواهید دید. ردشدن را سدّ میان خودتان و فروش، تلقی نکنید. بلکه آن را مانعی بدانید که سایر فروشندگان که مانند شما قوی، باهوش و جدی نیستند را از فروش، دور می‌کند. همواره یادتان باشد که اگر شغلی پُرزحمت نباشد، در خور استعداد شما نخواهد بود!
6. هرگز اجازه ندهید که ردشدن، وقت شما را تلف کند. فروشندگان بیمه، خیلی وقت‌ها، هنگام ردشدن، چنین واکنش‌هایی نشان می‌دهند: بی‌هدف رانندگی می‌کنند، گوشی موبایل‌شان را به دیواری پرتاب می‌کنند و یا حتی به خانه‌شان می‌روند و تمام روز را در خانه می‌مانند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، "ردشدن" برنده می‌شود و فروشنده، باخته است. فروشندگانی که برنده واقعی هستند، به مبارزه برمی‌خیزند و تلاش بسیاری می‌کنند. برندگان، ردشدن را در مقابل موفقیت و تعهد شخصی خود، یک اهانت تلقی می‌کنند.
7. ردشدن، بعضی فروشندگان بیمه را از مسیر، منحرف می‌کند. گاهی به‌نظر آنان بهترین راه برای پرهیز از ردشدن، تغییر شیوه‌ی ارائه‌ی پیشنهادشان است. بنابراین، پیشنهادشان را به‌شکلی ضعیف و بسیار غیرمؤثر، بیان می‌کنند. البته شاید چیزی نفروشند، ولی دست‌کم رفتار مشتری، با آنها دوستانه است. چه فایده! پختن چنین سوپ رقیقی، به‌کلی هدر دادن وقت و زحمت است. سازگاری با آنچه مشتری دوست دارد بشنود، ضعف شما را به‌عنوان یک فروشنده بیمه نشان می‌دهد و هیچ کمکی به فروش نخواهد کرد. به یاد دارید که مشتری‌ها دوست دارند با اشخاص محترم معامله کنند. وقتی می‌بینند که یک فروشنده، در برابر فشار، تسلیم نمی‌شود، آنقدر برایش احترام قائل می‌شوند که برای انجام معامله به او اعتماد می‌کنند. فروشندگان برنده، کسانی هستند که اهل مبارزه‌اند، عزم خود را جزم می‌کنند و شیوه‌ی ارائه‌ی پیشنهادشان را قوی‌تر می‌سازند و نه ضعیف‌تر. از این رو فروشنده بیمه نیز قوی‌تر و کارآمدتر خواهد شد.
8. تنها دلیلی که سبب می‌شود اغلب فروشندگان بیمه، احساس بسیار بدی نسبت به ردشدن داشته باشند، این است که آن را توهین به خودشان تلقی می‌کنند. این موضوع، به‌هیچ عنوان درست نیست. شما هرگز نباید ردشدن را شخصی تلقی کنید. شما دارید فقط کارتان را به‌عنوان یک فروشنده بیمه انجام می‌دهید. مشتری احتمالی شما، دوست نزدیک یا عضوی از خانواده‌تان نیست و فقط این نزدیکان هستند که حق دارند بر احساسات شما تأثیر گذارند. به‌طور معمول مشتری به هیچ‌وجه، ملاحظه‌ی شخص فروشنده را نمی‌کند؛ بنابراین شما فقط یک غریبه هستید که می‌خواهید بیمه‌نامه‌ای را بفروشید. وقتی مشتری جواب منفی می‌دهد، فقط پیشنهاد شما را رد می‌کند نه خودِ شما را! هرگز اجازه ندهید یک مشتری که شما را نمی‌شناسد بر خلق‌وخو، ظاهر و یا حالت روحی شما، تأثیری بگذارد؛ چه سفارش گرفته و چه نگرفته باشید، وقتی از نزد مشتری می‌روید، لبخند بزنید و با خوش‌بینی به‌دنبال مشتری بعدی خود بروید.
9. برای ردشدن، آمادگی ذهنی داشته باشید. ماهی‌گیران هم گاهی خیس می‌شوند و روی کفش سفید گلف‌بازان نیز لکه‌های سبزی ایجاد می‌شود. شما هم که یک فروشنده بیمه هستید، ردشدن را تجربه خواهید کرد. اکنون که از قبل می‌دانید در مسیر این حرفه، ردشدن، یک واقعیت است، باید آمادگی ذهنی داشته باشید؛ این مسأله هرگز نباید باعث ناراحتی و غافلگیری شما گردد و یا تأثیر نامطلوبی بر شما بگذارد.
10. هرگز نگذارید ردشدن، سبب شود شما به گدایی بیفتید. خیلی ممکن است که بعضی از مشتری‌ها، برای اعمال قدرت، به فروشندگان، از موقعیت خود به‌عنوان منبع ثابت درآمد، استفاده کنند. آنها به دلایلی که فقط برای خودشان روشن است، این قدرت را به‌کار می‌گیرند تا دل فروشنده را خالی کنند! هرگز نباید اشتیاق شما برای فروش بیمه‌نامه‌هایتان بیشتر از تمایل مشتری به خرید باشد. تمام فروشندگان بیمه برای موفقیت در فروش، باید غرورشان را حفظ کنند و خودباوری داشته باشند. براثر چنین ویژگی‌هایی، هرگز احساس نمی‌کنند که مجبورند با مشتری‌های غیرمنطقی، سازش کنند. به ایجاد سرعت و بالابردن ارزش بپردازید. اگر لازم است قیمت را تعدیل کنید، اما هرگز معیارهای حرفه‌ای و شخصیتی خود را پایین نیاورید. هیچ‌وقت به‌دلیل پرهیز از ردشدن، شرایط فروش را تغییر ندهید.
11. هرگز نگذارید که ردشدن، از عزت‌نفس شما بکاهد. همواره باید افتخار کنید که سرباز پیاده‌ای از ارتش بزرگ فروشندگان بیمه‌ای هستید که با همین دشمن رو در روی شما، جنگیده‌اند (البته منظور این نیست که مشتری واقعاً دشمن شماست! بلکه این صرفاً تمثالی برای افزایش روحیه‌ی جنگندگی شما برای به فروش رساندن بیمه‌نامه‌ی پیشنهادی‌تان است). این واقعیت که شما یک فروشنده بیمه هستید، خودبه‌خود مایه‌ی افتخار است. هیچ حرفه‌ی دیگری نیست که مانند فروشندگی بیمه، سابقه، فرصت و قابلیت کمک به دیگران را دارا باشد. وقتی با ردشدن کنار می‌آیید، یک سنت دیرینه را دنبال می‌کنید که شما را در صف بانفوذترین گروهی قرار می‌دهد که تاریخ تابه‌حال به خود دیده است. این گروه، فروشندگانی هستند که قبل از شما کار می‌کرده‌اند و سُنّتی پرافتخار و میراثی شکوهمند را از خود به‌جا گذاشته‌اند. این میراث شایسته‌ی مباهات را دنبال کنید.
12. ایده‌ای را مطرح می‌کنیم که شاید در وهله‌ی اول به‌نظرتان عجیب بیاید. ردشدن باید سبب خوشحالی شما گردد! درست است، "خوشحال". به‌یاد داشته باشید که لذت برنده‌شدن و پاداش آن، ارتباط مستقیم با زحمتی دارد که برای برنده‌شدن می‌کشید. اگر برای رسیدن به پیروزی، مجبور به تلاش نباشیم، هیچ‌یک از پیروزی‌ها ارزشی نخواهد داشت و تجلیل از آن بی‌معنا خواهد بود. وقتی این مسأله را بدانید و برای رسیدن به پیروزی، میان پاداش‌ها و تلاش‌هایتان تعادل ایجاد کنید، از نفس عمل مبارزه لذت خواهید برد.
13. ردشدن، سبب می‌شود که مهارت‌ها، روش‌ها و واکنش‌های شما هوشیارانه‌تر گردد. ردشدن را یک مبارزه‌ی بی‌امان تلقی کنید که مهارت شما را در هنر فروشندگی بیمه، بهبود می‌بخشد. فروشندگان ماهر، مانند مبارزین واقعی هرچه بیشتر به چالش کشیده شوند، بیشتر پیشرفت می‌کنند. اگر شما فقط با لاک‌پشت‌ها مسابقه بدهید، نمی‌توانید رکورد سرعت را بشکنید. اگر هرگز با ردشدن مواجه نشوید و با آن مبارزه نکنید، هرگز فروشنده‌ای ممتاز نخواهید شد.
14. درصورتی که از تجربه‌تان پیرامون ردشدن، به‌عنوان وسیله‌ای برای تمرکز، مهارت و شعورتان استفاده کنید، به یقین از این کار لذت خواهید برد. برای مثال، افرادی که ماهی‌گیری را دوست دارند، وقتی به‌دنبال این تفریح می‌روند، می‌دانند و انتظار آن را دارند که خیس شوند، سردشان بشود و بو بگیرند. آنها متوجه‌اند که اینها بخشی از کل یک تجربه‌ی بسیار لذت‌بخش است. پس از مدتی، چنین تجربه‌‌های خاص و منفی، برای شخص، لذت‌بخش می‌شود. زیرا لحظه‌های خوش ماهیگیری را به او یادآوری می‌کند. این اصل برای فروشندگان بیمه نیز درست و به‌همین روش صدق می‌کند. وقتی کسی فروش را دوست داشته باشد، تمام تجربه‌های حاصل از فروش و ازجمله ردشدن را دوست خواهد داشت.
15. فراموش نکنید که در ابتدا مهارکردن ردشدن، درست مانند سایر تمرین‌ها و مقررات، مشکل به‌نظر می‌رسد. شاید آزرده و غمگین شوید، اما هرچه بیشتر تمرین کنید، قوی‌تر خواهید شد و ازنظر منطقی، فروشنده‌ی ماهرتری هم خواهید شد. شما با تلاش مستمرتان برای غلبه و مقاومت در برابر "نیروی منفی"، یعنی ردشدن از سوی مشتری‌ها، نیروی اراده‌ی خود را تقویت می‌کنید.
16. هرگز سعی نکنید با اهانت، تحقیر و سایر کارها، باعث شوید شخصی که شما را نپذیرفته است، احساس بدی پیدا کند. به‌جای آن، برعکس عمل کنید. کاری کنید که مشتری احساس خوبی داشته باشد. این عمل درجای خود سبب می‌شود که شما نیز احساس خوبی پیدا کنید. اگر به ردشدن با بدجنسی و مغرضانه واکنش نشان بدهید، بیشتر دوران زندگی حرفه‌ای شما همراه با احساس گناه و ناراحتی سپری خواهد شد. درضمن تمام فروش‌های خود را با یک مشتری احتمالی، از دست خواهید داد و بازنده‌ی بزرگی خواهید شد. از سوی دیگر، اگر برای نشان دادن واکنش به ردشدن، کاری کنید که مشتری دل‌گرم شود و یا او را تشویق و به او کمک کنید، رفتارتان درست است و فروش سالمی داشته‌اید.
17. شوخ‌طبعی، یکی از بهترین و مناسب‌ترین واکنش‌ها هنگام ردشدن است. با این کار، ناخوشایندی ردشدن را به موضوعی خوشایند تبدیل می‌کنید. من همیشه پس از تلاش ناموفق در فروش بیمه‌نامه‌ی عمر، دوست داشتم که برای غلبه بر ناراحتی حاصل از ردشدن، مطلب خنده‌داری تعریف کنم و احساس ناراحتی مشتری و فروشنده را از بین ببرم.
18. سرانجام اینکه، همواره در مقام یک فروشنده بیمه، برای کنارآمدن با ردشدن، یک راه‌حل نهایی در دسترس دارید. وقتی مشتری، تحمل‌ناپذیر و بی‌ادب می‌شود و یا توهین می‌کند، همان‌طور آنجا نایستید که آن بدرفتاری را تحمل کنید. شما مجازید که هروقت بخواهید، آنجا را ترک کنید و این آزادی، یکی از بهترین چیزهایی است که یک فروشنده در اختیار دارد. مشتری همانطور به محل کار کوچک و غبارگرفته‌اش می‌چسبد، درحالیکه شما مثل یک عقاب، آزادید هروقت که لازم است پرواز کنید و دور شوید!

نتیجه:
روشی که شما به‌عنوان یک فروشنده حرفه‌ای بیمه برای کنارآمدن با ردشدن به‌کار می‌برید، درنهایت، موفقیت یا شکست شما را تا حد زیادی، تعیین می‌کند. ردشدن را دوست خود بدانید و نه یک دشمن، ما به پزشکان نیاز داریم، چون وقتی بیمار می‌شویم، احتیاج به کمک داریم. به تعمیرکارها نیاز داریم، زیرا خودروها خراب می‌شوند و به تعمیر احتیاج دارند. به فروشندگان خبره نیاز داریم، چون فروشندگان عادی نمی‌توانند از عهده‌ی ردشدن، برآیند. یاد بگیرید که چگونه از پس ردشدن، با موفقیت برآیید و این موضوع، درتمام جنبه‌های زندگی به‌خصوص زمان فروش، به شما کمک خواهد کرد.
وقتی برندگان با ردشدن مواجه می‌شوند، سر ذوق می‌آیند و احساس می‌کنند که به مبارزه دعوت شده‌اند، بنابراین از آن مثل ابزاری استفاده می‌کنند که به آنان کمک می‌کند تا آمادگی‌شان، بیشتر، قوی‌تر و هوشیارتر شوند. وقتی بازندگان، ردشدن را تجربه می‌کنند کارشان را رها می‌کنند. هرکس که می‌خواهد فروشنده‌ی خبره‌ای بشود، باید تصمیم بگیرد که هنگام مواجهه با این واقعیت اجتناب‌ناپذیر در زندگی حرفه‌ای، چه راهی در پیش بگیرد. امیدوارم موفق شوید و فروش خوبی داشته باشید!
نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٠

انتشارکتاب :

 

"گنجینه تجارب برترفروشندگان حرفه ای

 

 بیمه های عمر و زندگی"

 

 

بسمه تعالی

معاونت محترم بیمه عمر و پس اندازبیمه دانا

با سلام                                                                                                         

احتراما همانگونه که استحضار دارند، جشنواره برترینهای بازاریابی و فروش حرفه ای بیمه های زندگی در روز دوم سومین کنفرانس بهبود فضای کسب و کار صنعت بیمه با محوریت بازاریابی و فروش حرفه ای بیمه های عمر و زندگی در تاریخ 22 مهر ماه 1389 به شکل پرشور و شکوهمندی برگزار گردید. در این جشنواره تعداد 50 نفر از مدیران شعب، نمایندگان حقیقی و حقوقی و کارگزاران شرکتهای بیمهبه عنوان برگزیدگان جشنواره معرفی و با حضور مقامات بیمه مرکزیجمهوری اسلامی ایران، مسئولین کنفرانس و مقامات شرکتهای بیمه از آنها تجلیل گردید.

برترینهای جشنواره در چهار رده مدیران شعب/سرپرستی شرکتهای بیمه، کارگزاران رسمی همکار شرکتهای بیمه، نمایندگی حقوقی (شرکت خدمات بیمه ای) و نمایندگی حقیقی شرکتهای بیمه در سه درجه اول (طلایی)، دوم (نقره ای) و سوم (برنزی) برگزیده و معرفی شدند و با اهدای تندیس، مدال، لوح و هدیه ویژه از سوی مرکز توسعه کسب و  کار صنعت بیمه (وابسته به شرکت ایده پردازان کسب و کار) تجلیل شدند.

به منظور انتقال تجارب ارزشمند اجرایی و کاری برگزیدگان جشنواره مذکور، مرکز توسعه کسب و کار صنعت بیمه اقدام به انتشار کتابی با عنوان "گنجینه تجارب برتر فروشندگان حرفه ای بیمه های عمر و زندگی"نموده است. در این کتاب ضمن معرفی برگزیدگان، عوامل و راه کارهای موفقیت کاری آنها منعکس شده است. این کتاب می تواند برای علاقمندان به فعالیت و موفقیت در بازاریابی و فروش بیمه به ویژه بیمه های عمر و زندگی مفید واقع شود. یک نسخه از کتاب مذکور به پیوست تقدیم می گردد.

   

مستدعی است دستور سفارش تعداد مورد نیاز از کتاب مذکور را به مرکز توسعه کسب و کار صنعت بیمه مبذول فرمائید تا نسبت به ارسال و تحویل آن اقدام لازم به عمل آید.

توفیق روز افزون جنابعالی و همکاران گرامی را از درگاه ایزد منان خواستارم.

هاشم آقازاده

رئیس مرکز

 

09374186548-09190133352-88260647-88261347مصطفی شیری www.insurancebusiness.ir

تهران، کوی نصر، خیابان فاضل شرقی (کانال)، خیابان بلوچستان، انتهای خیابان 17، خیابان خاش، پلاک 15، ساختمان پردیس

 
نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٠

ابلاغ بخشنامه 186 به کلیه شعب  شرکت بیمه دانا

درسراسر کشور

 

 

بخشنامه شماره 186 مورخ 16/4/1390 مدیریت بیمه های عمر

 و پس انداز مبنی بر چاپ و توزیع فرم جدید پیشنهاد بیمه

 های زندگی و دستورالعمل نحوه تکمیل آن به کلیه شعب

 شرکت بیمه دانا و واحد های صدور از طریق پرتال شرکت ابلاغ

 گردیده است.

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٢٠
"راز بیمه‌های عمر" را منتشر شد  
یکشنبه 19 تیر 1390 ساعت 23:58

بینا- کتاب «راز بیمه‌های عمر» به تألیف «فرانک فرنس» یکی از برترین فروشندگان بیمه عمر در جهان و ترجمة «سپهر طاروردیان» به همت روابط عمومی بیمه نوین منتشر شد.
به گزارش بینا، در ابتدای این کتاب مقدمه‌ای در خصوص صنعت بیمه کشور به خصوص جایگاه بیمه‌های زندگی در ایران توسط غلامعلی غلامی، مدیر عامل این شرکت به رشته تحریر در آمده است.

«راز بیمه‌های عمر» برگردان سخنرانی فرانک فرنس در شرکت بیمه نوین است که در 72 صفحه و در 5000 نسخه به همراه DVD سخنرانی به چاپ رسیده است.

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۱٩

      انعکاس خبر راه اندازی سایت بیمه های عمر و پس

 اندازدر سایت ها و رسانه ها

 

با هدف ترویج بیمه های عمر و پس انداز
بیمه دانا وبلاگ نویس شد
 
اعتبار- وبلاگ بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا راه اندازی شد .

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری اعتبار، پس از برگزاری سمینار بیمه های عمر و پس انداز و پیشنهاد هادی ، عضو هیأت مدیره شرکت مبنی بر راه اندازی وبلاگی درخصوص موضوع بیمه های عمر و پس انداز ، از تاریخ هفتم تیر ماه وبلاگ مدیریت بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا به نشانی www.danaomr.persianblog.ir راه اندازی شده است.

 

راه اندازی وبلاگ بیمه های عمر و پس انداز  
یکشنبه 19 تیر 1390 ساعت 08:25

بینا- وبلاگ بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا راه اندازی شد .
به گزارش بینا به نقل از روابط عمومی بیمه دانا ، در پس برگزاری سمینار بیمه های عمر و پس انداز و پیشنهاد هادی ، عضو هیأت مدیره شرکت مبنی بر راه اندازی وبلاگی درخصوص موضوع بیمه های عمر و پس انداز ، از تاریخ هفتم تیر ماه وبلاگ مدیریت بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا به نشانی www.danaomr.persianblog.ir راه اندازی شده است.

 

راه اندازی وبلاگ بیمه های عمر و پس انداز
 
 
  
 بیما- وبلاگ بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا راه اندازی شد .
به گزارش بیما به نقل از روابط عمومی بیمه دانا ، در پس برگزاری سمینار بیمه های عمر و پس انداز و پیشنهاد آقای هادی ، عضو هیأت مدیره شرکت مبنی بر راه اندازی وبلاگی درخصوص موضوع بیمه های عمر و پس انداز ، از تاریخ هفتم تیر ماه وبلاگ مدیریت بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا به نشانی www.danaomr.persianblog.ir راه اندازی شده است.
   

 

راه اندازی وبلاگ بیمه های عمر و پس انداز
بینا- وبلاگ بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا راه اندازی شد

به گزارش بینا به نقل از روابط عمومی بیمه دانا ، در پس برگزاری سمینار بیمه های عمر و پس انداز و پیشنهاد هادی ، عضو هیأت مدیره شرکت مبنی بر راه اندازی وبلاگی درخصوص موضوع بیمه های عمر و پس انداز ، از تاریخ هفتم تیر ماه وبلاگ مدیریت بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا به نشانی www.danaomr.persianblog.ir راه اندازی شده است

 

راه اندازی وبلاگ بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا

 

 

 

وبلاگ بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا راه اندازی شد .

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا ، در پس برگزاری سمینار بیمه های عمر و پس انداز و پیشنهاد آقای هادی ، عضو هیأت مدیره شرکت مبنی بر راه اندازی وبلاگی درخصوص موضوع بیمه های عمر و پس انداز ، از تاریخ هفتم تیر ماه وبلاگ مدیریت بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا به نشانی www.danaomr.persianblog.ir راه اندازی شده است.

 

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۱۸

بنام خدا

نشست علمی

راهکارهای توسعه بیمه عمر و نقش شبکه وفروش

برگزار شد.

 

   اولین نشست علمی راهکارهای توسعه بیمه عمر و نقش شبکه فروش با حضور صاحبنظران و مسئولین و مدیران بیمه های عمر در محل پژوهشکده بیمه توسط انجمن صنفی و کارفرمایی کارگزاران رسمی بیمه برگزار گردید. در این نشست راهکار و موانع فروش بیمه های عمر  بررسی و آقایان: دکتر مظلومی ،آیت کریمی ، بهزاد ایثاری  ،  دکتر خلیلی فرد، آقای مهدی ربیعی ، آقای اسلامی ، آقای نوابی ،آقای حاجتی، آقای نصیری و آقای شکوهی در مورد مشکلات و راهکارهای بیمه های عمر نظرات خود را بیان نمودند نکات کلیدی مطرح شده به آنان به شرح زیر است :

 

 

جناب آقای دکتر مظلومی :

-        توسعه بازار باید  همگون باشد.

-        هیچوقت صنعت بیمه به این اندازه متحول نبوده است .

جناب آقای آیت کریمی :

-        بیمه الزاما" جز سبد کالای خانواده نیست .

-        بقیه رشته های بیمه ای دچار مشکل شده است اقبال به سوی رشته بیمه های عمر بیشتر شده است.

جناب آقای بهزاد ایثاری :

بحران در بیمه های عمر در سه مورد زیر است .

-        برخی براین عقیده اند  که کارمزد بیمه های عمر بالاست .

-        ریزش ها در بیمه های عمر بالاست.

-        اقلیت بیمه گزاران بیمه های عمر جهت دریافت وام مراجعه می کنند.

-        بیمه مسئولیت مردم را از دادگستری نجات داد.

-        بیمه عمر اگرانگیزه کارمزد نداشت فروش نمی رفت .

جناب آقای دکترخلیلی فرد:

-        در بیمه عمر فرد خودش را بیمه می کندکه مسئولیت خودرانسبت به خانواده خود تامین کند.

-        -فروشندگان بیمه عمر در هنگام فروش بیشتر از فروش بیمه بیشتر از سرمایه بحث می کنند.

-        باید برپوشش های  بیمه عمر تاکیدشود نه سرمایه گذاری آن

-        - رعایت اصول حرفه ای بیمه گزا باید الزامی شود.

-        باید اصول و فنون بیمه گری مدرن شود و دولت براجرای آن نظارت کند.

-        وقتی بیمه گذاران  رها شوند بیمه نامه ها ریزش می کند.

-        یکی از بزرگترین مشکلات فروش بیمه های عمر ، بازاریابی است.

-        اگر ریزش بیمه نامه زیاد باشد باید در کارمزد بیمه نامه تجدید نظر شود و باید در این باره برای نماینده یک حداقل تعریف شود.

جناب آقای مهدی ربیعی:

-        نمایندگان بیمه عامل رشد پرتفوی شرکت های بیمه اند.

-        جای  نمایندگان در تصمیم گیری های  صنعت بیمه خالی است .

-        کارمزد بیمه های عمر زیاد نیست اگر می توانید بیمه عمر بفروشید.

-        هزینه های فروش بیمه بسیار بالاست.

-        چناچه بازخرید بیمه نامه تسهیل شود بیمه نامه های بیشتر بازخرید می شود.

-        شبکه فروش خوب توجیه نشده اند.

-        هزینه های فروش بیمه نامه و نگهداری آن جدا شود.

-        تغییردرکارمزد فروش موجب مشکلات بسیاری می شود.

-        رابطه معقولی بین حق بیمه و سرمایه بیمه  و کارمزد در نظر گرفته شود.

-        نظر شبکه فروش باید در تنظیم آئین نامه بیمه های زندگی لحاظ شود.

جناب آقای اسلامی:

-        به  یک الگو نیاز داریم.

-        زنجیره فروش بیمه های عمر باید مشخص شود.

-        فقط با تغییر آئین نامه بیمه های عمر شرایط فعلی عوض نمی شود.

-        حلقه زنجیره فروش از حلقه های محصول ، منابع انسانی ،شبکه فروش تشکیل شده اند.

-        انتقال اطلاعات به شبکه فروش بسیار سخت است.

-        انجمن های حرفه ای باید تاسیس شود.

جناب آقای نوروزی

-        سهم بیمه عمر بعد ازانقلاب از ده به هفت کاهش یافته است ؟!

-        فرهنگ شفاهی قوی است و نتایج جلسات و مباحث مکتوب مدون و اجرایی نمی شود. 

جناب آقای حاجتی 

-        منافع همه افراد درگیر در بیمه عمر باید تامین شود

-        لازم است به  پرداخت سود مشارکت در منافع در بیمه های عمر توجه شود

-        سرمایه گذاری بهینه اندوخته ها ی بیمه های عمر جز اصول اساسی است.

جناب اقای نوابی

-        قیمت تمام شده در بیمه عمر بالا است

-        بازده سرمایه گذاری ها پایین است

-        برای کسر حق بیمه  عمر و پس انداز از حقون کارکنان سازمانها  ، الزامات لازم پیش بینی شود.

-        معافیت  های مالیاتی بیمه های عمر اجرایی شود.

-        حداقل سرمایه فوت در بیمه نامه عمر جامع تعدیل شود.

جناب اقای نصیری

-        مشکلات کسب و کار بیمه عمر فقط موضوع کارمزد نیست.

-        سود و زیان شرکت های بیمه در رشته بیمه های عمر شفاف نیست.

-        هزینه های فروش نماینده ، هزینه ارزش بیمه نامه  ، میزان رضایت مشتری و.. اندازه گیری و سنجش نشده است.

-        درد و مشکل اساسی در بیمه های عمر بازده سرمایه گذاری است.

نشست علمی راه کارهای توسعه بیمه‌های عمر و نقش شبکه فروش برگزار شد _(بنقل از سایت پژوهشکده بیمه )        

 نشست علمی راه کارهای توسعه بیمه‌های عمر و نقش شبکه فروش با حضور کارشناسان ، کارگزاران و جمع کثیری از پیشکسوتان صنعت بیمه در پژوهشکده بیمه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه ، نشست علمی راه کارهای توسعه بیمه‌های عمر و نقش شبکه فروش با هدف هم اندیشی و تبادل نظر کارشناسان ، پیشکسوتان ، کارگزاران و ... صنعت بیمه برگزار شد.

مظلومی : بیمه عمر مهجور مانده است
مظلومی، سرپرست پژوهشکده بیمه با اشاره به مهجور ماندن بیمه عمر در بازار بیمه کشور گفت : یکسری مسائل در خصوص توسعه بازار بیمه عمر مطرح است که لازمه آن این است که تمام اجزا خانواده صنعت بیمه بتوانند مثل یک ساعت به صورت مکمل هم کار کنند . در غیر این صورت اگر توسعه بازار رخ دهد ناهمگون خواهد بود و نتیجه ای حاصل نمی‌شود. و برای این امر باید به این سوال پاسخ داد که چطور می توان مطمئن بود در داخل مجموعه صنعت بیمه همه نقش خودشان را درست بازی کنند.
وی با اشاره به چالش های بیمه عمر اضافه کرد : اولین چالش بیمه عمر در کشور ما درک خصلت خود بیمه‌های عمر است. بیمه عمر باید از بیمه‌های دیگر متمایز شود. باید شرکت‌های بیمه روی فرایندهایی که باید طی شود تا بیمه عمر جا بیفتد فکر کنند.
سرپرست پژوهشکده بیمه تصریح کرد : از یک طرف باید برای شبکه بازاررسانی هم توازن و هم انگیزه ایجاد شود وازطرف دیگر آن انگیزه جلوی انگیزه مصرف کننده را نگیرد. بر اینکه این نقطه تعادل کجا می‌تواند باشد تاکنون مطالعه‌ای صورت نگرفته است.
وی در ادامه با تأکید بر نقش کنترلی سیستم های نظارتی گفت : سیستم‌های نظارتی و کنترلی‌ همچون بیمه مرکزی باید حد و حدود دخالتی آنها در این زمینه‌ها تعریف شود و نگاه‌ها عوض شود.
این عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در همین راستا اضافه کرد : مسیری که جدیدا بیمه مرکزی در پیش گرفته دخالت‌های کمتر و سپردن مسیر به شرکت‌ها، ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط است.
مظلومی در همین راستا گفت : انجمن های حرفه‌ای باید تشکیل شوند و پژوهشکده بیمه در این امر کمک خواهد کرد.

صنعت بیمه در دنیا بر اساس تجربه چندین مرحله را گذرانده است
بهزاد ایثاری با اشاره به مراحلی که صنعت بیمه دنیا پشت سر گذاشته است گفت : از جمله دوره هایی که دنیا آنرا تجربه کرده دوره کالا‌گرا است ، در این دوره شرکت‌های بیمه طرح‌های بیمه‌ای را به سلیقه خودشان ابداع می‌کردند و به مردم عرضه می‌کردند و امیدوار بودند مردم آنها را بخرند. دوره دیگر ، دوره فروش‌گرا بود که در این دوره شرکت های بیمه یکسری بازاریاب برای فروش محصولات بیمه‌ای خود استخدام کردند. سومین دوره ، دوره مشتری گرایی بود ، شرکت های بیمه در این دوره بر اساس نیاز جامعه بیمه‌نامه طراحی می‌کردند. و چهارمین دوره ، دوره بازارگرا بود که در این دوره صنعت بیمه با ابزار‌های مدیریت ریسک سعی می‌کند ریسک های بیمه‌گذاران را تجزیه و تحلیل کند و به اندازه آن بیمه‌نامه یا پوشش‌های مختلف تولید کند.
وی در خصوص مسائل و مشکلات بیمه‌های عمر افزود : یک برداشت درست به وجود آمده این است که کارمزد نمایندگان بیمه عمر خیلی بالاست. ایثاری در ادامه تصریح کرد : بحث دوم ریزش‌هاست. یعنی بیمه‌نامه فروخته می‌شود، کارمزد پرداخت می‌شود اما حق بیمه سال‌های بعد فراموش می‌شود و شرکت بیمه که بعد از هزینه کردن منتظر سود است وارد این مرحله نمی‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد : مشکل سوم مشکل اقتصاد روز ایران است. هجوم برای گرفتن وام از ذخائر بیمه عمر که بعد از اینکه وام گرفته شد بازپرداخت نمی‌شود و این مسائل ، کشنده پرتفوی صنعت بیمه هستند.

احساس مسئولیت در قبال خانواده راز خرید بیمه عمر
خلیلی فرد گفت :نقطه جذب افراد به سمت بیمه عمر این مسئله است که شخص خودش را برای مسئولیتی که در قبال خانواده‌اش دارد بیمه می‌کند.
وی اضافه کرد : رفتار حرفه‌ای نمایندگان و کارگزاران و عوامل فروش آنها به این صورت که نماینده یا شبکه فروش باید به شخص تفهیم کند که اگر بیمه عمر نداشته باشید خانوادتان دچار مشکل می‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد : موضوع دیگر این است که از ابتدا پایه بیمه عمر بد گذاشته می‌شود.چون در این بیمه صحبت از پول است. باید جلوی این مرحله را از طریق آموزش، فرهنگ سازی و نظارت گرفت.

مردم به بیمه عمر به عنوان یک ابزار نگاه نمی کنند
آیت کریمی در جمع بندی این نشست گفت : بحث عدم توسعه بیمه‌های اشخاص نه درکارمزد و نه در چیزهای دیگر است. بلکه در این موضوع است که مردم ما به بیمه عمر به عنوان یک ابزار و وسیله نگاه نمی‌کنند و از کنارش می‌گذرند و این نشان می ‌دهد که چند جای کار اشکال دارد. باید محصولات مورد نیاز مردم طراحی شوند و ابزارهایی پیدا کنیم.
وی در ادامه افزود : برای توسعه بیمه عمر نه تنها نباید کارمزدها کم شود، بلکه باید نحوه پرداخت و شکل پرداخت آن مشخص شود.
کریمی در پایان یادآور شد : بحث این است که حرفه بیمه باید از بقیه حرفه‌ها جدا شود و حساب و کتاب مستقلی نزد بیمه‌گر داشته باشد و بیمه گذارباید مطمئن باشد که وقتی در آیین نامه گفته 80-90٪ مشارکت در منابع از آن بیمه گذاراست باید خیلی مشخص کرد که بیمه گذار کجا به آن می رسد.
                                         

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۱٧
برگزاری دومین سمینار فروش بیمه‌های عمر
چهارشنبه 15 تیر 1390 ساعت 18:13

بینا- دومین سمینار بازاریابی و فروش بیمه‌های عمر بیمه نوین با سخنرانی سندرو فورت (Sandro Forte)، مدیر اسبق بیمه‌های و مشاور بیمه‌های Zurich Insurance ,AXA,AIG , AIG , Hilton , Canada Life برگزار می‌شود.
به گزارش بینا،در سمینار بازاریابی و بیمه عمر بیمه نوین که با حضور جمع کثیری از نمایندگان و کارشناسان صنعت بیمه برگزار می‌شود، انواع روش‌های فروش بیمه‌های عمر و بازاریابی نوین،چگونگی فروش در دوران رکود، مهارت‌های فروش بیمه عمر و مدل‌های ارتباطی و آخرین روش‌های علمی و بازاریابی نوین در این رشته توسط سندرو فورت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

 

 
 
 
برگزاری چهاردهمین سمینار علمی بیمه ملت  
چهارشنبه 15 تیر 1390 ساعت 14:14

بینا- سمینار علمی چهاردهم بیمه ملت با موضوع تحلیل نهادی صنعت بیمه با تاکید بر رشته بیمه‌های عمر(2) برگزار می شود.    
به گزارش بینا، چهاردهمین سمینار علمی بیمه ملت با موضوع " تحلیل نهادی صنعت بیمه با تاکید بر رشته بیمه‌های عمر (2)"، روز دوشنبه مورخ 20/04/90 از ساعت 15 الی 17، در تالار کنفرانس ساختمان برزیل برگزار خواهد شد. در این گزارش آمده است، این سمینار با ارائه و سخنرانی  دکتر حمیدرضا نورعلیزاده، مدیر طرح و توسعه بیمه ملت، انجام می پذیرد و حضور در این جلسه علمی به کلیه همکاران و نمایندگان محترم در سراسر کشور توصیه می شود.     

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۱٢

 

در سمینار بازاریابی بیمه دانا ارائه شد :

آموزش فروش بیمه های عمر به نمایندگان صنعت بیمه

 

 hviggyccfwtu2rh532cr.gif

sbuf5tc9w72uen1rn10.png

اhttp://up6./images/81_.png

ولین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های عمر بیمه دانا با همکاری انجمن صنفی نمایندگان این شرکت در تهران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا در این سمینار که در هتل فردوسی و با حضور جمع کثیری از نمایندگان ، کارشناسان و دست اندرکاران صنعت بیمه برگزار شد ، انواع روشهای فروش بیمه های عمر و بازاریابی نوین ، چگونگی فروش بیمه عمر و دلایل آن ، مهارت های فروش بیمه عمر و مدل های ارتباطی و آخرین روش های علمی و بازاریابی نوین این رشته بیمه ای توسط دکتر روستا و آقای ربیعی از مدرسان صنعت بیمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت . در این نشست آقای هادی عضو هیأت مدیره بیمه دانا با اشاره به سهم شرکت از بازار در رشته بیمه عمر و ضرورت استفاده از فرصتهای موجود در بازار خواستار استفاده از روشهای نوین بازاریابی در این رشته بیمه ای شد و اظهار داشت : امیدواریم با تجدید نظر در روشهای اجرایی و راه اندازی وب سایتهای تخصصی در زمینه بیمه های عمر ، ضمن تبادل تجربیات ، جایگاه شایسته ای را در صنعت بیمه بدست آوریم.

دکتر عطری معاون اشخاص شرکت بیمه دانا نیز با اشاره به رشد پرتفوی بیمه دانا در رشته بیمه های عمر خواهان رفع محدودیت ها در روش های فروش و تسهیلات اعطایی به نمایندگان شد و از اقدامات و برنامه های جدید آموزشی و حمایتی برای رشد و توسعه این حوزه خبر داد .

براساس این گزارش در این سمینار همچنین آقای رنجبر معاون بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا درخصوص مزیت های بیمه ارمغان زندگی و پرداخت سود مشارکت به بیمه گذاران سخن گفت و خانم افسانه محمدیان رئیس انجمن صنفی نمایندگان این شرکت با اشاره به مزایای گوناگون بیمه های عمر خواستار اقدامات لازم برای آشنایی بیشتر مردم با این رشته بیمه ای شد و گفت : با فروش بیمه های عمر ضریب نفوذ بیمه در کشور افزایش خواهد یافت .

 

 http://www.dana-insurance.com/DesktopModules/News/NewsView.aspx?TabID=0&Site=DanaPortal&Lang=fa-IR&ItemID=102&mid=12266&wVersion=Staging

تاریخ خبر: چهارشنبه 8 تیر 1390 - 26رجب 1432 -29ژوئن 2011 - شماره 25067

سمینار بازاریابی و فروش بیمه‌های عمر

 


سمینار بازاریابی و فروش بیمه‌های عمر با حضور اساتید بازاریابی و فروشندگان حرفه‌ای توسط شرکت‌ بیمه دانا و با هدف گسترش هر چه بیشتر بیمه‌های عمر و پس ‌انداز در جامعه برگزار ‌شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه دانا در این سمینار که با حضور بیش از 400 نفر از مدیران صنعت بیمه، کارشناسان و فروشندگان بیمه‌های عمر از سراسر کشور برگزار ‌شد. راهکارهای فروش بیمه‌های عمر و پس‌انداز در راستای اجرای طرح‌های تحول اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران و با رویکرد گسترش عدالت و رفاه اجتماعی، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت. همچنین آخرین شیوه‌های فروش بیمه‌ای عمر به صورت علمی ارائه شد.

بیمه‌های عمر و پس‌انداز یکی از عوامل اساسی در توسعه اقتصادی و اجتماعی در کشور است که گسترش هرچه بیشتر آن موجب کاهش فقر، آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از ایجاد تلاطم در خانواده به ویژه در هنگام بروز مشکلات مختلف می‌شود.

http://www.ettelaat.com/new/index.asp?fname=2011\06\06-29\14-31-27.htm&storytitle=سمینار بازاریابی و فروش بیمه‌های عمر

 

 

آموزش فروش بیمه های عمر به نمایندگان صنعت بیمه
اولین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های عمر بیمه دانا با همکاری انجمن صنفی نمایندگان این شرکت در تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بیمه دانا در این سمینار که در هتل فردوسی و با حضور جمع کثیری از نمایندگان، کارشناسان و دست اندرکاران صنعت بیمه برگزار شد، انواع روشهای فروش بیمه های عمر و بازاریابی نوین، چگونگی فروش بیمه عمر و دلایل آن، مهارت های فروش بیمه عمر و مدل های ارتباطی و آخرین روش های علمی و بازاریابی نوین این رشته بیمه ای توسط دکتر روستا و آقای ربیعی از مدرسان صنعت بیمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این نشست هادی عضو هیأت مدیره بیمه دانا با اشاره به سهم شرکت از بازار در رشته بیمه عمر و ضرورت استفاده از فرصتهای موجود در بازار خواستار استفاده از روشهای نوین بازاریابی در این رشته بیمه ای شد و اظهار داشت: امیدواریم با تجدید نظر در روشهای اجرایی و راه اندازی وب سایتهای تخصصی در زمینه بیمه های عمر، ضمن تبادل تجربیات، جایگاه شایسته ای را در صنعت بیمه بدست آوریم.
http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/Article.aspx?AID=18351

 

آموزش فروش بیمه های عمر به بیمه گران |
یکشنبه 12 تیر 1390 ساعت 08:49

بینا- نخستین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های عمر بیمه دانا با همکاری انجمن صنفی نمایندگان این شرکت در تهران برگزار شد .
به گزارش بینا، در این سمینار که در هتل فردوسی و با حضور جمع کثیری از نمایندگان ، کارشناسان و دست اندرکاران صنعت بیمه برگزار شد ، انواع روشهای فروش بیمه های عمر و بازاریابی نوین ، چگونگی فروش بیمه عمر و دلایل آن ، مهارت های فروش بیمه عمر و مدل های ارتباطی و آخرین روش های علمی و بازاریابی نوین این رشته بیمه ای توسط دکتر روستا و ربیعی از مدرسان صنعت بیمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
در این نشست هادی عضو هیأت مدیره بیمه دانا با اشاره به سهم شرکت از بازار در رشته بیمه عمر و ضرورت استفاده از فرصتهای موجود در بازار خواستار استفاده از روشهای نوین بازاریابی در این رشته بیمه ای شد و اظهار داشت : امیدواریم با تجدید نظر در روشهای اجرایی و راه اندازی وب سایتهای تخصصی در زمینه بیمه های عمر ، ضمن تبادل تجربیات ، جایگاه شایسته ای را در صنعت بیمه بدست آوریم.
دکتر عطری معاون اشخاص شرکت بیمه دانا نیز با اشاره به رشد پرتفوی بیمه دانا در رشته بیمه های عمر خواهان رفع محدودیت ها در روش های فروش و تسهیلات اعطایی به نمایندگان شد و از اقدامات و برنامه های جدید آموزشی و حمایتی برای رشد و توسعه این حوزه خبر داد .
براساس این گزارش در این سمینار همچنین رنجبر معاون بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا درخصوص مزیت های بیمه ارمغان زندگی و پرداخت سود مشارکت به بیمه گذاران سخن گفت و افسانه محمدیان رئیس انجمن صنفی نمایندگان این شرکت با اشاره به مزایای گوناگون بیمه های عمر خواستار اقدامات لازم برای آشنایی بیشتر مردم با این رشته بیمه ای شد و گفت : با فروش بیمه های عمر ضریب نفوذ بیمه در کشور افزایش خواهد یافت .

http://www.bina.ir/news/index.php?option=com_content&view=article&id=4364:1390-04-12-05-38-55&catid=83:1389-10-11-06-23-17&Itemid=122

 
آموزش فروش بیمه های عمر به نمایندگان صنعت بیمه
 
 
بیمه آنلاین - اولین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های عمر بیمه دانا با همکاری انجمن صنفی نمایندگان این شرکت در تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صنعت بیمه به نقل از روابط عمومی بیمه دانا، در این سمینار که در هتل فردوسی و با حضور جمع کثیری از نمایندگان، کارشناسان و دست اندرکاران صنعت بیمه برگزار شد، انواع روشهای فروش بیمه های عمر و بازاریابی نوین، چگونگی فروش بیمه عمر و دلایل آن، مهارت های فروش بیمه عمر و مدل های ارتباطی و آخرین روش های علمی و بازاریابی نوین این رشته بیمه ای توسط دکتر روستا و آقای ربیعی از مدرسان صنعت بیمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این نشست هادی عضو هیأت مدیره بیمه دانا با اشاره به سهم شرکت از بازار در رشته بیمه عمر و ضرورت استفاده از فرصتهای موجود در بازار خواستار استفاده از روشهای نوین بازاریابی در این رشته بیمه ای شد و اظهار داشت: امیدواریم با تجدید نظر در روشهای اجرایی و راه اندازی وب سایتهای تخصصی در زمینه بیمه های عمر، ضمن تبادل تجربیات، جایگاه شایسته ای را در صنعت بیمه بدست آوریم.

  ۱۲ تیر ۱۳۹۰ ۰۸:۴۰

http://www.bimehonline.net/newsdetail-1696-fa.html

برای فروش بیمه های عمر:
بیمه دانا سمینار آموزشی برگزار کرد
 
اخبار پولی مالی- اولین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های عمر بیمه دانا با همکاری انجمن صنفی نمایندگان این شرکت در تهران برگزار شد .

به گزارش اخبار پولی مالی، در سمینار بازاریابی بیمه دانا که در هتل فردوسی و با حضور جمع کثیری از نمایندگان ، کارشناسان و دست اندرکاران صنعت بیمه برگزار شد ، انواع روشهای فروش بیمه های عمر و بازاریابی نوین ، چگونگی فروش بیمه عمر و دلایل آن ، مهارت های فروش بیمه عمر و مدل های ارتباطی و آخرین روش های علمی و بازاریابی نوین این رشته بیمه ای توسط روستا و ربیعی از مدرسان صنعت بیمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

در ادامه این نشست هادی عضو هیأت مدیره بیمه دانا با اشاره به سهم شرکت از بازار در رشته بیمه عمر و ضرورت استفاده از فرصتهای موجود در بازار خواستار استفاده از روشهای نوین بازاریابی در این رشته بیمه ای شد و اظهار داشت : امیدواریم با تجدید نظر در روشهای اجرایی و راه اندازی وب سایتهای تخصصی در زمینه بیمه های عمر ، ضمن تبادل تجربیات ، جایگاه شایسته ای را در صنعت بیمه بدست آوریم.

عطری معاون اشخاص شرکت بیمه دانا نیز با اشاره به رشد پرتفوی بیمه دانا در رشته بیمه های عمر خواهان رفع محدودیت ها در روش های فروش و تسهیلات اعطایی به نمایندگان شد و از اقدامات و برنامه های جدید آموزشی و حمایتی برای رشد و توسعه این حوزه خبر داد .

براساس این گزارش در این سمینار همچنین رنجبر معاون بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا درخصوص مزیت های بیمه ارمغان زندگی و پرداخت سود مشارکت به بیمه گذاران سخن گفت و افسانه محمدیان رئیس انجمن صنفی نمایندگان این شرکت با اشاره به مزایای گوناگون بیمه های عمر خواستار اقدامات لازم برای آشنایی بیشتر مردم با این رشته بیمه ای شد و گفت : با فروش بیمه های عمر ضریب نفوذ بیمه در کشور افزایش خواهد یافت .

 
منبع : سرویس بیمه

http://polimali.com/html/fa/news/frontend/view/news_id/4067/ 

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۱۱

تشویق و قدر دانی از همکاران

 

    با پیشنهاد مدیریت بیمه های عمر و پس اندازو موافقت معاونت محترم اشخاص و و همچنین موافقت و دستور مدیریت محترم عامل شرکت بیمه دانا  از زحمات 21 نفر از کارشناسان ساعی و پرتلاش شرکت  بشرح زیر قدردانی و تشویق بعمل آمد.انتخاب همکاران برگزیده بر اساس میزان تولید حق بیمه و تحقق بودجه و رشد حق بیمه در سال 1389 انجام پذیرفته است. بهمین منظور مبالغی نیز بعنوان پاداش نقدی به همکاران مذکور پرداخت خواهد شد.

    

 

" اسامی همکاران  تشویق شده"

 

ردیف

نام کارشناس

1

خانم ایزدی

2

خانم حقی راد

3

آقای توشقانیان

4

خانم جهان فرسا

5

آقای طباطبائی

6

آقای عبادی

7

آقای باقری

8

آقای اشرفی دهکردی

9

آقای آذری

10

خانم مهدوی

11

آقای مکاری

12

خانم شاکرمی

13

خانم رسولی

14

آقای بهشتی

15

خانم جلیلی

16

خانم محجلین

17

خانم حاتمی

18

آقای الماسی

19

خانم مهتابی

20

آقای جوکار

21

خانم محرم پور

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۱۱

بهانه بهشت

 

حسین عزیزی

 

در خبر آمده بود که قرارداد بازنشستگان در سال 90 به شرکت آتیه سازان حافظ واگذار شده . با خواندن این خبر بسیار ناراحت شدم و با خود گفتم کدام دلیل می تواند منشا چنین رویکردی باشد سالهاست که متولیان امر بدون توجه به مشکلات پیش رو ، قرارداد درمانی این عزیزان را به شرکت های گوناگون واگذار می نمایند و در این میان شرکت آتیه سازان بدون مجوز بیمه گری چند سال است که پای میز قرارداد می نشیند و با امکانات محدود به امر بیمه گری می پردازد .

سوال من این است که کدام سنجش و کار کارشناسی تفاوت شرکت های بیمه را در امر خدمات رسانی مشخص می نماید و با کدام معیار شرکت های بیمه ارزیابی می شوند .

حداقل پاسخ به این سوالات می تواند ذهن پرسشگر بسیاری از کارشناسان را قانع نماید و به بسیاری از سوالات بازنشستگان محترم پاسخ دهد .

بیمه دانا به جرات ، تخصصی ترین شرکت در امر خدمات رسانی در بخش اشخاص است  و به گواه کارشناسان بهترین آن است بدنه کارشناسی بیمه دانا متشکل از نیروهای جوان و تحصیل کرده بالاترین کارایی و راندمان در عرصه خدمات رسانی بیمه های درمانی برخوردار است .

وزیبنده بود قبل از هر تصمیم سازی در این خصوص ، نظر بازنشستگان محترم اخذ می گردید .

خدا را گواه می گیرم که قرارداد بازنشستگی برای بیمه دانا همواره منشا خیر و ثواب بوده و کارکنان این شرکت بدون هیچگونه چشم داشتی با رویکرد اخلاقی و انسانی به این قرارداد می نگریستند .

عبارت معروف : بهانه بهشت زمانی جاری می شد که قرارداد بازنشستگی با بیمه دانا منعقد می گردید .

و سوال آخرم این است چه کسانی بهانه های بهشت را آزردند؟ .

 

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٩

 

  عید سعید مبعث رسول اکرم (ص) مبارکباد.

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۸

 

مدیرعامل بیمه دانا :

آئین نامه مؤسسات ارزیابی خسارت ابهام دارد

 

 

 

مدیرعامل شرکت بیمه دانا خواستار شفافیت و ایهام زدایی از چگونگی فعالیت مؤسسات ارزیابی خسارت شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا ، آقای هادی اویارحسین -رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا که در همایش آموزشی –تخصصی مدیران شعب صنعت بیمه در تالار بزرگ وزارت کشور سخن می گفت ، ضمن تبریک چهلمین سالگرد تأسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، به برخی از مواد آیین نامه مؤسسات ارزیابی خسارت اشاره کرد و با تأکید بر نقاط ابهام آنها ، خواستار تمهیدات لازم برای اجرای موفق این برنامه شد . وی گفت : با آغاز فعالیت مؤسسات ارزیابی خسارت معلوم نیست تکلیف نیروهای ورزیده و کارشناس شرکتهای بیمه و سرمایه گذاری این شرکت ها برای تقویت بدنه کارشناسی این سازمان ها چه خواهد شد ؟

آقای اویارحسین میزان سرمایه گذاری مؤسسات ارزیابی خسارت ، رشته های فعالیت ، چگونگی انجام تغییرات گسترده و نحوه تشکیلات آنها را از جمله موارد مبهم این آیین نامه بر شمرد و با اشاره به اینکه با وجود سیستم های نظارتی و کنترلی هنوز در صنعت بیمه تخلفاتی بوقوع می پیوندد ، اظهار داشت : با این وجود هنوز بدرستی مشخص نیست چه کسی وظیفه سنگین نظارت بر ارزیابی را بعهده میگیرد و نظر قطعی درباره میزان پرداخت خسارت با کیست ؟

مدیرعامل بیمه دانا خواستار مشخص شدن بحث اختیار شرکتهای بیمه در استفاده از ارزیابان خسارت ، تمهیدات لازم برای اجرای صحیح آن ، زمان بندی مشخص و استفاده از روشهای مختلف برای اجرایی شدن این برنامه شد.

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۸
اخراج کارکنان ایرانی شرکت بیمه بحرین
 
 
  
بیما- در پی اخراج گسترده کارمندان شیعی و ایرانی از شرکتهای بحرینی که در راستای اقدامات امنیتی رژیم بحرین جهت کنترل نا آرامی های اخیر در این کشور انجام شده است، شرکت گلف اسیست (Gulf Assist) که نماینده شرکت بیمه مپفری (Mapfre) در منطقه خاورمیانه است، تعداد زیادی از کارمندان ایرانی و فارسی زبان خود را، در حمایت از اقدامات ضد شیعی و ضد ایرانی خاندان آل خلیفه اخراج نمود.
شرکت مپفری قرارداد بیمه اتکایی با تعداد زیادی از شرکتهای بیمه کشور دارد و حوزه اصلی فعالیت این شرکت در ایران بیمه های درمان مسافرتی می باشد. با توجه به اینکه سفارتخانه های کشورهای اروپایی عضو پیمان شینگن در ایران برای اعطاء ویزا به متقاضیان ایرانی بیمه نامه درمان مسافرتی، با قابلیت ارائه خدمات در این کشورها و پوشش هزینه های درمانی حداقل به میزان 30,000 یورو، را جزء مدارک الزامی مورد نیاز اعطاء ویزا از متقاضیان ایرانی دریافت می کنند، بازار سودآوری برای فعالیت شرکت بیمه مپفری در ایران مهیا شده است.
کلیۀ ارتباطات و خدمات قابل ارائه به شرکتهای بیمه ایرانی، که فروشندگان بیمه درمان مسافرتی شرکت مپفری در داخل کشور می باشند، از طریق شرکت بحرینی گلف اسیست که نماینده رسمی شرکت مپفری در منطقه خاورمیانه است، انجام می شود.
این در حالی است که با توجه به اخراج کارکنان ایرانی و شیعه از شرکت گلف اسیست، ظرف دو ماه اخیر سطح خدمات رسانی این شرکت به اتباع ایرانی بسیار کاهش یافته و ایرانیانی که با پرداخت حق بیمه بیمه نامه درمان مسافرتی این شرکت را خریداری می کنند، در زمان بروز حادثه در خارج از کشور که نیاز به کمک رسانی از جانب این شرکت دارند با آنها برخوردهای نامناسب و مغرضانه ای از سوی کارکنان شرکت گلف اسیست صورت می گیرد که این برخوردها عدم پرداخت و تعویق در رسیدگی به خسارتهای بیمه گذاران ایرانی را به دنبال دارد.
نتیجه این اقدامات شرکت مپفری تحمل بار هزینه های درمانی و حوادث مسافران ایرانی توسط کشورهای اروپایی بوده که این امر باعث نارضایتی برخی از سفارتخانه های این کشورها در تهران شده است.
نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۸
مدیر عامل بیمه ایران در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
مزایای بیمه‌ عمر بیش از پس انداز در بانکهاست؛راه‌اندازی بیمه عمر خودرو و اشیاء

خبرگزاری فارس: مدیر عامل بیمه ایران با تأکید بر ضرورت توسعه بیمه‌های عمر در قالب سیاست‌های تشویقی از طریق دولت، مجلس و رسانه‌های ملی، گفت: بیمه‌های عمر در مقایسه با پس‌اندازهای بانکی از مزیت‌های بیشتری برخوردار بوده و تسهیلات بیشتری را به دارندگان خود ارائه می‌دهند.

جواد سهامیان مقدم در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به اهمیت ویژه بیمه‌های عمر در کشورهای دنیا، اظهار داشت: با مشاهده کارنامه صنعت بیمه کشورهای پیشرفته ملاحظه می‌شود نزدیک به 60 درصد از پرتفوی بیمه‌ای آنها مربوط به بیمه‌های اشخاص و به خصوص بیمه‌های عمر است.
وی با اشاره به اینکه کانون توجه اکثر آیات قرآنی رشد و کمال انسان است، گفت: با توجه به اینکه انسان کانون توجه در همه زمینه‌هاست، صنعت بیمه کشور باید به این سمت پیش برود که با اتخاذ سیاست‌های مناسب به نحو احسن نیاز‌های افراد را در جامعه برطرف کند.
این مقام مسئول بیمه با تأکید بر اینکه در صورت عدم وجود امنیت در جامعه انسان‌ها دچار تشویش خواهند شد، تصریح کرد: با ایجاد پوشش های بیمه‌ای مختلف در جامعه می‌توان میزان قابل توجهی از هنجارهای اجتماعی و مشکلات رفتاری افراد در جامعه را کاهش داد.


* توسعه کمی و کیفی پوشش‌های بیمه‌ای عمر

وی در خصوص موفقیت پوشش‌های بیمه‌های عمر در کشور، گفت: به دلیل آنکه پوشش‌های بیمه‌های عمر هنوز برای مردم ناشناخته هستند، استقبال چندانی برای خرید آنها نمی‌شود، بنابراین برای توسعه این بیمه‌نامه‌ها اطلاع رسانی گسترده و فرهنگ سازی در سطح جامعه مورد نیاز است.
مدیر عامل بیمه ایران آگاهی مردم از مزیت‌های بیمه‌نامه‌ی عمر را در توسعه آن مؤثر دانست و افزود: اگر مردم از مزیت‌های عینی و ملموس بیمه‌های عمر در جامعه اطلاع کسب کنند و حقوق و منافع بیمه‌گذاران عمر مخصوصاً بیمه‌های عمر پس‌انداز توسعه پیدا کند، طبیعتاً می‌توان انتظار رشد و توسعه این بیمه نامه‌ها را در جامعه داشت.

*مدیریت بهینه حق بیمه‌های عمر تمایل خرید اآنها را افزایش می‌دهد

وی از جمله وظایف شرکتهای بیمه‌ای را مدیریت بهینه حق بیمه‌های عمر عنوان کرد و گفت: شرکتهای بیمه باید با مدیریت مطلوب حق بیمه‌هایی را که از بیمه گذاران دریافت می‌کنند، در مسیر‌های مناسبی سرمایه گذاری کنند تا منافع مطلوبی نصیب بیمه گذارانشان شود.
این مقام مسئول بیمه در ادامه گفت: مدیریت بهینه حق بیمه‌های عمر، کاهش حق بیمه را به دنبال دارد که این امر تمایل افراد را نسبت به خرید این رشته از بیمه افزایش می‌دهد.
سهامیان به پرداخت وام به بیمه گذاران به عنوان یکی از مزیت‌های بیمه‌های عمر اشاره کرد و افزود: بیمه‌های عمر ارزش بازخریدی دارند و بیماری‌ها و عمل‌های جراحی مهم را نیز تحت پوشش قرار می‌دهند اما لازمه تحقق این بیمه‌نامه فرهنگ سازی و ارائه نرخ های فنی و محاسبه‌ای مناسب برای سرمایه‌ها در بیمه‌های عمر است تا بیشترین سود نصیب بیمه‌گذاران شود.


* بیمه‌های عمر و پس اندازهای بانکی

این کارشناس بیمه به مقایسه‌ای میان بیمه‌های عمر و پس اندازهای بانکی پرداخت و تصریح کرد: اگر یک مقایسه دقیق میان بیمه‌های عمر و پس‌اندازهای بانکی صورت گیرد ملاحظه خواهد شد که خرید بیمه‌نامه عمر به مراتب مزیت‌های بیشتری نسبت به پس‌اندازهای بانکی دارد.
وی در ادامه افزود: پس‌انداز در بانک‌ها به این صورت است که مشتری مبلغی برابر با آنچه به بانک پرداخته است، دریافت می‌کند، اما در بیمه‌های عمر با پرداخت مبالغ اندک بعد از چند سال مبالغ هنگفتی را در قالب سرمایه‌گذاری عمر دریافت می‌کند.
مدیر عامل بیمه ایران خاطرنشان کرد: عنوان بیمه عمر فقط خطر فوت نیست بلکه باید نام این بیمه نامه را بیمه حیات و زندگی نامید چرا که این بیمه ‌نامه تعهدی است که شرکت‌های بیمه نسبت به کسانی که نگران آینده خود و فرزندانشان هستند،ارائه می کند.


*طرح جدید بیمه ایران؛ بیمه های عمر اشیاء

وی به طرح جدید بیمه ایران در بیمه های عمر اشاره کرد و گفت: بیمه ایران برای اولین بار بیمه‌های عمر اتومبیل و اشیاء را در دست راه اندازی دارد به این صورت که این شرکت بیمه در مقابل دریافت حق بیمه برای طول مدت عمر یک اتومبیل و یا اشیاء در هنگام سررسید معادل تجدید خرید آن اتومبیل یا دارایی را به بیمه گذاران می دهد.
سهامیان افزود: به عنوان نمونه اگر کسی اتومبیلی با قیمت 14 میلیون تومان خریداری کند با خرید این بیمه نامه و پرداخت یک حق بیمه مناسب بعد از تمام شدن عمر مفید اتومبیل، شرکت بیمه سرمایه‌‌ای برای خرید اتومبیل جدید در اختیار آنها قرار می‌دهد.


* دولت باید سیاست‌های تشویقی را اعمال کند

وی در خصوص وظیفه دولت و مجلس در گسترش بیمه های عمر گفت: دولت و مجلس اقدامات مثبتی را جهت رشد این بیمه نامه‌ها انجام داده‌اند. به عنوان مثال کارکنان دولت تا رقم 3 میلیون تومان تحت پوشش بیمه عمر قرار گرفته‌اند اما این اقدامات ناکافی است و باید با اتخاذ سیاست‌های تشویقی خرید پوشش های بیمه‌ای عمر را برای مردم فراهم آورند.

* تمام دستگاه باید برای اطلاع رسانی مردم در خصوص بیمه های عمر کوشا باشند

به گفته وی از آنجا که اکثر معضلات اجتماعی ناشی از ضعف صنعت بیمه است، باید سیاست‌های تشویقی در قالب بیمه نامه‌های عمر صورت گیرد و اگر صنعت بیمه در کشور رشد پیدا کند قطعاً بسیاری از ناهنجاری‌ها حل خواهد شد.
وی در ادامه افزود: بیمه‌های عمر باید جهت تحقق عدالت در روستاها نیز آورده شود یعنی بیمه‌های عمر را نیز با یک مکانیزم تشویقی و کمک‌هایی که می‌شود، در روستاها ارائه دهیم.
سهامیان گفت: اگر توسعه بیمه‌های عمر در قالب سیاست‌های تشویقی از طریق دولت، مجلس و رسانه‌های ملی دنبال شود و شرکت‌های بیمه هم نسبت به طراحی بیمه‌های نوین در رعایت حداکثری حقوق بیمه‌گذاران دقت کنند، با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی بیمه‌های عمر رشد خواهد کرد.

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۸

 

فارس گزارش می‌دهد:نگرانی بازنشستگان از فعالیت بیمه تکمیلی درمان آتیه سازان حافظ

خبرگزاری فارس: در شرایطی که بیمه مرکزی فعالیت‌ بیمه آتیه سازان را در زمینه درمانی غیر قانونی عنوان کرده است برخی از بازنشستگان عضو این بیمه نسبت به آینده این شرکت نگران هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا»‌،‌ طی چند روز اخیر خبرهای مختلفی در خصوص فعالیت غیرقانونی شرکت بیمه تکمیلی درمان آتیه سازان حافظ از سوی بیمه مرکزی در رسانه‌ها مطرح شده است و این در حالی است که هم اکنون بسیاری از دستگاه‌ها و سازمان‌ها در زمینه بیمه تکمیلی درمان با این شرکت بیمه قرارداد بسته‌اند.
شرکت بیمه آتیه سازان حافظ طی یک دهه فعالیت خود توانسته به یکی از شرکت‌های بزرگ بیمه تکمیلی در کشور تبدیل شود و در عرصه خدمت رسانی به بیمه شدگان با شرکت‌های بیمه‌ای از جمله دانا و ایران رقابت جدی داشته باشد.
رقابت بین شرکت‌های بیمه تکمیلی از جمله بیمه دانا، ایران و آتیه سازان حافظ همیشه حاشیه‌های را در پی داشته است و طی سال‌های گذشته در مواقعی که سازمان‌ها و صندوق‌ها اقدام به قرارداد با شرکت‌های بیمه‌ای کرده‌اند حرف و حدیث‌های فراوانی مطرح شده است.
در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها در خصوص بیمه تکمیلی درمان قرار دادهای جدیدی را با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در سال جاری منعقد کرده‌اند به طوری که بیش از میلیون‌ها نفر هم اکنون با این شرکت قرارداد دارند و اینک نگران فعالیت آینده شرکت آیته سازان هستند.
فعالیت آتیه سازان حافظ غیرقانونی بوده و به مراجع قضایی شکایت کرده‌ایم

--------------------------------------------------------------------------------------------
یکی ازمواردی که بیمه مرکزی بر آن تأکید دارد عدم مجوز شرکت بیمه آتیه سازان از بیمه مرکزی است به طوری که در تاریخ یک تیر 90 رحیم مصدق معاون نظارت بیمه مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» ضمن تأکید بر اینکه فعالیت شرکت بیمه آتیه سازان حافظ از نظر بیمه مرکزی در حوزه بیمه‌گری فاقد مجوز است، اظهار داشت: بیمه مرکزی در چند سال اخیر به کرات به این شرکت برای دریافت مجوز نامه‌های را ارسال کرده اما نتیجه‌ای را در بر نداشته است.
وی دلایل شرکت بیمه آتیه سازان حافظ را در خصوص عدم دریافت مجوز را فاقد ارزش قانونی دانست و گفت: بیمه مرکزی از شرکت بیمه آتیه سازان به مراجع قانونی شکایت به عمل آورده است.
فعالیت شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ درباره بیمه تکمیلی درمان قانونی است
--------------------------------------------------------------------------------------------
واکنش سازمان بیمه خدمات درمانی به صحبت های مسئولان بیمه مرکزی قابل توجه است به طوری که بیمه خدمات درمانی در تاریخ 4 تیر 90 اطلاعیه‌ای را منتشر کرد که درآن ضمن تکذیب اظهار نظر مسئولان بیمه مرکزی تأکید کرد: فعالیت شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ در مورد بیمه تکمیلی درمان قانونی است.
در این اطلاعیه آمده است:
1-صلاحیت سازمان بیمه خدمات درمانی جهت انجام فعالیت در حوزه بیمه تکمیلی وفق مواد 2 و 3 و 4 و 5 و 6 و تبصره 1 ماده 7 قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور مصوبه شماره 3485 ت 28066 هیئت وزیران و نیز مواد 2 و 9 و 11 و 12 و 19 قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و تبصره 5 ماده 38 قانون پنجم توسعه محرز و قانونی است.
2- تمامی سرمایه و سهام و منافع سهام شرکت آتیه‌سازان حافظ وفق مصوبه هیئت محترم وزیران دولتی بوده و متعلق به سازمان بیمه خدمات درمانی است.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: شرکت بیمه آتیه‌‌سازان حافظ یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان بیمه خدمات درمانی به عنوان کارگزار سازمان بوده و با رعایت بند 4 ماده 12 قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مصوب 21 اردیبهشت 83 در حدود قرارداد کارگزاری مربوطه فعالیت می‌‌کند.
بیمه مرکزی و آتیه سازان شفاف سازی کنند
------------------------------------------------------
علیرضا یکی از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص مشکلات به وجود آمده در بیمه مرکزی و آتیه سازان حافظ اظهار داشت: تنها کسانی که در این بین آسیب می‌بینند بازنشستگان هستند که امیدواریم به زودی مشکلات به وجود آمده بر طرف شود.
وی تصریح کرد: تنها راه حل برای برطرف کردن مشکلات به وجود آمده شفاف سازی در خصوص داشتن یا نداشتن مجوز بیمه آتیه سازان حافظ است که امید می‌رود مسئولان شرکت آتیه سازان حافظ و بیمه مرکزی این کار انجام دهند.
اگر آتیه سازان مجوز ندارد چرا 10سال فعالیت می‌کند؟
-----------------------------------------------------------------
محمد یکی دیگر از بازنشستگان صندوق بازنشستگان کشوری با طرح این پرسش که اگر صحبت‌های مسئولان بیمه مرکزی صحت داشته باشد پس چرا طی 10 گذشته از ورود شرکت بیمه آتیه سازان به مناقصات جلوگیری نشده است، گفت: ابهامی که امروز به وجود آمده است عملکرد ضعیف دستگاه‌های نظارتی بوده است.
وی ادامه داد:‌چنانچه داشتن مجوز برای شرکت‌های بیمه‌‌های تکمیلی درمان از سوی بیمه مرکزی لازم است چرا صندوق بازنشسته کشوری بدون توجه به این موضوع با این شرکت قرارداد بسته است؟
تکلیف بازنشستگان را مشخص کنید
-----------------------------------------------
وحید یکی دیگر از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری با انتقاد از عملکرد این صندوق گفت:‌ در اردیبهشت سال جاری که مناقصه برگزار شد چرا مسئولان مجوز بیمه آتیه سازان حافظ در بخش درمانی دریافت نکرده‌اند.
وی ادامه داد: خدمت رسانی شرکت بیمه آتیه سازان حافظ نسبت به سایر بیمه‌های تکمیلی مطلوب‌تر است و رضایت بیمه شدگان را همراه دارد.
شرکت بیمه آتیه سازان حافظ با داشتن مجوز در مناقصه شرکت کرده است
-------------------------------------------------------------------------------------------
ایراندخت عطاریان در تاریخ 17 خرداد امسال در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: امسال سطح ارائه خدمات نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری خواهد داشت.
وی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی در تمامی مناقصه‌های خود قوانین را کاملاً رعایت می‌کند ضمن اینکه در مناقصه امسال نیز شرکت بیمه آتیه ساران حافظ از بیمه مرکزی مجوز داشته است.
عطاریان گفت: با توجه به مناقصه‌ای که برگزار شد شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در این مناقصه برنده شد و در ادامه تمامی بازنشستگان تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی بیمه آتیه سازان حافظ قرار گرفتند.
به گزارش «توانا» صحبت‌های ضد و نقیض در خصوص داشتن یا نداشتن مجوز شرکت آتیه سازان حافظ نگرانی‌های را در قشر بازنشستگان ایجاد کرده است که امیدواریم با شفاف سازی در این خصوص مشکل بزودی برطرف شود.

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۸
بعد از 10 سال فعالیت اعلام شد:
غیرقانونی بودن فعالیت بیمه آتیه سازان حافظ
فراسو نیوز: معاون نظارت بیمه مرکزی با اشاره به درخواست این شرکت از بیمه آتیه سازان حافظ برای دریافت مجوز و حتی شکایت به مراجع قانونی گفت: تاکنون این شرکت با بیان دلایلی که فاقد ارزش قانونی است از این امر خودداری کرده‌ و فعالیت آن غیرقانونی است.
 

به گزارش فراسو نیوز به نقل از فارس، طی ماه‌های اخیر موضوع عدم مجوز فعالیت شرکت بیمه آتیه سازان حافظ که از 10 سال پیش برای ارائه خدمات بیمه‌های تکمیلی درمان تأسیس شده در صنعت بیمه کشور باز در حال تکرار است. چرا که این شرکت با برنده شدن در مناقصه بیمه تکمیلی بازنشستگان کشور که در سال‌های اخیر در اختیار بیمه دانا قرار داشت در حال دریافت حق بیمه و ارائه خدمات به بازنشستگان کشور است.

با توجه به این که این شرکت هنوز از جانب بیمه مرکزی در این چند سال مجوز فعالیت دریافت نکرده است این سئوال به وجود می‌آید که صندوق بازنشستگی کشوری بر اساس چه ضمانت‌نامه‌ای به انعقاد قرارداد با این شرکت بیمه‌ای پرداخته است.
رحیم مصدق معاونت نظارت بیمه مرکزی در این خصوص ضمن تأکید براینکه فعالیت شرکت آتیه سازان حافظ از نظر بیمه مرکزی در حوزه بیمه‌گری فاقد مجوز است، گفت: بیمه مرکزی در این چند سال به کرات از این شرکت برای دریافت مجوز، نامه‌هایی را ارسال و حتی شکایاتی را هم به مراجع قانونی از این شرکت به عمل آورده اما تاکنون این شرکت با بیان دلایلی که به نظر ما فاقد ارزش قانونی از این امر ممانعت کرده‌ است.
معاون نظارت بیمه مرکزی در خصوص قرارداد اخیر این شرکت بیمه با صندوق بازنشستگان کشور، گفت: بیمه مرکزی از سال‌های قبل به این سازمان اعلام کرده بود که شرکت مذکور فاقد مجوز قانونی است اما این سازمان به انعقاد قرارداد با این شرکت اقدام کرده است.
به گفته این مقام مسئول، بیمه مرکزی امیدوار است مسئولان سازمان بازنشستگی که بخشی از حق بیمه مربوط به بیمه شدگان را از بودجه عمومی و بخشی دیگر را از حقوق بازنشستگان تأمین می‌کند به این نکته توجه کند که این شرکت فاقد مجوز قانونی است. البته در این راستا بیمه مرکزی تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از فعالیت این شرکت‌هایی که فاقد مجوز بیمه‌گری هستند را انجام خواهد داد.
وی در خصوص ادله این شرکت بیمه که فعالیت آن زیر مجموعه بیمه مرکزی قرار ندارد، افزود: بیمه دارای تعریف است به این صورت که در مقرارت بیمه هر کسی که مبلغی از فردی دریافت و متعهد پرداخت هزینه‌ها و یا جبران خسارت هایی می‌شود مشمول تعریف بیمه‌گری قرار داشته و باید از مراجع مربوطه برای فعالیت خود مجوز دریافت کند.
مصدق در رابطه با برخورد بیمه مرکزی با شرکت‌های بیمه بدون مجوز که اقدام به دریافت حق بیمه‌ از مردم می‌کنند، اظهار داشت: انجام فعالیت‌های بیمه‌گری در حوزه بیمه‌های بازرگانی براساس قانون منوط به دریافت مجوزهای قانونی از بیمه مرکزی است.
وی ضمن تأکید براینکه اگر حضور شرکت‌های بیمه در کشور ضابطه‌مند نباشد هر کس اقدام به تأسیس شرکت بیمه کرده و حقوق مردم را مورد تضییع قرار خواهد داد، گفت: شرکت‌های بیمه برای انجام وظایف و تعهدات خود باید یکسری اصول و ضوابط فنی و حرفه‌ای از جمله بخش‌های اتکایی را رعایت کنند.

* دنبال محدود کردن بیمه‌های بازرگانی نیستیم

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیمه مرکزی از مسئولان این شرکت برای حل مشکل مذکور برای حضور در جلساتی دعوت به عمل آورده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه امکان تأسیس شرکت‌های بیمه غیر دولتی در تمام رشته‌ها و به ویژه رشته‌های خاص وجود دارد بیمه مرکزی به مسئولان این شرکت توصیه می‌کند اگر خواستار فعالیت در زمینه بیمه‌های بازرگانی و یا درمانی هستند با مراجعه به بیمه مرکزی مجوز قانونی لازم را دریافت کند.
مصدق ضمن تأکید بر اینکه بیمه مرکزی به دنبال محدودیت فعالیت شرکت ها در حوزه بیمه‌های بازرگانی نیست، افزود: ما اعتقاد داریم کسانی که خواستار فعالیت در حوزه بیمه‌گری هستند باید از مراجع قانون مجوز دریافت کنند.

* مردم از شرکت‌های بیمه دارای مجوز، بیمه نامه تهیه کنند


مصدق در ادامه به بیمه‌گذاران توصیه کرد از شرکت‌هایی بیمه نامه تهیه کنند که با ضوابط قانونی تأسیس شده‌ باشند چراکه بیمه مرکزی در مواقعی که بیمه گذاران با مشکلاتی مواجهه می‌شوند فقط با شرکت‌هایی که مطابق ضوابط قانونی دارای مجوز هستند برخورد می‌کند و با شرکت‌هایی که به صورت غیر قانونی حق بیمه‌ها را دریافت و به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، تعهدی ندارد.
معاونت نظارت بیمه مرکزی با اشاره به اینکه در تمام دنیا فعالیت‌های بیمه‌ای باید تحت چارچوب و ضوابط خاصی باشد، افزود:کسانی که خواستار ارائه خدمات بیمه‌ای هستند به خاطر ماهیت بیمه‌های بازرگانی در گام نخست دریافت حق بیمه و بعد ارائه خدمات است باید دارای مجوز قانونی باشند.
پایان خبر/ف/

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۸
وضعیت چند شرکت بیمه بحرانی است | چاپ |
دوشنبه 06 تیر 1390 ساعت 09:25

بینا- رییس هیات مدیره شرکت بیمه آسیا اعلام کرد که هم اکنون برخی از شرکت های بیمه در حالت بحرانی قرار دارند و در حال خودکشی اند.
فضل الله معظمی به اعتبار با اشاره به ارائه نرخ های غیرفنی از سوی برخی شرکت ها اظهار داشت: این شرکت های بیمه دارند با آینده و سرنوشت خود بازی می کنند و نتیجه کار آنها حداقل دو سال دیگر مشخص خواهد شد.
وی با بیان این نکته که این شرکت ها باید تمرین کنند و رقابت را یاد بگیرند، ادامه داد: اگر یک شرکت بیمه در نتیجه ارائه نرخ های کارشناسی نشده، گرفتار شود حواس شرکت های دیگر جمع خواهد شد.
رییس هیات مدیره بیمه آسیا با اشاره به سهم 47 درصدی بیمه ایران از بازار بیمه کشور، تاکید کرد: ممکن است این شرکت اشتباهی کند که آن اشتباه به دلیل بزرگی شرکت، خود را نشان ندهد ولی شرکت های دیگر اگر وارد این وادی شوند، برای آنها بسیار خطرناک خواهد بود زیرا این گونه شرکت ها نمی توانند ریسک های بزرگ را تحمل کنند.
معظمی با تاکید بر این نکته که سرمایه شرکت های بیمه در مقابل ریسک هایی که می گیرند بسیار کم است، اضافه کرد: این شرکت ها در رقابت بسیار احساسی عمل می کنند که ممکن است تمام سرمایه آنها را از بین ببرد.
وی سود شرکت های بیمه از محل عملیات بیمه گری را بسیار پایین و در حد صفر دانست و اظهار داشت: سود اغلب شرکت ها از محل عملیات سرمایه گذاری به دست می آید بنابراین نگاه شرکت های بیمه باید به سوی این بخش باشد.
معظمی با اشاره به توقف عملیاتی شدن افزایش نرخ دیه از سوی قوه قضاییه، گفت:خوشبختانه بیمه آسیا تقریبا تمامی خسارت های دیه مربوط به قبل را در سه ماهه اول سال جاری پرداخت کرده و چیزی نمانده است که به تغییر نرخ برخورد کند.

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۸
سود اصلی بیمه ها در سرمایه گذاری است | چاپ |
سه شنبه 07 تیر 1390 ساعت 14:49

بینا- دکتر فرشباف اعلام کرد: آیین نامه های لازم برای تحقق برنامه تحول در صنعت بیمه کشور طی سه سال اخیر به تصویب شورای عالی بیمه رسیده و به مرحله اجرا درآمده است و در دو مورد از آنها نیز در حال نهایی و آماده شدن برای اجراست.
به گزارش بینا، رئیس کل بیمه مرکزی و رئیس شورای عالی بیمه که در نشست شورای معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور وزیر اقتصاد و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محل بیمه مرکزی سخن می گفت، افزود: اصلاح آیین نامه بیمه های زندگی هم اکنون در کمیسیون های تخصصی شورای عالی بیمه در مراحل نهایی شدن است.
وی همچنین با اشاره به تصویب آیین نامه مؤسسات ارزیابی خسارت در شورای عالی بیمه گفت: فرایند اجرای این آیین نامه مراحل نهایی خود را طی می کند.
بر اساس این آیین نامه،‌ شرکت های بیمه موظف اند در فرایند ارزیابی خسارت در آینده صرفا از خدمات مؤسسات و اشخاصی که دارای پروانه ارزیابی خسارت از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران هستند، استفاده کنند.
رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد که شرکت های بیمه نباید در پی کسب تمام سود مورد انتظار از عملیات بیمه ای باشند. وی تأکید کرد سود عملیات بیمه ای می تواند 2 تا3 درصد باشد و سود اصلی شرکت های بیمه باید از عملیات سرمایه گذاری از محل ذخایر آنها کسب شود.

 

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۸
آیین‌نامه بیمه‌های زندگی اصلاح می شود
 
بیمه آنلاین- رییس کل بیمه مرکزی از اصلاح آیین نامه بیمه های زندگی خبر داد و گفت: این آیین نامه در دست بررسی کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی بیمه است و پس از تایید نهایی به شرکت‌های بیمه ابلاغ می شود.

  با خبرنگاران حوزه - واحد مرکزی خبر ، آقای فرشباف ماهریان تاکید کرد : با ابلاغ سریع این آیین نامه تا حدودی ضریب نفوذ بیمه های عمر در کشور افزایش می یابد و مردم گرایش بیشتری به این خدمت بیمه ای خواهند داشت.
رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه شرکت‌های بیمه تخصصی گسترش خوبی ندارد ، گفت: با ارائه مجوز به نمایندگی ها و اصلاح آیین نامه بیمه‌های زندگی تلاش می کنیم عرصه را برای ورود شرکت‌های بیمه تخصصی و توسعه بیمه عمر فراهم کنیم.
فرشباف ماهریان پیش از این هم با بیان اینکه بیمه عمر در نیمه دوم سال عملیاتی می‌شود ، گفته است : آیین نامه‌های بیمه زندگی در بیمه مرکزی بررسی شده است و باید در شورای عالی بیمه هم به تصویب برسد.
وی افزوده است : در سال های اخیر بحث گسترش بیمه‌های زندگی در دستور کار بیمه مرکزی بوده و توصیه‌هایی به شرکت‌های بیمه برای فروش بهتر و ارزان و با تسهیلات مناسب برای این نوع بیمه نامه‌ها ارائه شده است.
فرشباف با بیان اینکه برخی از شرکت‌ها به بیمه عمر توجه خوبی دارند ، گفت : این شرکت‌ها بیش از 50 درصد فروش خود را در زمینه بیمه‌های زندگی داشته اند.
به گفته رییس کل بیمه مرکزی باید آیین نامه‌های مربوط به این نوع بیمه تسهیل و شرایط آسان تری برای بیمه گذاران برای خرید این نوع بیمه‌ها فراهم شود.
بیمه‌ عمر، بیمه‌ای است که بر پایه آن بیمه‌گر در برابر حق بیمه‌ای که دریافت می‌کند، مبلغی را پس از درگذشت بیمه‌گذار به وارثان قانونی یا افرادی که نام آن‌ها در بیمه‌نامه آمده است، می‌پردازد.
قرار داد این بیمه می‌تواند برای همه‌ عمر(مادام العمر) یا برای دوره‌ی زمانی معینی بسته شود.
در صورتی که قرارداد بیمه برای دوره‌ زمانی معینی باشد، با توجه به حق بیمه‌ی پرداخت شده و شرایطی که در بیمه‌نامه آمده است، حق بیمه‌ها همراه با سود آن به بیمه‌گذار پرداخت می‌شود.
سهم بیمه های زندگی در ترکیب صنعت بیمه کشور بیشتر از 7 درصد نیست که باید افزایش یابد.
در دنیا سهم بیمه های زندگی 60 درصد و سهم بیمه های غیرزندگی 40 درصد است و کاهش این شکاف به توجه عمیق و انجام کار کارشناسی بلندمدت نیاز دارد.
سهم بیمه عمر از کل بیمه ها در ایران حدود پنج تا شش درصد است ، در حالی که در دیگر کشورهای جهان این سهم به 60 درصد هم رسیده است .
بسیاری از اشخاص ؛ هزینه بیمه زندگی را جزو هزینه های خود در نظر نمی گیرند یا اینکه آن را در انتهای فهرست هزینه های خود قرار می دهند و به همین علت فکر می کنند که قادر به پرداخت هزینه های بیمه زندگی نیستند.
بر اساس برخی آمارها در ایران سرانه بیمه عمر برای اشخاص حدود چهار دلار و در جهان حدود 370 دلار است و هنوز جایگاه ؛ آثار و فواید بیمه عمر برای مردم روشن نشده است زیرا در یک سرمایه گذاری که بازدهی و سود آن تضمینی است ؛ نباید هیچ تردیدی وجود داشته باشد .
شرایط اقتصادی بسیاری از خانواده ها به گونه ای است که در صورت فوت سرپرست خانواده ؛ زندگی و تربیت فرزندان با مشکلات جدی مواجه می شود.
این در حالی است که شرایط خرید بیمه های زندگی به گونه ای است که می توان با پرداخت هزینه های اندک از بروز احتمالی چنین مسائلی ؛ پیشگیری کرد .
در این گزارش یادآوری شده است : یک زوج جوان و سالم می توانند با هزینه ای حداقل ؛ خرید بیمه زندگی را آغاز کنند.
همچنین حتی اگر پرداخت هزینه خرید بیمه زندگی کامل برای اشخاص امکان پذیر نباشد؛ می توانند از بیمه گر خود پیشنهادهای متعدد و منطبق با شرایط خود دریافت کنند که به هر حال به آنها امکان استفاده از این سرمایه گذاری و امتیاز را خواهد داد.
بیمه زندگی یا عمر یک ضرورت انکارناپذیر در زندگی اجتماعی امروز است و بی توجهی به آن هزینه های قابل توجهی برای خانواده ها ایجاد می کند؛ درحالی که درک درست از آن می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن برای آینده باشد .
در اسناد بالادستی توسعه مانند برنامه پنجم و سند چشم انداز هم به گسترش بیمه عمر توجه و تاکید شده است.

 

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/۸
تأسیس قریب‌الوقوع شرکت تخصصی بیمه عمر در مناطق آزاد
 
باخبرنگاران حوزه - خبرگزاری فارس: مدیر طرح و برنامه بیمه مرکزی از تأسیس و راه‌اندازی قریب‌الوقوع یک شرکت بیمه تخصصی با محوریت بیمه عمر در مناطق آزاد خبر داد.

حبیب میرزایی درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»، در خصوص علل ضریب نفود اندک بیمه عمر در کشور اظهارداشت: شرایط فرهنگی در کشور وجود دارد که مانع گسترش این نوع بیمه‌نامه در سطح جامعه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه عناصر مختلفی برای توسعه بیمه عمر در کشورها دخالت دارند، افزود: برای رشد این بیمه‌نامه نخست باید تعدادی از شرکت‌های بیمه متخصص دراین حوزه به فعالیت بپردازند البته توان مالی و درآمد سرانه مردم و وضعیت بهداشت و درمان کشور نیز به عنوان زیر ساخت‌های مهم تأثیر قابل توجهی دارند.  به گفته وی، مهم‌ترین عامل درباره هماهنگی سیاست‌های دولت و وضع قوانین و مقرارت تشویق کننده است چراکه به واسطه آنها گرایش مردم به سمت خرید بیمه نامه‌های عمر تقویب خواهد یافت.
مدیر طرح و برنامه بیمه مرکزی در ادامه ضمن تأکید براینکه درسال های اخیر عرضه کنندگان بیمه‌نامه‌ها محصولات جدیدی را برای جذب بیشتر مشتریان و رفع نیازهای مردم به بازار عرضه کرده‌اند، تصریح کرد: البته باید تورم را یکی از عوامل رکود بیمه عمر در کشور دانست زیرا مردم با این نگرش که سرمایه بیمه عمری که امسال خریداری می‌کنند در سال‌های آینده ارزش سرمایه اولیه را نخواهد داشت تمایلی به خرید این بیمه نامه‌ها ندارند.
*صنعت بیمه در معرفی مزایای بیمه عمر ضعیف قوی عمل نکرده است
میرزایی در ادامه با اشاره به اینکه صنعت بیمه به عنوان یک صنعت در معرفی مزایای بیمه عمرآنطور که باید و شاید مطلوب عمل نکرده افزود: بیمه شخص ثالث به عنوان یک رشته اجباری درسال‌های اخیر توانسته است به خاطر افزایش تصادفات نگاه‌های زیادی از مردم را به خود جلب کند در حالی وضعیت بیمه عمر با آن قابل مقایسه نیست.
به گفته وی، باید میان توسعه اقتصادی و توسعه فرهنگ بیمه رابطه مناسبی برقرار باشد زیرا تا زمانی که زیر ساخت مناسبی در جامعه وجود نداشته باشد توسعه فرهنگ بیمه محقق نخواهد شد.
مدیر طرح و برنامه بیمه مرکزی ضمن بیان این مطلب که شرکت‌های بیمه در تمام رشته‌های بیمه‌ای به صورت مختلط فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: در اکثر کشورها سهم بیمه‌های عمر بیش از 50 درصد است که در این امر وجود شرکت‌های بیمه عمر تخصصی نقش مؤثری مطلوبی را ایفاء می‌کند.
وی در ادامه افزود: موارد جایگزین بیمه عمر در فرهنگ کشور مانند خرید املاک و مستغلات و غیر که به معنایی تضمین آینده افراد تلقی می‌شود باعث شده که مردم کمتر به بیمه عمر گرایش پیدا کنند.
به عقیده این مقام مسئول بیمه مرکزی با گسترش بیمه عمر و سرمایه گذاری که هم در صورت فوت و حیات سرمایه‌ای را به بیمه‌گر یا بیمه شده پرداخت می‌کند بهترین جایگزین برای رفع نگرانی افراد و فرزندان آنها در آینده است.
میرزایی ضمن بیان این مطلب که سهم صنعت بیمه در معرفی بیمه‌های عمر در عدم توسعه این بیمه‌نامه آن اندک نیست، اظهارداشت: بیمه محصولی است فروختی که در راستای تبلیغات مفید می‌تواند خدمات را به مردم معرفی و فروش مناسبی را کسب کرد.
به گفته وی، بیمه مرکزی براساس برنامه‌های از پیش تعیین شده خود که افزایش سهم بیمه‌های عمراست در سال‌های اخیر موفقیت‌های مطلوبی را در این حوزه کسب کرده به نحوی که مجوز نمایندگی تخصصی فروش بیمه عمر را به متقاضیان ارائه می‌کند.
وی در ادامه افزود: حضور شرکت‌های بیمه تخصصی و نمایندگی‌های آنها در شورای عالی بیمه مورد تصویب قرار گرفته است و افراد می‌توانند به عنوان نماینده؛ بیمه عمر را به متقاضیان ارائه دهند.
* توسعه بخش فروش بیمه با ظهور شرکت‌های تخصصی بیمه
وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود هزار 1350 نفر نمایندگی مجوز فعالیت در حوزه فروش بیمه عمر را از بیمه مرکزی دریافت کرده‌اند، گفت: ازمیان شرکت‌های موجود در سطح کشور نزدیک به 7 شرکت بیمه دارای این نمایندگی‌های بیمه تخصصی هستند که با توجه به تبلیغات نامناسب مردم اطلاع چندانی از فعالیت آنها ندارند.
میرزایی درخصوص دیگر اقدامات بیمه مرکزی در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: تشویق و تأسیس مؤسسات زندگی به عنوان یک سیاست در اولویت کاری بیمه مرکزی قرار دارد البته این نهاد بیمه‌ای کمک‌های لازمی را نیز به کسانی که خواستار تأسیس شرکت‌های بیمه تخصصی هستند ارائه خواهد داد.
میرزایی ضمن بیان این مطلب که تاکنون شرکت‌های بیمه عمر تخصصی درسطح کشور وجود ندارد، گفت: بیمه مرکزی در حال حاضر آماده ارائه مجوز به شرکت‌های بیمه عمر تخصصی است اما تاکنون هیچ تقاضایی را در این حوزه دریافت نکرده است.
به گفته وی، تقاضا برای بیمه‌های مستمری و بازنشستگی مکمل در بازار بیمه روبه افزایش است و شرکت‌های بیمه باید برای پاسخ گویی به این تقاضا طرح های جدید بیمه‌ای را طراحی و به جامعه معرفی کنند. البته در این میان با مجوز بیمه مرکزی به زودی در مناطق آزاد یک شرکت بیمه تخصصی تشکیل خواهد شد.

  ۶ تیر ۱۳۹۰ ۱۳:۰۲
نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٧

 

 برگزاری اولین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های عمر

پوستر شماره 1

 78ejuzp77aoj3t6i1p2v.png

 پوستر شماره 2

5akrqnksjmtes6fwn7g.gif

اولین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های عمر بیمه دانا در تاریخ 5 تیر 1390 برگزار گردید.

اطلاعات تکمیلی متعاقبا درج خواهدشد.

نویسنده: مدیریت بیمه های عمر و پس انداز - ۱۳٩٠/٤/٧

آغازفعالیت وبلاگ مدیریت  بیمه های عمر و پس انداز بیمه دانا

 

 

ای نام تو بهترین سرآغاز

 بنام خدائی که داناست و دانائی را دوست دارد . خدائی که زندگی و در  پس آن عشق را آفرید . به نام او که عقل را با گوهر خرد درهم آمیخت و آن را با جوهر انسان عظمت بخشید . وانسان هموئی که مسجود فرشتگان است و برترین موجود کائنات و بر او امر کرد بیندیش و تدبیر پیشه کن چرا که هستی بی تدبیر همچون کوچه بن بستی که گریزی از آن نیست .

خداوند را شاکریم که به مدد او هستیم و می اندیشیم آنچه را که باید .

آنچه امروز پیش روی شماست آغازگر راهی است که نیک می دانیم سخت و دشوار است چرا که  بقا و ماندن در حلقه رندان خود رندی می طلبد و همگامی شما سروران را .

تقدیر چنین است که با هم و در کنار هم آغازگر راهی باشیم که گذشتگان بر آن همت گماشتند و آنچه داریم دسترنج آن راهپویان معرفت است .

گاهی از خود می پرسم چرا بیمه عمر . شاید تقدیر چنین بود و شاید ...

هر چه هست بس شیرین و گواراست . درو عشق است و احساس و آدمیان ، پدری که عاشقانه فرزند خود را دوست دارد ، شوهری که همسرش را می پرستد و خانواده ای که دوست دارد عاشقانه در کنار هم بی دغدغه روزگار سپری کنند . و چه زیبا است همراهی و هم نفسی با عمیق ترین احساس بشری .

چاره اندیشی برای آنان که معنای در کنار هم بودن را می دانند . تدبیر برای کسانی که می خواهند فرزندانشان بر قله معرفت و دانش تکیه زنند و ارائه تصویری روشن و زیبا از افقی بس دل انگیز برای ساحل نشینان دریای زندگی . آنچه گفتم دلنوشته ای برای دوستان و همکارانم بود و آنچه از این پس خواهم نوشت تجاربی است که طی سالها از اساتیدم در صنعت بیمه آموختم . آنچه نوشتم حرف دل بود و آنچه خواهم نوشت از گنجینه خردنامه و تحفه ای از کتابخانه تدبیر .

همکاران محترم ، نمایندگان عزیز , بیمه گذاران محترم و علاقمندان به بیمه های عمر و پس انداز با عنایت به برگزاری اولین سمینار بازاریابی و فروش بیمه های عمر و پیشنهاد جناب آقای هادی عضو محترم هیئت مدیره شرکت بیمه دانا در این سمینار  وبلاگ اختصاصی مدیریت بیمه های عمر و پس انداز بمنظور ایجاد یک پایگاه اطلاع رسانی و تعامل با همه ی علاقمندان بویژه  بیمه گذران و  شبکه صدور و فروش بیمه های عمر و پس انداز راه اندازی گردید    

 

مدیریت بیمه های عمر و پس انداز

 

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :